Zavrieť

Porady

Má väčšiu právnu silu organizačná štruktúra alebo pracovná náplň?

V organizácii, kde pracujem som pri nástupe podpisoval pracovnú náplň, kde je udedený aj priamy nadriadený a tým je projektový manažér (nad ním je ešte riaditeľ). Pod projektovým manažérom sme na jednej úrovni pracovali 5 kolegovia. Po pol roku došlo k výmene riaditeľa a ten rozhodol o zmene organizačnej štruktúry a povedal nám, že jedna naša kolegyňa je teraz naša priama nadriadená. Moja pracovná náplň, ktorú som na začiatku podpisoval a kde je uvedený priamy nadriadený projektový manažér však nebola zmenená a s novou nadriadenou je veľmi zlá spolupráca. Mám za to, že môžem naďalej považovať za svojho priameho nadriadeného projektového manažéra a nie novú nadriadenú, keďže som nedostal novú pracovnú náplň, kde by bol zmenený priamy nadriadený? Má väčšiu právnu silu organizačná štruktúra alebo moja pracovná náplň? Vopred ďakujem za odpoveď!
3 komentárov     zbaliť
buchač Mám za to, že v pracovnej náplni je uvedenie nadriadeného len a len taká formalitka.
Predsa pri každej výmene riadiaceho pracovníka sa nebude náplň prepisovať.
Zaujímavý je ten zvyšok...alebo tvoje vyjadrovanie.
To akože riaditeľ len povedal alebo dotyčnú menoval do funkcie s náležitým dekrétom ?

...ale odpoveď ohľadom právnej sily je úplne iná :
" Väčší pes yebe ..."...a ty ním rozhodne v tejto situácii nie si.

Že je spolupráca s dotyčnou zlá ?
No a čo...nie si prvý a ani posledný. Existujú prípady, kde (zvyčajne) podriadení zmenia pracovisko kvôli rôznym problémom.
Minder Riaditeľ nám to len oznámil ústne, ale oficiálne sme nič nepodpisovali, že by sme s tým boli oboznámení... No a teraz hypotetická situácia. Dajme tomu, že kolegyňu nebudem rešpektovať ako svoju priamu nadriadenú, ale naďalej budem všetko riešiť len s projektovým manažérom a keď by som kvôli tomu mal dostať napomenutie, tak sa môžem predsa odvolať na pracovnú náplň, podľa ktorej som nič neporušil, keďže tam je uvedený môj priamy nadriadený projektový manažér. Alebo sa mýlim?
buchač Minder (Dnes 07:56) Riaditeľ nám to len oznámil ústne, ale oficiálne sme nič nepodpisovali, že by sme s tým boli oboznámení... No a teraz hypotetická situácia.
==================
Ty kokos...tak takúto hlbokú myšlienku som dávno nechyroval...." že vraj podpisovanie o oboznámení s novým šéfom "...

...a včul moja hypotetická situácia.
Kolegyňu nebudeš rešpektovať (čítaj = budeš mať v prdeli šéfa), a chceš riešiť cez bývalého pojektového managera. Takže ako to asi dopadne ?
Poznámka - kde máš istotu, že starý manager bude ochotný spolupracovať. Čo keď má viac rozumu ako ty a vyserie sa na zbytočné problémy ?

P.S.:
Ako tak pozerám, si sociálny pracovník a to dokonca v štátnej správe. Nemal by si sa venovať radšej práci a nie iným ujovinám ?
Nepáči sa ti ? Šak daj výpoveď....prípadne ju dostaneš.


Poznámka :

" Má väčšiu právnu silu organizačná štruktúra alebo moja pracovná náplň? "

Jednoznačná odpoveď znie, že organizačná štruktúra.
Pracovná náplň sú tvoje povinnosti voči organizácii a jej štruktúram.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Pracovnú náplň vypracováva priamy nadriadený, takže ju aj podpisuje on s uvedením svojej funkcie a taktiež je vhodné do nej uviesť, kto je priamy nadriadený a kto je na vyššom stupienku nad ním.Toto si mal dostať už pri zmene vedúceho pracovníka. Tak isto v organizačnej štruktúre mala nastať zmena, teda treba uvádzať v pracovnej náplni viď organizačná štruktúra.

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    Príde mi celkom opovážlivé si sám vyberať, koho (ne)budeš považovať za nadriadeného. Na pracovnú náplň sa môžeš odvolávať iba v prípade, že by bola ako príloha súčasťou pracovnej zmluvy, vtedy by bola záväzná pre obidve strany a meniť by sa dala iba so súhlasom obidvoch strán. Inak ide v obidvoch prípadoch organizačnej štruktúry a pracovnej náplne o interné dokumenty, ktoré vydáva zamestnávateľ a on aj určuje, čo má prednosť v prípade nejakého konfliktu dvoch rôznych predpisov. Ak to ustanovené nie je, logika hovorí, že prednosť má novší predpis, takže platí celá pracovná náplň okrem nadriadeného, ten je v novšom organizačnom poriadku.

    Má väčšiu právnu silu organizačná štruktúra alebo pracovná náplň?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.