Zavrieť

Porady

Viete poradiť nejaký dobrý lis na paradajky?

Dobrý deň.
Zavárame ročne približne 80 fliaš(7dcl) paradajkového pretlaku a pasírujem ho týmto:
https://im9.cz/sk/iRft/700/58/1299858700--400x400.jpg

Začínam rozmýšľať nad iným lisom, máte s nejakými skúsenosti??
Mohol by byť aj ručný, poprípade "motorizovanie" by som pravdepodobne zvládol dodatočne porobiť..

Ďakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Mám nerezový pasírovač s troma vymeniteľnými sitkami a som s ním veľmi spokojná, používam pri zaváraní, ide to s ním dosť rýchlo. Je ich dosť od viacerých výrobcov, ale ja by som najprv vbehla kuk do obchodu, či sa ti bude páčiť a či ti sadne do ruky, pozri heureku.
    Naposledy upravil kukučka : 16.08.21 at 20:14
    27208 (1).jpg  
    234611424_1033933234033227_1473120936479948866_n.jpg  
    1/1
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j Fíha velice sa mi páči...ja sa mordujem so sitom a žufaňou
    babka - ježibabka A korýtko máš u mňa. Ja mám momentálne taký ako kukučka, dostala som od nej. Vlani pri výrobe kože dostal riadne zabrať. Ale mám aj nástavec k
    môjmu starému skrinkovému mixéru. Rajčiny som na ňom nerobila.
    korela Dávno sme si kúpili v HU taký ručný "šnekový". Odrádza ma na ňom pozinkovaný materiál, prestala som ho používať. potom som prešla na ručný šľahač ETA, mal pasírovací nástavec. Škoda, že ho vylúčili zo svojich prístrojov. To bola dobrá vec.
    kukučka Ja ho mám a pár rokov nepoužívam. Trochu kompótu, trochu lekváru a zbytok ríbezlí som nechala úplne dozrieť a budem robiť šťavu v nerezovej "sokovarke" z Lidla. Druhá úroda malín už len na jedenie.
    Dxander Koľko zavárate? A koľko trvá pasírovanie takého množstva?
    Ďakujem..
    kukučka Malá domácnosť takže nie veľa, ale ide to rýchlejšie ako na tom tvojom, ty máš veľmi husté, tu máš sitá na výber a ja niečo aj mixujem. A malé množstvo aj takto po starom, foto dám do pôvodného príspevku.
    babka - ježibabka Nie je to síce otázka na mňa, ale ak je to korýtko funkčné, tak by som to na veľké množstvo rajčín riešila precedením cez korýtko a pre urýchlenie pasírovania dokončením cez ďalší pasirák. Korýtko je na veľké množstvo najlepšie. Z vlastnej skúsenosti. Keď bol manžel, spolu sme varili pre rodinu, priateľov a známych z prinesených surovín hustý pretlak.
    kukučka Doplnené: predtým som pasírovala s tým dreveným, používam ho aj dnes, kúpený pred rokmi na jarmoku, výrobcu nepamätám. Ten kovový si požiačiavajú aj susedy.
      zbaliť

    Viete poradiť nejaký dobrý lis na paradajky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.