Zavrieť

Porady

Excel - odstránenie poznámky

Dobrý deň všetkým. Poprosím o radu. V Excelovskom dokumente, ktorý prerábam, je v bunke nastavená "poznámka", ktorá vyskočí vždy, keď sa postavím na danú bunku. Potrebujem túto poznámku resp. textové okienko zmeniť alebo odstrániť. Dosiaľ však neviem odhaliť, kde sa tento text píše. Neviete mi poradiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak chcete odstrániť poznámku, kliknite pravým tlačidlom myši na bunku a vyberte položku Odstrániť komentár. Ak používate Excel pre Office 365, kliknite pravým tlačidlom myši na bunku a vyberte položku Odstrániť poznámku.

    https://support.microsoft.com/sk-sk/...2-0b2b5c7bf6f8
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    AdelaS Ďakujem, len toto práve nefunguje. Hárok sa tvári, že neobsahuje žiadne komentáre ani poznámky. Iba keď sa postavím na tú bunku, tak sa objaví okienko s hláškou, ktorú by som chcela zmeniť.
    ivka70 A ked sa na tú bunku postavis a kliknes pravy tlacidlom mysi, nie su tam moznosti k poznamke?
    AdelaS Práveže nie sú.
    marjankaj To tvrdíš ty. Ale dať ten súbor sem, to ti ani nenapadne.
    Chobot A ty tvrdíš čo?
    marjankaj Tibor ak to bolo mne, tak ona tvrdila, že tam nie sú možnosti. Ja som ten súbor nevidel.
    Chobot Ani ja, ale tušil som , kde je asi problém. Netreba hneď na ľudí útočiť. Adela mi napísala odkaz, že to bolo v tom overení údajov. Pri overení údajov naozaj možností editovania poznámky nie sú. Takže má pravdu.
    marjankaj Ja na nikoho neútočím. Mne odkaz nenapísala. Ale bez súboru ťažko poradiť, keď zrejme nehovoríme rovnakou rečou.
      zbaliť

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Keď si mimo tej bunky, vidíš v pravom hornom rohu tej bunky taký malinký červený trojuholník?

    A čo je v tom texte - čo je to za hlášku?

    Ešte vyskúšaj ísť v menu na "Revízia" a tam klikni na "Zobraziť všetky komentáre". Zobrazil sa ti ten komentár pri tej bunke?

    Ak nie, tak to nebude komentár, ale upozornenie pri bunke, ktorá má nastavené overenie údajov. V tom prípade nastav sa na tú bunku, klikni v menu na záložku "Údaje", potom na "Overenie údajov" a ešte raz na "Overenie údajov". Zobrazí sa ti tabuľka a v druhej záložke môžeš upraviť text, ktorý sa ti zobrazí po kliknutí na tú bunku.
    Overenie údajov.jpg  
    ivka70 Ten trojuholnicek sa da vypnut alebo nastavit viditelnost len pri orechode bunkou
    Chobot Štandardné nastavenie je, že ten trojuholník tam je. Ak by to aj niekto vypol, tak by nevidela ani komentár. Takže ak je to komentár a vidí ho, tak musí vidieť aj trojuholník.

    Preto si myslím, že to nebude komentár.

    Excel - odstránenie poznámky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.