Zavrieť

Porady

presídlenie zamestnávateľa do ČR počas rodičovskej dovolenky

Dobrý deň, nemá niekto poznatky alebo skúsenosť s tým aké dôsledky pre zamestnanca má presídlenie zamestnávateľa do ČR počas materskej/rodičovskej dovolenky? ...ide o súvislosť s nástupom na ďalšiu materskú, či už v rámci reťazového pôrodu (neviem či stihneme) alebo aj potom neskôr (do práce sa nevrátim po rodičovskej na viac ako napr.1 deň), teda či mi trvalo poistenie aj v období, keď už nešlo o slovenskú spoločnosť. Veľmi pekne ďakujem ak mi niekto odpíše.
14 komentárov     zbaliť
ivka70 Co znamena presidlenie do CR?
Na SK bola firma zrusena alebo z nej ostala prevadzka ceskej firmy?
PP bol skonceny na SK alebo pokracuje?
cmd Spoločnosť bola vymazaná z obchodného registra po presídleni do iného členského štátu, čiže pokračuje vo svojej činnosti v ČR, na Slovensku žiadna prevádzka ani nikdy nebola. Pracovný pomer by mal trvať, nikto mi nič neoznámil, o presídleni viem len z obchodného registra. Myslím, že chceli firmu zlikvidovať, ale toto bolo náhradné riešenie.
ivka70 uz len sidlo spolocnosti je prevadzka ....
a s kym mali zamestnanci pracovnu zmluvu?
a co sa stalo potom s tymi zmluvami, boli nejako zmenene? napr. miesto vykonu prace a pod.
cmd https://www.epravo.sk/top/clanky/sta...ozne-3901.html
cmd https://www.epravo.sk/top/clanky/stahovanie-slovenskych-spolocnosti-cezhranicne-premiestnenie-sidla-v-ramci-eu-je-teoreticky-mozne-3901.html

Zamestnanci boli v rámci predaja časti podniku premiestňovaní do druhej spoločnosti už keď sa toto chystalo, zostali tam zamestnané len tehotné. Spoločnosť zmenila sídlo do čiech, a v obchodnom registri slovenskom ju tým pádom vymazali z dôvodu presidlenie do ČR, pokračuje vo svojej "činnosti" v Čechách a má pomery trvajúce so zamestnancami na materskej a rodičovskej.
ivka70 presidlenie je mozne, ale ak ma firma zamestnancov, musi doriesit aj to
ak napr. zamestnancom ostane miesto vykonu prace na SK, musi firma vytvorit na sk prevadzku a odvody odvadzat do sk poistovni - cize zasadna je otazka, co sa udialo s pracovnymi zmluvami v ramci presidlenia ....

ak teda fungujucich pracovnikov prebrala ina firma na SK, preco to nespravili aj s tymi na MD a RD?
Teraz sa treba pytat spolocnosti, kde vlastne pokracuje poistenie (po skonceni MD,RD)
Lebo to vychadza nato ,ze bvy sa zahranicna firma musela prihlasit do SK poistovni
cmd Myslím, že sa nič také nedialo. Nikto mi nič neoznámil a nič som nepodpisovala, nečudovala by som sa keby niečo podpísali za mňa.
ivka70 tak musis zistit vo firme, aky je stav .... podla mna mali "predat" vsetkych zamestnancov, aj s tymi s prerusenym poistenim ....
cmd S pracovnými pomermi sa nestalo asi nič (nič o čom viem), na firme pred presidlenim zostali len pomery s matkami na materskej a rodičovskej.
cmd Neviem to nejak ja zistiť v sociálnej poisťovni?
ivka70 Tam mas prerusene poistenie, tam asi nic nezistis ...
cmd V každom prípade ďakujem. Prevádzkareň sa určite nevytvorila, tak budem zisťovať, ale určite to nie je tak ako by malo podľa správnosti byť, otázka je či na to doplatím, no uvidíme. Ešte raz díky.
ivka70 Zisti u zamestnavatela v CR , kam mas adresovat informaciu o ukoncenie RD (mesiac dopredu zo zakona). Mozno sa tym vsetko vyjasni.
alebo u toho noveho sK zamestnavatela, ci ta eviduju tiez ako zamestnanca ....a ci im treba adresovat tuto ziadost ...
cmd Skontaktovať sa s nimi nie je problém, len šéf proste nedovolil otvoriť tu prevádzku na slovensku, účtovníčky to chceli, on zakázal. Aktivity stále pokračujú na slovensku cez iné firmy. Tamtú presídlenu spoločnosť len takto "upratal". Takže ja teraz neviem či robit, aby som náhodou neprišla o materskú, keby som otehotnela, čo plánujem. Účtovníčky z firmy by pomohli no nemajú ako.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    presídlenie zamestnávateľa do ČR počas rodičovskej dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.