Zavrieť

Porady

Odvody do ČR

Poprosím o radu, dúfam že v tejto situácii nie som sama, keďže teraz môžme sa voľne pohybovať za prácou vrámci EU.
Sme škola - v septembri sme prijali učiteľa , ale on ma TPP v čechách, teda vybavuje si A1 a odvody mu budeme platiť do Ćeskej ZP aj SP poisťovne, Už som prihlásila aj zamestnávateľa a zamestnanca do obidvoch poisťovní v Čechách.
Ale teraz mám otázku a neviem na koho sa obrátiť ako mu prepočítam odvody, resp. ako mu budem počítať ZP aj SP - viem že majú iné %. Kurzový lístok z ktorého dňa .... a ešte iné otázky. nestretli ste sa s tým , kde by som si to mohla popr. aj naštudovať.
ďakujem za každú radu. Ešte podotýkam volala som aj na našu VUC ale ani tam mi nevedeli poradiť.
4 komentárov     zbaliť
glen nie som odbornik, ale bez prechodneho alebo trvaleho pobytu v sr nemoze byt zamestnany na tpp. dodatocne, samozrejme vsetky odvody & spol sa platia u nas. spravne by mal byt v sr, ak tu nezije, na cesku zivnost, a platit si odvody sam zo zahranicneho(sr) prijmu.
ivka70 Skutocne nie si odbornik, moze,
Af70 ma spravne informacie, na rozdiel od teba.
glen "Skutocne nie si odbornik" ... sak pisem
ivka70 tak naco vypisujes tie hluposti? vyjadruj sa k tomu, kde mas co povedat ....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Percenta pocitas podla ceskej legislativy, asi najjednoduchsie vyhladat si cesku mzdovu kalkulacku, do nej zadat hrubu mzdu v danom mesiaci, vypoctat odvody a do SW na SK ich vlozit manualne.

    Na stranke ceskej VZP maju instrukciu:
    ..
    https://www.vzp.cz/platci/informace/...tba-pojistneho

    Je-li zaměstnanci vyplácen příjem v cizí měně, přepočte se na českou měnu kurzem devizového trhu stanoveným Českou národní bankou, který platí k poslednímu dni kalendářního měsíce, za který se pojistné odvádí.

    Tym by som sa riadila pri prepocte kurzom.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    af70 ďakujem
    prihlásila som v papierovej forme ešte minulý týždeň zamestnávateľa aj zamestnanca . do Českých poisťovní - ZP aj SP.
    dnes som telefonovala do Čiech do VZP a CSSP, už majú našu organizáciu aj zamestnanca zaregistrovanú, ale najťažšie bude pre mňa asi vypočítať ručne odvody ....
    ivka70 Ja myslim, ze nie, tiez maju percenta, staci si k tomu v Exceli spravit tabulku, do nej dat sj kurz a prepocitat. Nie je to zlotitejdie ako slovenska mzda. A neviem, aky SW pouzivate, tusim v Pohode som videla, ze sa da nahodit aj ina sadzba poistneho pre zamestnanca, cize to vypocita program.
    af70 Ešte by som Vás prosila o radu. Tu ste mi super poradila - VZP do ČR - tak to počítam. Ale zádrhel bol v SP - musela som čakať ny vyjadrenie SP - určenie legislatívy A1. V piatok mi zamestnanec doniesol že to bude ČR - aj som predpokladala... V CSSP v ČR - nám pozastavili registráciu... Musím všetko začať vybavovať až teraz. Nemáte nejaké skúsenosti s odvádzaním sociálnych odvodov do ČR. Budem Vám veľmi vďačná.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.