Zavrieť

Porady

AAA Auto - skúsenosť so zjednávaním

Ahoj, viem že na AAA Auto sú väčšinou zle hodnotenia , ale zjavne im tam aj tak kupuje dosť ľudí auta, takže sa chcem spýtať aké skúsenosti ste s nimi mali vy pri kúpe, ako u nich prebieha nákup ? Je možné zjednávať s nimi cenu alebo majú pevne nastavenú sumu ? Sú tam nejaké výhody pri kúpe od nich ako napr. že vybavia papiere okolo toho alebo sú všetky vybavovačky na mne ?
diki za odpovede
buchač K otázke samotnej ohľadom vybavovania dokladov si stačí pozrieť príslušnú stránku AAA, kde je to jasne napísané.
https://www.aaaauto.sk/caste-otazky-...iel-v-aaa-auto

Čo sa týka zjednávania ceny ?
Sú možnosti :
- berieš za danú cenu
- tá druhá voľba
Ale čo bráni zavolať, prípadne zbehnúť do pobočky a opýtať sa ?
Ak ide o sprostredkovanie, tak predajca by mal osloviť majiteľa a spýtať sa na ponuku...ako sa to bežne robí v bazároch.
Ak ale ide o ich vlastníctvo, tak asi veľmi nie.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Chobot
Raz som im ponúkol auto na odkup- Povedali mi cenu, ktorá bola nižšia, než moja predstava a cena podobných áut v iných bazároch. Keď som namietal, povedali, že nech to odnesiem do iného bazáru. Tak sa aj stalo.
buchač Povedali mi cenu, ktorá bola nižšia, než moja predstava a cena podobných áut v iných bazároch.
=====================
...a teraz to po sebe prečítaj ešte raz, čo si napísal.

Aká bola asi výkupná cena predajcu ?
Tie iné bazáre si neprihodia k jeho cene ?

P.S.:
Neobhajujem AAA, ale ...
Tu ide skôr o to, že kto je viac nenažratý...predajca, sprostredkovateľ a či kupec.
Ahoj, zjednavat urcite stoji za pokus. Treba si ale uvedomit dve veci:
1. Niekto tam to auto nechal za menej penazi nez za kolko ho musia predat, teda nie je to najlepsia kupa za najepsiu cenu aku mozes mat. Pridana hodnota od AAA je len to, ze je opticky omladene a umyte. Niekto taktiez stravil cas vykupom, fotenim atd, a toho dotycneho musia zaplatit - v konecnom dosledku to platis ty. Auto ti nikdy nedaju za menej, ako do neho vrazili+za co ho kupili.

2. Budes sa pytat na historiu auta - odpoved bude ’’my o ziadnych burackach nevieme’’. Nepovedia ti ze auto bolo kedysi rozbite na maderu - povedia ze o tom nevedia, co legalne mozu. Realne to samozrejme vedia, kedze pred vykupom minimalne meraju lak.

Aby som to zhrnul, pri kupe normalneho auta nemas ani jeden logicky dovod ist do AAA. Najdi si na internete rovnake auto od sukromnika a bude stat o 10% menej, kedze obides prostredneho hraca - AAA alebo akykolvek autobazar - ktory ti auto vypuliruje, ponukne ti pri predaji kavu a tym ich pridana hodnota konci.

felix1 je offline (nepripojený) felix1

ja felix1
Je normálne, že si obchodník k nákupu tovaru pripočíta svoju obchodnú maržu. Normálnosť končí, keď je výkupná cena 50% z ceny na trhu... Neseriózna manipulácia s ponukou , keď je cena na splátky nižšia ako v hotovosti hovoria za všetko. Ak sa v autách nevyznáš, súkromník ťa má šancu dobehnúť. V auto bazároch ťa dobehnú odborne a so zmluvou ktorá poskytuje garancie hlavne predajcovi ( česť výnimkám ). Ak ideš robiť obchod , pozri si jeho OBRATY a zisky na : https://www.finstat.sk/
Ak tam nič nenajdeš, je to tiež dôležitá informácia pri rozhodovaní komu dáš zarobiť nemalé peniaze ( %) ktoré často nezostanú ani predajcovi nového auta.
ja som o aaa auto rozmýšľala len zo toho dôvodu že z individuálneho predaja mám rešpekt, takto mi ponúkli cenu dohodli sme sa a všetko prešlo super

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

vlado 33
Moja skúsenosť. Vozidlo malo byť dovezené z iného kraja, malo prísť o13-00, lenže neprišlo. Medzitým ma predajca požiadal o doklady za účelom spracovania zmluvy, tak som mu ich dal. Po obhliadke ma prekvapil stav vozidla, nezodpovedal stavu na obrázkoch. Požiadal som o vrátenie dokladov. Vtedy to nastalo... Koľko by ste si predstavoval cenu? Lenže ja som odmietal komunikovať. Až po vyzvaní, že zavolám políciu, mi boli vrátene doklady. Od vtedy, nič od nich nechcem. Inak, cena na nete je pri predaji na splátky, pri hotovostnej platbe je oveľa vyššia.

AAA Auto - skúsenosť so zjednávaním

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.