Zavrieť

Porady

Ukrajinec podnikajúci na slovenské IČO a DPH

Prosím o radu, som stavebná firma platca DPH. Prijala som faktúru od poliaka neplatcu DPH služba vzťahujúca sa na nehnuteľnosť. Samozdaňujem v našej firme takže DPH aj KV. Ako to bude s tým ukrajincom ktorý má živnosť v SR a prechodný pobyt v SR taktiež budem samozdaňovať alebo má postavenie slováka neplatcu DPH a do DPH ani KV to nedávam.
ivka70 teba predsa nezaujima narodnost zivnostnika, len to, ci ma zivnost na SK, podla toho postupujes
dasasopi jasne že ma nezujíma národnosť. ale toto som našla
V závislosti od typu udeleného pobytu môže cudzinec na Slovenku prevádzkovať živnosť ako:

slovenská fyzická osoba (ak cudzinec má trvalý pobyt v SR) alebo
zahraničná fyzická osoba (ak cudzinec nemá trvalý pobyt v SR).
Prečítajte si celý článok na: https://www.podnikajte.sk/zivnost/zi...ncov-slovensko © Podnikajte.sk

na základe toho ma napadlo či to nemá vplyv aj na evidenciu DPH, no ak nie tak fajn. Takže títo podnikatelia sú ako obyčajní slovenskí živnostníci neplatcovia DPH a sledujú si obrat?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ukrajinec podnikajúci na slovenské IČO a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.