Zavrieť

Porady

Koľko dní mám nárok na dovolenku, ak som TPPu súčasného zamestnávateľa uzavrel dňa 3.5.2021?

Ahojte,
chcem sa opýtať, že koľko dní mám nárok na dovolenku, ak som TPP u súčasného zamestnávateľa uzavrel dňa 3.5.2021? personalista mi tvrdí, že mám nárok na 14,5 dňa, že za mesiac máj nárok na dovolenku nemám, čiže som ukrátený o 2 dni. Pôvodne som bol v tom, že mám nárok na 16,5 dňa. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Aki odpracoval 60 dni a pracovný pomer bude trvat do konca roka, budes mat narok na pomernu časť dovolenky za kal.rok = 7/12 rocneho naroku...

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    Pomerná časť dovolenky je za každý celý kalendárny mesiac nepretržitého trvania toho istého pracovného pomeru jedna dvanástina dovolenky za kalendárny rok.
    Takže 14,5 dňa
    Ondrej Hano Ďakujem. A teda paragraf 105 ZP sa týka iba ak by som lehotu nenaplnil a TPP ukončil, keďže mám splnenú podmienku odpracovaných 21 pracovných dni v mesiaci? Nie je povinnosť zamestnávateľa o tejto skutočnosti zamestnanca informovať pri nástupe do TPP?
    karka Zákonník práce je dostupný pre všetkých. Môžete si ho naštudovať. Nie je povinnosť zamestnávateľa robiť jeho výklad každému zamestnancovi...

    Koľko dní mám nárok na dovolenku, ak som TPPu súčasného zamestnávateľa uzavrel dňa 3.5.2021?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.