Zavrieť

Porady

aku krytinu na altánok s rovnou strechou

Ahojte chcem sa poradiť idem robiť altanok s rovnou strechou so sklonom 7 max 12 %, hore na krovkach budu 2cm dosky, tak čo dať pri tom sklone na vrch, do uvahy padá iba niečo asfaltové, iné nechcem, tak či bude napr. bobrovka pri tom sklone už nevhodná, alebo uvazujem o asfaltových pásoch s posypom ako pri plochých strechách, či samolepiace alebo s horákom. čo v tom prípade medzi drevo a pásy ? nejakú obyčajnú ipu/hadrovú lepenku/ ktorú naklincujem alebo sponkonkujem ? a na to lepiť pásy , alebo aký postup ? dakujem
Naposledy upravil Roman804 : 10.10.21 at 09:27
3 komentárov     zbaliť
buchač Medzi pásy a drevo ideš dávať lepenku ? Síce môžeš, ale nemusíš....ja som nedával....a dokonca som sa zaobišiel aj bez horáka.
Pásy majú na jednej strane samolepieci úsek, ten sa lepí s druhým. O zvyšok sa postaralo slnko...svojim teplom spôsobilo to, čo by urobil horák.

Postup ?
Málo je toho na nete ?
Málo postupov je na You Tube ?
Ak by som ti dával postup, dodržíš ho ?
Akurát je potrebné počítať s tým, že pracovať budú musieť minimálne dvaja.
Roman804 zdravim , dakujem za odpoved, na net som pozeral, nikde som nenasiel priamy postup ani video kde davajú pod pasy a podobne, sú tam iba stavby altankov a druhy striech. pozeral som toho dosť , jedine že by mi to ušlo. Dával som si pásy na strechu domu s plocho strechou,, ale tie nemali samolepiaci úsek, ale nahrievala sa celá plocha a úsek sa prekladal. rozmyšlal som , že dám niečo podobné alebo to isté pri tom sklone. altanok som mal ale tam bola lepenka a na to sindle klincami ale to bola sedlová strecha , tak aj poriadny sklon. Ide mi o to ci sa tie pásy prilepia aj priamo na drevo alebo treba niečo medzi drevo a pásy. DODATOK tak nasiel som nejaké videá asi som zle hladal, ide aj priamo na drevo, také samolepiace pásy a nejaké priečne spoje sa dolepujú bitumelatinovým tmelom alebo ako sa to volá.
buchač Roman804 (Dnes 19:32) Ide mi o to ci sa tie pásy prilepia aj priamo na drevo alebo treba niečo medzi drevo a pásy
==================
Mám prístrešok na drevo a mám aj vonkajšiu krytú terasu...obe som robil sám so zaťom.
Na obe stavby sme spolu dávali asfalt pásy a to na drevenú strechu.
Ako vravím, žiadne nahrievanie...len presné priloženie patričných plôch na seba. O zvyšok sa postaralo slnko.
Drží to jak fras...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    aku krytinu na altánok s rovnou strechou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.