Zavrieť

Porady

Prišiel mi tovar z Turecka

Ahojte chcem sa opýtať, poraďte mi ....
Prišiel mi tovar z Turecka oblečenie (nie internet obchod) a dnes mi na email prišlo toto...
avizujeme Vam zasielku z krajiny mimo EU, ktoru je potrebne colne prejednat. V prilohe zasielame sprievodnu dovoznu fakturu.

V colnom konani, ktore je spoplatnene podla prilozeneho cennika, Vas mozeme zastupovat na colnom urade, avsak budeme od Vas potrebovat nasledovne doklady :

vyplnene a vlastnorucne podpisane splnomocnenie, ktore je v prilohe; udaje prosim podla obcianskeho preukazu
doklad o platbe ( vypis z uctu o zrealizovanej platbe, resp. potvrdenie o uhrade,alebo potvrdenie z paypalu ),
potvrdenu e-mailovu objednavku, kde je rozpisany tovar so sumami + pripadne pripocitane postovne, uplatnena zlava,
popis tovaru / aky tovar sa v zasielke nachadza, vsetky polozky, na co sluzi, prip. z akeho materialu je vyrobeny /
Ak nebudeme zasielku vyclievat na Vas ako na fyzicku plnoletu osobu ale na pravnicku osobu prosim, co najskor nas informujte.

V pripade, ze sa zasielku rozhodnente colne prejednat osobne resp. inou spolocnostou Vam bude uctovany poplatok podla prilozeneho cennika (10€+DPH).


Ak vas budeme zastupovat my, tak za colne sluzby zaplatite 36 eur ak je hodnota nad 22 eur. V pripade, že je suma do 22 eur, platíte iba DPH ale nie poplatky spojené so zastupovaním.

Po prijati budu Vase podklady predlozene colnemu uradu, ktory zasielku precli a vycisli vysku colneho dlhu.

Nasledne po colnom prejednani Vam zasielku doruci nas kurier.

PROSIM NEUHRADZAJTE FAKTURU.

COLNY DLH A POPLATKY ZAPLATTE KURIEROVI PRI DORUCENI KARTOU ALEBO V HOTOVOSTI.

Colne zastupovanie nasou spolocnostou, alebo tretou stranou je od 22.7.2019 spoplatnene, ..

Kúpna cena bola 88€ pošta zdarma ...
Ups spoločnost berie poplatky ešte za to že budú za mňa to vybavovať...
Chcem sa opýtať koľko má toto všetko bude stáť? To clo .
Naposledy upravil ivka70 : 23.08.21 at 18:38
buchač Nemá význam rozpisovať sa o niečom, čo je dopodrobna rozpísané na nete ...

Približne 25 800 výsledkov (0,51 sekúnd)
https://www.google.com/search?client...ph+od+1.7.2021
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Prišiel mi tovar z Turecka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.