Zavrieť

Porady

vyúčtovanie dotácie kultúra

Dobrý deň, nevyúčtovávali ste dotáciu pre kultúrnu organizáciu, neviem sa dopátrať akú formu a aké všetky informácie by to malo mať. Ďakujem za každú radu
ivka70 ty uctujes v tej kulturnej organizacii a dotacia bola od koho a akym sposobom?
alebo si ten, kto dotaciu poskytol - na zaklade coho?
martinaNAV ja účtujem v kultúrnej organizácií, dotaciu sme dostali ako kovid pomoc od ministerstva hospodárstva
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Toto by nepomohlo?
    https://www.neziskoveorganizacie.sk/...5s1UWBS0tlgLw/

    Priznanie dotácie sa účtuje v knihe pohľadávok na základe zmluvy o poskytnutí dotácie. V deň prijatia dotácie sa príjem peňažných prostriedkov účtuje v peňažnom denníku a zánik pohľadávky voči poskytovateľovi dotácie sa účtuje v knihe pohľadávok. Zároveň sa táto skutočnosť účtuje ako vznik záväzku v knihe záväzkov.

    Použitie dotácie sa účtuje ako výdavok a zároveň sa účtuje zánik záväzku. Na konci prvého obdobia prijatia dotácie sa zistí suma použitej dotácie. Suma nepoužitej dotácie sa účtuje v rámci uzávierkových účtovných prípadov ako nepeňažný výdavok a zníženie príjmu z dotácie.

    Ak sa dotácia použije na nákup dlhodobého majetku, vo výkaze o príjmoch a výdavkoch sa dotácia vyčísli vo výške odpisov k príslušnému majetku. Ak sa dotácia použije na bežné výdavky, vo výkaze o príjmoch a výdavkoch sa vyčísli vo výške použitej dotácie.

    Dotácia systémom refundácie sa účtuje v knihe pohľadávok vo výške oprávnených výdavkov účtovaných v peňažnom denníku. V deň prijatia dotácie sa príjem peňažných prostriedkov účtuje v peňažnom denníku a zánik pohľadávky voči poskytovateľovi dotácie sa účtuje v knihe pohľadávok.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    martinaNAV dakujem velmi pekne, prijatie dotácie ako takej v účtovníctve obsiahnuté mám, teraz však musím predlozit mministerstvu vyúčtovanie ako bola použitá a toto neviem akou formou chcu excel, ak tak čo vsetko ma obsahovat, doklady v pdf ? netusim ako to predlozit aby to akceptovali a nemuseli sme pripadne dotáciu vratitt
    kn-alka väčšinou sú všetky informácie napísané v samotnej dohode -zmluve o poskytnutí dotácie, aké vyúrčtovanie dotácie požadujú.

    Keď sme dostali dotáciu zo samosprávneho kraja, bola k nej pripnutá tabulka, ktorú bolo treba vyplniť a priložiť nascenované faktúry a úhrady a zaslať poštou.
    martinaNAV tu nie je nič, z ministerstva mi odpisali ze nemaju predpisanú formu...Ďakujem ale za rady
    kn-alka tak si vytvor vlastnú tabulku, kde rozpíšeš faktúry, sumy a dátumy úhrad, priložíš fotokópie a pošleš so sprievoným listom
    martinaNAV spracovala som vlastnú, ale uviedla som len sumu bez dph takto sa mi to z účta lepšie tahalo ..neviem má byť vyčíslená aj dph a spolu suma? tiez neviem ako s vypisom z banky, kazdu faktúru stiahnut zvlást alebo im prilozit rocny vypis? dakujem
    kn-alka dotáciu si dostala na úhradu celej faktúry, nie len bez DPH, výpis priložíš, aký chceš, ak nevadí, že vidia všetky pohyby, tak môžeš aj mesačný
    martinaNAV dakujem velmi pekne, tu uhradu a dph som si ani nespojila robim to 1x som značne v strese aby sme nemuseli niečo vratit, tlak vedenia a ziadne usmernenie z ministerstva naozaj dakujem za kazdu radu. prosím ešte ako so mzdovými nákladmi, dokladovat zmluvy, rekapituláciu či mesačné výkazy zp a sp? Ďakujem
    kn-alka sumarizácia výplaty miezd, mesačné výkazy do SP, ZP a prehľad na DÚ
    martinaNAV ďakujem velmi pekne za usmiernenie a rady, verím ze to bude ok, máte skúsenost s dotáciami ak by som spravila niekde chybu zvyknú požiadať o odstránenie nedostatku aebo rovno žiadajú vráteine dotácie?
    Ďakujem,
    kn-alka jasné, že najprv žiadajú o odstránenie nedostatkov, doplnenie údajov
      zbaliť

    vyúčtovanie dotácie kultúra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.