Zavrieť

Porady

Garáž ako výdavok pre SZČO

Dobrý deň, hoci som tu hľadal, našiel som len nejaké úlomky odpovedí na moju otázku.

Som živnostník, pracujem v obore PC služieb(99% fakturujem do zahraničia). Svoje auto využívam AJ na veci spojené s podnikaním, no skôr len okrajovo, nie ako primárny nástroj...
Idem kupovať garáž, je možné ju zarátať do výdavkov? Ak áno, musel by som ju zapísať ako obchodný majetok firmy? Doteraz som aplikoval paušálne výdavky, neviem presne ako to je s dokladovaním, stačila by mi zmluva o kúpe garáže ako doklad?

Predom ďakujem za všetky odpovede.
10 komentárov     zbaliť
veronikasad Cena garaze? Auto mas v majetku firmy?
?
Mila123 ..
Mila123 .
Paul68Rageous Cena je primerana mestskym cenam v okoli. Auto nieje majetok firmy, nie.
veronikasad Cena ma zaujima z dovodu zaradenia do hmotneho majetku
marjankaj A ako budeš tú garáž používať na podnikanie? Na koľko percent?
Paul68Rageous Budem v nej parkovat auto, ktore obcas vyuzivam aj na podnikatelske ucely
marjankaj Na koľko percent budeš používať to auto na podnikanie?
Mila123 MV nie je majetkom spoločnosti
marjankaj Akej spoločnosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    Ja odhadujem, že to nemá zmysel, nakoľko garáž by sa do daňových výdavkov dostávala jedine odpisovaním, no a predpokladám, že tvoje paušálne výdavky sú vyššie, než by bol ten odpis. Buď uplatňuješ paušálne výdavky, a v nich je započítané všetko okrem odvodov (teda aj tá garáž), alebo uplatňuješ skutočné výdavky, vtedy by si musel garáž zaradiť do obchodného majetku a odpisovať.
    ivka70 18.09.21 05:29 odstránil(a) z Porady

    Garáž ako výdavok pre SZČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.