Zavrieť

Porady

Zabudnute pridelenie dovolenky zamestnankyni na MD

Ahojte,
zamestnankyna na MD od roku 2017. V roku 2017 vycerpala cely narok na dov, v roku 2018 mala "odpracovanych" kalendarnych dni vratane sviatkov na materskej dovolenke 55.
Za rok 2018 sme jej nepridelili ziadnu dovolenku, nakolko neodpracovala 60 dni, avsak po spravnosti ma narok na 2/12 rocneho naroku za kadzych 21 odpracovanych dni.

Ako opravit moju chybu? Pracujem v MRP.

Dovolenka nebola nacitana do programu, teda nebolo o nej ani uctovane ako o rezerve na nevycerpanu dovolenku pri zavierke roka 2018, 2019 ani 2020.

Prosim o Vase rady... dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ja by som vyuzila tuto poznamku:
    https://www.ako-uctovat.sk/clanok.ph...lenku-&idc=341

    Ak je v nasledujúcom roku skutočný záväzok vyšší ako vytvorená rezerva, rozdiel sa zaúčtuje na vecne príslušný účet nákladov, ku ktorému vzniknutý záväzok prislúcha.

    Ak bolo uctovane o rezerve, nebude to za 3 alebo 4 dni dovolenky taky vyrazny rozdiel. A mozno na konci roka ani nebude rozdiel vobec. Cize to nebude treba pouzit. A novu rezervu uz opravite.
    Naposledy upravil ivka70 : 11.08.21 at 04:27
    janulka5595 Dakujem Ivka, vzdy mi super poradis, si zlata!

    Teda zauctujem napr. k 1.1.2021 opravu- resp. douctovanie rezervy za 3 dni dovolenky 521,524 a 323.

    Este sa chcem spytat, pri vypocte rezervy vychadzam z akeho priemeru, ak nedosiahla ziadnu mzdu? Mozem vychadzat z priemeru toho zamestnanca na jej pozicii?

    Zabudnute pridelenie dovolenky zamestnankyni na MD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.