Zavrieť

Porady

Elektronicke zrusenie zivnosti

Chcem sa spytat na situaciu, ze ked som zrusil zivnost elektronicky cez slovensko.sk, tak ci musim okrem toho este nieco urobit, niekam ist a podobne? Na internete som nasiel ze nie, okrem navstevy danoveho uradu a odovzdania karticky s dic, avsak na slovensko.sk sa vyslovene pise ze netrba nic a zivnotensky urad to uz vsetko vybavi sam(pre istotu som si spravil aj screenshot), takze ratam ze ta navsteva bola po starom. Ale pre istotu sa spytam, ci niekto neviete nahodou.

---

tak som pisal na financnu spravu a treba ist na danovy osobne. minimalne odovzdat dič kartu ale hlavne podat ziadost o zrusenie pre registraciu na dan. to ide aj elektronicky alebo postou ale tu osobnu navsevu kvoli tomu kusu blbeho laminatu tam musite podstupit.
Naposledy upravil glen : 16.08.21 at 17:01
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Tá návšteva DU znamená - že treba ukončiť registráciu na daň z príjmov (je na to predpísaný formulár) - a vrátiť kartičku DIČ. DU o tom vydá rozhodnutie, ktoré ti normálne pošle poštou. Takže ak si komunikoval elektronicky - skús, či ten formulár tam je a či sa ti podarí odoslať. Ale tú kartičku aj tak treba buď osobne, alebo poštou. Píšem len teoreticky - ešte som to neskúšala - ja by som zbehla na ten DU. (hlásenie o ukončení živnosti zo ŽU už tam majú).
    Keď som sa vlani pokúšala poslať DP elektronicky - po ukončení živnosti - nešlo mi vôbec odoslať (normálne mi šlo vyplniť formulár ...ale odoslať ani zasvet - tak peknekrásne papierovo ).

    Elektronicke zrusenie zivnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.