Zavrieť

Porady

Faktúra za doménu

Dobrý deň, neviem si poradiť s účtovaním nasledovného. Dodávateľ, platca DPH nám posiela zálohovú faktúru, ak ju zaplatíme z účtu, príde vyúčtovacia faktúra - je to OK. ALE niekedy tú ZF zaplatíme z kreditu (máme u dodávateľa predplatený kredit) . Vtedy nám príde len info (nedaňový doklad), že nám platba bola strhnutá z kreditu, ak spravíme aj úhradu tejto ZF (nedopatrením), tak si ju dodávateľ pripíše ako navýšenie kreditu a príde nám faktúra na KREDIT (s dph). Faktúru za použitie kreditu (ZF bola zaplatená z kreditu) nám nechce vystaviť. FA za kredit som zaúčtovala 314+343/321 - ale na to použitie nemám doklad, neviem ako to dostať do nákladu. Máte prosím s týmto nejaké skúsenosti, že by ste mi vedeli poradiť? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    Ako vám môžu urobiť doklad za použitie kreditu, keď ste ho ešte nepoužili? Teraz ste si len kúpili kredit a máte faktúru na kredit, tak si zaúčtujte rovno tento kredit do nákladov, alebo počkajte rok, kedy z toho kreditu predĺžite doménu a na základe toho "info (nedaňový doklad)" si zálohu preúčtujete do nákladov.

    Teraz môžete akurát v závislosti od spôsobu účtovania kreditu v minulosti účtovať čerpanie toho starého kreditu.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    OľgaH Ďakujem za reakciu, skúsim sa vyjadriť jasnejšie. U dodávateľa máme predplatený kredit, z ktorého bola urobená úhrada, a keďže už bola urobená úhrada z kreditu, prostriedky poslané na ich bežný účet pripísali ako navýšenie kreditu.
    Ak som Vás pochopila správne, môžem info (nedaňový doklad) preúčtovať do nákladov. ( s týmto som sa ešte nestretla).
    Toto som si potrebovala ujasniť, takže ďakujem krásne.
    Onko Ono to je "nedaňový doklad" z hľadiska DPH, lebo DPH bolo vyúčtované už pri zakúpení kreditu, ale inak nie je dôvod, prečo ten doklad nejako znevažovať, opisuje uskutočnenú ekonomickú operáciu, o ktorej možno účtovať.
    OľgaH ďakujem za objasnenie prajem pekný deň
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.