Zavrieť

Porady

Oznámenie o výsledku ročného zúčtovania

Dobrý deň, chcel by som poprosiť o radu. Moja mama, ktorá je už dlhšiu dobu na dôchodku, chcela v roku 1996 podnikať s výživovými doplnkami. Vtedy si podala žiadosť o živnosť, keďže to požadoval dealer a táto jej bola schválená, bolo jej pridelené IČO. Mama nakoniec však nikdy nepodnikala a nikdy nepodávala žiadne daňové priznanie. Teraz jej 1.x po tak dlhom čase prišlo zo Všeobecnej zdravotnej poisťovne, oznámenie o výsledku ročného zúčtovania, s nulovým výsledkom. Mama mi to teraz priniesla, že nevie čo má robiť. Mama má teraz 81 rokov, chcem sa spýtať, keďže nikdy nepodnikala, nikdy nepodávala žiadne daňové priznanie, lebo to nikto od nej nechcel, hrozia jej nejaké, sankčné poplatky, keďže oficiálne neukončila činnosť? Treba oficiálne ukončiť, aj po toľkých rokov živnosť, stačí na to zo strany mamy nejaké, čestné vyhlásenie? Mama je starší človek a myslela si že keď nikdy nepodnikala, nezarobila žiadne peniaze a o živnosť si žiadala ako dôchodkyňa, tak nemusí nič ukončovať. Ďakujem za každú, dobrú radu, odborníka. J
Naposledy upravil maries1940 : 11.10.21 at 06:46
ivka70 Zivnost urcite treba ukoncit ....
veronikasad skontroluj podľa mena alebo IČO, či živnosť je ešte aktívna na www.zrsr.sk, ak ano, treba ju zrušiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Oznámenie o výsledku ročného zúčtovania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.