Zavrieť

Porady

Diéty počas školenia zamestnancov

Dobrý deň chcela by som sa opýtať ak bol zamestnanec vyslaný na školenie v tom istom meste ako má miesto výkonu práce, ktoré je na inej adrese je povinný zamestnávateľ poskytnúť zamestnancovi diéty alebo môže zamestnanec dostať stravný lístok? Zamestnanec je z toho istého mesta takže tam dochádzal z domu ako keby do práce. Ďakujem krásne za vaše rady.
9 komentárov     zbaliť
Zuzka2510 A dá sa spraviť vyúčtovanie diét aj spätne? Bolo to v novembri a zamestnanec nevyučtoval diéty a zamestnávateľ to neustriehol! ????
Tweety Treba si položiť otázky. 1. Vznikol mu na ne nárok? 2. Ako bol riešený ten ćas vtedy?
Zuzka2510 Pracovný čas ma riadne zaplatený ako keby bol v práci a za tie dní dostal stravné lístky. Obed na školení myslím že nemal to musím zistiť. A školenie trvalo 7,5 h.
Tweety Za ten istý čas nemôže dostať aj SL aj tzv. diėty. Takže už nič nerieš.. Museli by ste to s ním takto vysporiadať.
Zuzka2510 Pýtam sa to preto lebo istá osoba a nie je to zamestnanec sa vyhráža kontrolou že bol porušený zákon a zamestnanec nedostal diéty .Takéto mám zas ja informácie....ďakujem pekne za váš čas.
Tweety Ak bol CP vystavený a nebol vyúčtovaný, tak áno nepostupovalo sa správne. Ani podľa ZP ani Zákona o CN.
ivka70 A ma zuctovany cestak (ked nemal ziadne naklady?) ak nema cestovny prikaz, nema kontrola co najst. Nanajvys evidenciu v dochadzke ...
Mila123 Zuzka2510, z akej pozície(ak nie je zamestnaná, si tá osoba žiada CN)?
Zuzka2510 Veď to ešte raz ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak ide o pracovnu cestu, musi mu poskytnut stravne na pracovnej ceste (diety).
    Aj keby pracovna cesta bola na susednej ulici.
    Zuzka2510 Ďakujem pekne.

    Diéty počas školenia zamestnancov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.