Zavrieť

Porady

nárok na úrazovú rentu

Dobrý deň,zdôvodu pracovného preťaženia / pri zastupovaní kolegov/ som v práci dostal infarkt srdca,ktorý mi bol uznaný ako pracovný úraz.K PN dávke dostávam úrazový príplatok.Po skončení PN sa chcem vrátiť na pôvodne miesto.Chcem požiadať o invalidný dôchodok .Vznikne mi v prípade priznania invalidného dôchodku nárok na úrazovú rentu,kedy mám o rentu požiadať?
ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    https://www.socpoist.sk/urazova-renta/1299s

    Nárok na úrazovú rentu vzniká poškodenému, ak je jeho pokles pracovnej schopnosti v dôsledku pracovného úrazu alebo choroby z povolania (napr. u zamestnanca pokles schopnosti vykonávať činnosť zamestnanca, ktorú vykonával do vzniku pracovného úrazu alebo počas ktorej naposledy pred zistením choroby z povolania pracoval za podmienok, z ktorých mu choroba z povolania vznikla) podľa posudku vydaného posudkovým lekárom sociálneho poistenia viac ako 40 % a nedovŕšil dôchodkový vek alebo mu nebol priznaný predčasný starobný dôchodok.
    dana62 ja som pochopil,že úrazová renta je priznaná len ľuďom ,ktorým bola uznaná choroba z povolania so zníženou pracovnou schopnosťou nad 40 percent,alebo vyplácaná jednorázovo od 10 až 40 percent Aj v žiadosti o priznanie úrazovej renty je poznámka o prílohe :
    Potvrdenie z kliniky pracovného lekárstva a toxikológie o chorobe z povolania

    nárok na úrazovú rentu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.