Zavrieť

Porady

odkúpenie podielu nehnuteľnosti od maloletých synovcov

Dobrý deň,
viete mi poradiť, aký je postup pri odkúpení 1/6 podielu nehnuteľnosti od maloletých synovcov /1/6 synovci po zosnulom bratovi, 1/6 sestra, 1/6 ja, 1/2 matka (babka maloletých).
- je potrebné staviť kolízneho opatrovníka? Ak áno, ako sa to robí?
- aký je postup ďalej?
- nehnuteľnosť sa nechá ohodnotiť znalcom? Spíše sa kúpno-predajná zmluva z tento sumu o predaji podielu, z ktorého sa vyčísli 1/6 a tá sa po polovici vyplatí obidvom neplnoletým synovcom?
- napíše sa návrh na schválenie právneho úkonu maloletého? Kto je v tomto prípade navrhovateľ? Ja? Alebo ich matka?
- na súd sa posiela kúpno-predajná zmluva, znalecký posudok, návrh na schválenie právneho úkonu maloletého? Čo všetko ešte k tomu treba?

ďakujem moc za každú radu
- treba tam niečo špeciálne stanoviť? Niečo špeciálne stanoviť:
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Miala89 Dobrý deň, ďakujem. Toto som čítala, potrebovala by som však zodpovedať moje otázky. Nejedná sa o predaj nehnuteľnosti matky a maloletého syna, ale o vyplatenie z podielu od otcovej sestry. Koho uvádzať do kúpnej zmluvy? Kto je v tomto prípade navrhovateľom na návrhu schválenia právneho úkonu? Teta alebo ich matka?
    ivka70 Ak uz je dedicstvo uzavrete, ide o predaj podielu maloleteho na nehnutelnosti inemu spoluvlastnikovi.
    V tom linku je to popisane.
    Odporucam obratit sa na pravnika, aby vam zmluvu aj ziadosti na sud vypracoval.

    odkúpenie podielu nehnuteľnosti od maloletých synovcov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.