Zavrieť

Porady

Môže byť uzavretá s učiteľom dohoda o vykonaní práce?

Môže škola uzavrieť na 1 mesiac na zastupovanie dohodu o vykonaní práce s učiteľom - dôchodcom?
veronikasad Preco by nemohla? Môže aj pracovný pomer na dobu určitú, kratsi pracovný čas
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    Zákonník práce: "ak ide o prácu, ktorá je vymedzená výsledkom (dohoda o vykonaní práce) alebo ak ide o príležitostnú činnosť vymedzenú druhom práce (dohoda o pracovnej činnosti, dohoda o brigádnickej práci študentov)"

    Ja by som povedal, že práca učiteľa je vhodná skôr na dohodu o pracovnej činnosti, ak sa zmestí do 10 hodín týždenne, alebo potom pracovný pomer.
    janka331 išlo by totiž o celý úväzok na jeden mesiac na zastupovanie, a to sa do 10 hodín týždenne nezmestí
    veronikasad Pracovný pomer na dobu určitú???

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ucitelia by mali vediet rozlisit "vykonanie 0race" a " pracovna cinnost"

    Ak to ma byt zastup v pl om rozsahu, tak PP na dobu urcitu - pocas zastupovania

    Jozef Toman je offline (nepripojený) Jozef Toman

    Venujem sa pracovnemu pravu 10 rokov a zodpovedam za legislativu v oblasti pracovneho prava v SR. Kedze ma zaujima, o com sa diskutuje v praxi, sledujem aj toto forum a niekedy sa aj vyjadrim. Moje nazory prezentuju moje sukromne nazory. ...viac Jozef Toman
    Nie. Nejde o právu vymedzenú výsledkom ale o zastupovanie v prípade druhovo určenej práce.

    Môže byť uzavretá s učiteľom dohoda o vykonaní práce?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.