Zavrieť

Porady

čerpanie dovolenky pocas rd

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ako sformulovať a čo presne do žiadosti napisať. Jedná sa o čerpanie dovolenky v nasledujúcom mesiaci , stále som na rodičovskej dovolenke , ktorá mi končí 03/2022
telefonicky som oznámila , že v novembri budem čerpať 5 dní dovolenky , len neviem to správne sformulovať , tak by som chcela poradiť čo všetko im do mailu napísať. za rady a odpovede vopred ďakujem
veronikasad Preco chced čerpať dovolenku? Po skonceni RD nastúpis späť do práce?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    V prvom rade na to, aby si mohla cerpat dovolenku, musis ukoncit RD a nastupit spat do prace. Cerpar RD mozes aj nadalej.
    O ukonceni RD musis podla zakona pisomne informovat zamestnavatela s datumum nastupu do prace.
    Sucasne mozes poslat ziadost o cerpanie dovolenky.
    Rovnako opatovny nastup na RD musis pisomne oznamit zamestnavatelovi mesiac dopredu.
    Mozes sa so zamestnavatelom dohodnut na skrateni tejto doby, cize oznamenia poslat neskor ako 30 dni dopredu.

    Cize co potrebujes:

    1. oznamenie o ukonceni RD k datumu xx.xx.xxxx
    2. ziadost o cerpanie dovolenky na dni xx.xx - xx.xx.xxxx

    a nasledne 3. oznamenie o zaciatku RD od xx.xx.xxxx

    A okrem toho, ak ukoncis RD, musis na UP oznamit, kto sa bude starat po tvojom nastupe do prace o dieta ( je jedno, ze len cerpas dovolenku, oznamit podla zakona musis)

    A treba to poslat alebo dorucit osobne, mailova komunikacia nie je adekvatna poziadavke v zakone. Aj ked ak sa tak dohodnete, moze to zamestnavatel akceptovat.
    krisrona fuuu Ďakujem za odpoveď , to s tým úradom práce počujem 1.krát. to im mám tiež dáko doredu nahlásiť??
    krisrona a akurát som zisťila, že na úrad práce nemusím nahlasovať nič, že to len po dovršení 3 roku dieťatka sa nahlasuje

    čerpanie dovolenky pocas rd

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.