Zavrieť

Porady

Bezklucove startovanie pri vybitom kluci

Mame Hyundai i30, r.v. 2012 s bezklucovym startovanim. Mame problem, ked sa vybije bateria v kluci, nevsimli sme si, ze by to vopred signalizovala kontrolka v aute. Odomknut sa da (vysuvacim klucom manualne), avsak nevieme najst miesto, ako sa da nastartovat. Zatial sa nam to nestalo, ale desim sa toho, ked zistime ze je vybity niekde na ceste / dovolenke / mimo domu. Niektore auta to zvyknu mat v opierke, alebo v okoli volantu... tam to nemame. Mate niekto skusenost?
3 komentárov     zbaliť
misoft https://www.speedtech.sk/product/130...mobilu-keyless
Ale pozri sa aj tu https://www.klubsubaru.sk/forum/tema/1408/
buchač Hehehe....ale saša hľadá " TO "....

P.S.:
To sú tie fasa vychytávky...na dve veci...na hovno a aby problém robili.
glen hladal by som v manuali automobilu kedze rozne auta to mozu mat riesene rozne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    ivka70 aj nahradna bateria v zime pri uskladneni vo vysokych mrazoch moze odist, aj ked nebude vobec pouzita
    avalik s tym pocitam, pravidelne ju vymienam a pre istotu nosim dalsiu v penazenke
    Dáša_ aj renaulty to majú tak

    Taynee je offline (nepripojený) Taynee

    Som to ja :) Taynee
    Ahoj, mne sa to stalo uz 3x a prvy krat to bolo velmi vesele.
    Co som sa poucila, je ze vzdy pri sebe nosim nahradnu baterku, lebo mne sa to stalo pocas statneho sviatku, vsetko bolo zavrete a baterku na pumpe takuto nemali. Baterku nosim vzdy v kabelke.
    Druhy krat, ked sa mi to stalo som postupovala tak ( navigoval ma servisak ), niekolko krat som prilozila klucik na dotyk ku ploche, kde sa startuje. Priznam sa, ze som asi na 5x co som tam kruzila s tym klucikom na ploche - nastartovala. Dobre je mat vypnuty start - stop mechanizmus, lebo na krizovatke zdochnes a nenastartujes. Inak som si s tym zazila svoje, lebo moje dialkove mi vybijalo systematicky baterku a mne niekedy vydrzala dva tyzdne...
    Naposledy upravil Taynee : 27.09.21 at 15:39
    buchač nosim nahradnu BATÉRIU, lebo mne sa to stalo pocas statneho sviatku, vsetko bolo zavrete a BATERKU na pumpe takuto nemali.
    ===================
    Tak teraz čo...batériu alebo baterku ???
    Taynee No asi baterku do ovládača. Hm? Či máš pocit, že mám kufor so sebou, kde mi dvaja otroci ťahajú všakovaké auto komponenty? Ale ok, upravím v komentári, aby ti to nekľalo oči Ďoďu :-)
    Ahoj, prilož klúčik na štartovacie tlačítko, tým by si mala naštartovať. Ideálne klúčikom rovno stlač štartovacie tlačítko.

    Bezklucove startovanie pri vybitom kluci

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.