Zavrieť

Porady

Kúpa auta na sro

Zdravím Vás, prosím vedeli by ste mi poradiť v otázke kúpy auta na sro? Len na firemné účely, konateľ je manžel, ja som zamestnanec. Otz.1,Budem asi potrebovať zmluvu na používanie firemného auta? ( na súkromné účely mám druhé )
Otz.2, môžeme ako je to u živnostníkov po kúpe odpočítať DPH ( sme platcami ) a následne auto odpisovať a znižovať tak daň z príjmu? Čo som prečítala tak kedysi sa dph nevracala, ale od 2016 už áno. Je tomu prosím tak? ( funguje to rovnako ako pri živnostníkoch? )
Otz.3, Pri predaji auta po odpísaní ( nie blízkej osobe ) ak som dobre pochopila, predám za dohodnutú sumu spolu s dph, čiže k predajnej cene pripočítam dph. To je celé?
Vystríhali ma totiž pred kúpou auta na sro, že sa tam uplatňuje iba časť nákladov a je problém pri predaji, ale pokiaľ som načítala a je to ako uvedené hore, tak ja problém nevidím, či som niečo opomenula? Ďakujem všetkým, ktorí si nájdu čas mi poradiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    1. Áno, a jeho používanie aj na súkromné účely bude zdaňované ako nepeňažný príjem podľa Zákona o DzP. Ak nebude používané na súkromné účely, nebude zdaňované.
    2. Dph spoločnosť odpočíta z dokladu o jeho obstaraní. Pozri Zákon o Dph.
    3. Áno, spoločnosť ho predá s dph.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.