Zavrieť

Porady

Lokalizácia polohy IP

Ahojte ! Mám veľký zatiaľ neriešiteľný problém. Na google maps mám správne lokalizovanú adresu sídla v Senici . Avšak IP adresa mi píše sídlo Šurany, (kde som v živote nebol) . Dá sa nastaviť adresa aby bola totožná so sídlom - teda tam, kde sa používa na PC ? Vopred ďakujem za rady. Skúste lopaticky nie som veľmi zdatný. Súrne to potrebujem a nikto - dokonca ani "slávni majstri s Pôjde to" sú na to ľaví.
6 komentárov     zbaliť
glen nie, operatori si kupuju baliky ip adries a tie potom rozdeluju podla seba. logicky fyzicky budu blizko seba ale nejestvuje ziaden sposob ako podla ip urcit presnu adresu, iba pribliznu lokalitu celeho bloku adries ktoru oeprator sam urci kde pouziva. cize ak si vezmes bratislavu, ta moze ma napriklad 50 blokov ip adries od roznych operatorov a teda mozno v najlepsiom pripade trafis ulicu ale urcite nie barak. v menej ludnatych oblastiach sa ti napriklad kludne zleje niekolko dedin do jednej zony takze nemas sancu identifikovat nic.
miroslav48 niekde som čítal v google radách, že vraj sa to dá nastaviť u dynamických adries, aby sa IP automaticky nastavovala podľa polohy PC. Len už to neviem nájsť.
ivka70 Akeho mas providera internetu?
miroslav48 Telekom - už som z nich vytiahol, že ak chcem mať IP v súlade s umiestnením PC musím požiadať o pevnú IP a to je mesačne 6 € naviac. Tak som to nechal zatiaľ tak, lebo pri 400 €
dôchodku a košíku liekov, ktoré musím platiť ako aktívny onkologický pacient si ten "prepych" ťažko môžem dovoliť. Pritom za balík im platím 42 €.
.
Nandrolon Aký máš dôvod na IP adresu zhodnú s tvojou polohou?
ivka70 presne to som ti chcela povedat, ze by si musel mat pevnu IP.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    miroslav48 Včera som Ti v tom zmysle odpovedal a neviem kam sa môj komentár stratil. Ďakujem za radu.
    ivka70 Nestratil, je hore, treba rozliknut a budes vidiet dalsie komentare.
    miroslav48 Ďakujem za radu . Si zlatá !
      zbaliť

    Lokalizácia polohy IP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.