Zavrieť

Porady

Zmena daňovej rezidencie zo SK na CZ. Čo sa zmení?

Som zamestnaný v českej firme na HPP, popri tom mám slovenskú živnosť. Daňovým rezidentom som na Slovensku, kde platím daň zo živnosti a tiež priznávam celosvetové príjmy. Chcel by som si však zmeniť daňovú rezidenciu na českú.

Čo to pre mňa znamená z pohľadu daní? Budem mať stále povinnosť podávať daňové priznanie aj na Slovensku? Budem daň zo slovenskej živnosti platiť v ČR či SR?

Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ty mozes chciet, o odvodoch rozhoduje o Socialna poistovna. Musis poziadat o urcenie uplatnitelnej legislativy, od mesiaca, kedy zacal TPP v CR, napr. zdravotne poistenie nemozes mat v dvoch krajinach sucasne.
    Co sa tyka danovej rezidencie, tam su definovane pravidla, kedy sa stavas rezidentom inej krajiny. Len TPP v CR na to nestaci.
    Dan platis v tej krajine, kde mas zdanitelne prijmy plus k tomu podavas DP z celosvetovych prijmov v krajine danovej rezidencie.
    Aby si sa stal danovym rezidentom CR, predpokladam, ze by si sa musel do CR prestahovat, ak mas prijmy aj v SR aj v CR.

    Zmena daňovej rezidencie zo SK na CZ. Čo sa zmení?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.