Zavrieť

Porady

Ako napísať vzdelanie v životopise?

Zdravím, po roku som zanechal štúdium na VŠ a chcem sa spýtať kde napísať túto informáciu. Údajne sa píšu dosiahnuté vzdelania zostupne, teda od VŠ po SŠ a podobne. Ale ako to je s neukončeným VŠ vzdelaním? Nakoľko SŠ s maturitou má vyššiu hodnotu... Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kedže si VŠ neukončil, nemáš VŠ vzdelanie dosiahnuté. Do cv ho neuvádzaš. Ako dosiahnuté teda ostáva SŠ s maturitou.
    Jakub C Vďaka

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak je ten rok VS relevantny k pozicii, na ktoru sa hlasis, je dobre ho v zivotopise uviest. A uvedies ho rovnako ako ine skoly - od do ten rok, ake studium, akurat nedas ziadne ukoncenie.
    Nebudes napriklad musiet vysvetlovat rocnu medzeru v zivotopise.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jakub C Vďaka, áno súvisí s danou pozíciou pri hľadaní, len som sa pýtal či ho mám dať pred SŠ na 1. miesto alebo pod SŠ ako menej relevantné, nakoľko štúdium som zanechal.
    misoft Ak to zamestnávateľ nepožaduje, prípadne prac- pozícia nepožaduje - tak ten 1 rok VŠ ani nespomínaj - nakoľko si tú školu NEUKONČIL - teda je to, ako keby si ani neštudoval na VŠ.
    ivka70 Daj to casovo, od najstarsieho smerom k novsiemu.
    Ak to suvisi s pracou, moze ti to pomoct. Take odporucanie sme dostali v rodine od personalistov, ked zistili, preco je medzera v zivotopise.
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Vzdelanie
    Pri niektorých pozíciách je vzdelanie kľúčové. Preto ho pravdivo uveďte. Zamestnávatelia si zvyknú vypýtať aj dokumenty o ukončení vysokej školy, takže naozaj nemá zmysel zavádzať. Čo však robiť ak školu nedokončíte? Nech sú vaše dôvody na neukončené vzdelanie akékoľvek, napíšte si ho do životopisu. Vždy viete situáciu objasniť a ak ste štúdium neukončili z lenivosti, tak to zamestnávateľ určite pochopí.
    https://neumannconsulting.sk/zivotopis/

    Ako napísať vzdelanie v životopise?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.