Zavrieť

Porady

Ukoncenie najomnej zmluvy bytu

Dobry den rad by som sa opytal ci mam pravo ako najomca odstupit od najomnej zmluvy skor ako mi skonci vypovedna lehota 3 mesiace.. majitel bytu je dlznik na socialnej zdravotnej poistovni ma dlhy na dani a dlh na byt dokonca nezaplatil elektriku v byte ktorom mam podnajom a bola 2 dni vypnuta...
pre lepsie pochopenie podla vypovednej lehoty by som v byte mal ostat este 2 mesiace tym padol by som mal este 2x zaplatit najom vo vyske 350 eur no mam obavu ze pridem o 700 eur a dalsich 1000 eur deposit ktorych majitel nevratil ani predoslim najomcom preto sa pytam ci mam pravo odstupit od zmluvy a odist skor ako mi skonci vypovedna lehota stym ze tie 2 mesiace uz viac najom nezaplatim a ze si tie peniaze moze majitel strhnut z depositu vlastne si ho moze nechat..
Naposledy upravil Adrian D. : 16.09.21 at 12:03
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Odstúpenie od nájomnej zmluvy je jednostranný právny úkon, na ktoý nie je potrebný súhlas prenajímateľa. Odstúpením sa zmluva od začiatku zrušuje. Dôvody na odstúpenie sú v § 679 ods. 1 občianskeho zákonníka - treba ich však presne popísať, nestačí odkaz na §.

    Odstúpením od zmluvy zmluva zaniká od začiatku (pozerá sa na ňu ako keby nikdy neexistovala) a nikto sa nemôže domáhať splnenia povinnosti z neúčinnej, resp. neexistujúcej zmluvy.

    Vzájomne poskytnuté plnenie si môžeš započítať (teda depozit odbývať), čo mu tiež môžeš dať písomne. Dokonca by si si mohol uplatniť prípadnú inú škodu podľa ustanovení § 420 a nasl. OZ.

    https://www.slov-lex.sk/pravne-predp...64/40/20191201

    Ukoncenie najomnej zmluvy bytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.