Zavrieť

Porady

Cestovné z kúpeľov

Dobrý deň - švagor bol na kúpeľnej liečbe v Bardejove po operácii srdca - skupina A , kde mu bol po 2 týždňoch pobytu včera zistený COVID-19 antigénovým testom. Rovnako mu bol antigénový test urobený dnes ráno s pozitívnym výsledkom a musel opustiť kúpele. Podľa vyjadrenia lekára mal si zabezpečiť odvoz. Auto nemá k dispozícii, nakoľko manželka je v nemocnici kvôli náhlej mozgovej príhode, nikoho iného nemá - syn /momentálne v zahraničí/ mu preto objednal taxík, ktorý bude stáť 340 Eur, čo je viac než jeho mesačný invalidný dôchodok. Je možné žiadať poisťovňu o refundáciu cestovného ? a druhá otázka - nemal byť PCR test vykonaný už v kúpeľoch ?
10 komentárov     zbaliť
Cennet Refundaciu v cene cestovneho vlakom, alebo autobusom. Vsetkym pacientom robia kupele testy pred nastupom
xeva Áno, pri nástupe mal urobený test, bol negatívny. Prekvapuje ma, ako kúpele riešia tento stav. Nie je možnosť PCR testu, prípadne pomoci pre organizácii dopravy ? Veď takíto ľudia môžu, napriek zákazu, cestovať hromadnou dopravou. Nie každý je zodpovedný.
veronikasad Preco neriesia odvoz takychto pacientov sanitkou? Ved to urcite nie je prvy ani posledný takýto prípad...
Cennet ma si zabezpecit odvoz, nie hromadnou dopravou. Kupele nemaju pravomoc ziadat sanitky
ivka70 Myslim si, ze by nemal ist ani taxikom, ze by ho mala previest dopravna zdravotna sluzba, ktora musi vediet, ze je pozitivny.
Aj tam sice doplaca za km, ale menej. Zabezpecit by sa to mohlo dat cez obvodneho lekara.
veronikasad Cestou praktickeho lekara nie je možné zabezpečiť sanitku?
xeva No v piatok večer už obvodný lekár neordinoval a požiadavka bola - OKAMŽITÝ odchod, keby bol mohol nejaký čas zotrvať v kúpeľoch /nie je tam k dispozícii nejaký priestor pre takýchto pacientov ?,alebo je to taktika - odpratať pozitívneho a tváriť sa, že kúpele sú "čisté" ? určite nebol jediný, ktovie ako a či testovali vôbec kontakty.., prečo ak nemôže lekár objednať sanitku aspoň neinformuje o možnostiach dopravy - dopravnú službu má aj Bardejov / určite by syn zo zahraničia mohol v pokoji hľadať aj inú možnosť. Taxislužba bola informovaná a za príplatok vybavila vozidlo na prepravu takéhoto pacienta.
. .
Lumyr kupele si nemozu dovolit nechat pozitivneho pacienta. mal okamzite si zabezpecit odvoz
Taynee Nesuhlasim. Myslim, ze kazde kupele to maju nastavene inak. Ja som bola minuleho roku na jesen v kupeloch, uz bola vtedy ta druha vlna a prisne opatrenia. Pytala som sa, co sa stane, ak sa tam nakazim a budem pozitivna? Instrukcia bola, ze by som bola izolovana na izbe pocas celej doby karanteny, budu mi nosit jedlo pred dvere a nebudem moct opustit izbu, v pripade potreby bude zabezpeceny lekar. Ziaden okamzity odchod po vlastnej osi nebol spominany. To bola prva vec, na ktoru som sa pytala pri prichode.
Xanti Mimo témy, švagor môže sa ešte do kúpelov vrátiť dočerpať. O tom viete? Postup je napr. tu https://www.vszp.sk/poistenci/zdravo...ostlivost.html
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

  Cestovné z kúpeľov

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.