Zavrieť

Porady

diskriminacia zamestnancov

Co vy na to? zamestnávateľ nariadil sledovanie dochádzky prostredníctvom elektronickej karty "len niektorým" zamestnancom. Podpísť takéto nariadenie, alebo nie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Podľa mňa to diskriminácia nie je. Zamestnávateľ má právo určiť povinnosti zamestnanca individuálne, t. j. ako jeho pracovný čas tak aj spôsob evidovania odpracovaného času.

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    Shlasím s Jozef I, domnievam sa že nejde o diskrimináciu, keďže všetci zamestnanci sú rovnako povinní dodržiavať určený pracovný čas, ide len o odlišný spôsob evidencie takéhoto pracovného času.

    dana

    Jana23 je offline (nepripojený) Jana23

    Jana23
    ja len na vysvetlenie. Sedime vsetci v dvoch kancelariach. Je nas 9, z toho 5 bude sledovanych prostrednictvom karty... Ostatny vôbec.

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Jana23
    ja len na vysvetlenie. Sedime vsetci v dvoch kancelariach. Je nas 9, z toho 5 bude sledovanych prostrednictvom karty... Ostatny vôbec.
    Bral by som to ako nespravodlivosť a snažil by som sa zistiť v prvom rade motív tohto konania. Asi to nebude len tak pre nič za nič. A potom by som prípadne išiel za nadriadeným a spýtal sa na dôvod, prečo sa ide evidovať dochádzka takýmto spôsobom iba u niekoho.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Jana23
    ja len na vysvetlenie. Sedime vsetci v dvoch kancelariach. Je nas 9, z toho 5 bude sledovanych prostrednictvom karty... Ostatny vôbec.
    Za týchto okolností je to celkom určite istý znak diskriminácie. Zamestnanci na pracovisku sú si minimálne v povinnosti a spôsobe prezentácie účasti na pracovisku rovní.

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    Jana23
    ja len na vysvetlenie. Sedime vsetci v dvoch kancelariach. Je nas 9, z toho 5 bude sledovanych prostrednictvom karty... Ostatny vôbec.
    Môže sa stať, že tí, ktorí nebudú mať takto sledovanú dochádzku sú vo vedeí, alebo majú pracovné zaradenie, ktoré vyžaduje odchody a príchody počas dňa.

    diskriminacia zamestnancov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.