Zavrieť

Porady

presun majetku do inej spolocnosti

Zakladame dceru, kt. nam bude robit IT sluzby (doteraz sme ich robili sami), cielom je presunut tieto naklady do inej spolocnosti. S tym bude spojeny aj presun majetku, ktory suvisi s touto cinnostou.

otazky:

1) Pri hnutelnych veciach urobim upravu odpocitanej dane (uplatnili sme si koeficientom, teraz predam s DPH ?). Co s vratenou DPH? Ako ovplyvni tato vratena DPH cenu obstaraniatohto majetku z pohladu DPH, uctovnictva ci DPPO?

2) Keby som presunula majetok vkladom do ZI novej spolocnosti, ako by to vyzeralo z pohladu DPH - s DPH alebo bez?

3) Ako je to zo softverom - tiez sa povatuje z ainvesticny majetok pre ucely upravy odp. dane? ...podla mna nie, ale necham si poradit.

Vopred vam dakujem za kazdy nazor a rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    machovicova
    Zakladame dceru, kt. nam bude robit IT sluzby (doteraz sme ich robili sami), cielom je presunut tieto naklady do inej spolocnosti. S tym bude spojeny aj presun majetku, ktory suvisi s touto cinnostou.

    otazky:

    1) Pri hnutelnych veciach urobim upravu odpocitanej dane (uplatnili sme si koeficientom, teraz predam s DPH ?). Co s vratenou DPH? Ako ovplyvni tato vratena DPH cenu obstaraniatohto majetku z pohladu DPH, uctovnictva ci DPPO?
    Si plátca a preto predaj s DPH.
    2) Keby som presunula majetok vkladom do ZI novej spolocnosti, ako by to vyzeralo z pohladu DPH - s DPH alebo bez?
    Myslím si, že aj vklad majetku do ZI novej spoločnosti je dodaním tovaru v zmysle §8 a aj predmetom dane v zmysle §2/1a.
    3) Ako je to zo softverom - tiez sa povatuje z ainvesticny majetok pre ucely upravy odp. dane? ...podla mna nie, ale necham si poradit.
    Softwér- pozri §22/7-8 zákona o DzP
    Vopred vam dakujem za kazdy nazor a rady.
    Odpoveď máš zvýraznenú. Ak treba doplniť, spýtaj sa.

    machovicova je offline (nepripojený) machovicova

    machovicova
    Dakujem za odpoved, ale rada by som sa este k problematike vratila. Tiez si myslim, ze aj ak vkladam majetok do inej spolocnosti, tiez ide o dodanie tovaru, cize v tomto uz mame jasne, v obidvoch pripadoch - predaj aj vklad bude s DPH. Ale este k otazke c.1 : vypocitam podla §54 zakona o DPH dan, ktoru mi DU ma vratit a ako mi tato vratena DPH ovplyvni cenu obstarania?
    K otazke c.3 : nemyslim si, ze mam v tomto pripade posudzovat softver podla Zakona o DzP, ale podla §54 zákona o DPH... a podla mojho nazoru toto ustanovenie sa na softver nevztahuje. Suhlasite so mnou?

    machovicova je offline (nepripojený) machovicova

    machovicova
    help... nikto mi nepomoze s otazkou c. 1?

    Co sa tyka otazky c.3, tak toto uz mam odkonzultovane s p. Jablonkovou, uprava odpocitanej dane (§ 54) sa nehmotneho majetku netyka - takze davam vsetkym, ktorym to pomoze, na vedomie.

    presun majetku do inej spolocnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.