Zavrieť

Porady

Ako opraviť zlý zostatok na b. účte?

Ahojte, vrátila som sa do práce po materskej, rodičovskej, a je to čistá katastrofa... Snažím sa v rámci možností opraviť aspoň rok 2021... pri kontrole VBÚ mi nesedí zostatok v žiadnom mesiaci, to opravujem... Najhoršie je, že zostatok nesedí od roku 2019... Robí to cez 20 000 eur... Moja otázka je, je nie aka možnosť ako opraviť zostatok len k 1.1.2021? Rok 2019,2020 opravovať odmietam, to radšej dám rovno výpoveď... Ďakujem za každú radu
8 komentárov     zbaliť
veronikasad Lenka, ale ked ti nesedí zostatok na BU, tak ti urcite nebude sedieť ani saldokonto inych uctov. Ročná inventarizacia účtov pocas tvojej neprítomnosti nebola urobená?
Lenka298 Ja mam pocit, že tu nebolo robené nič a zostatky samozrejme nesedia. Šéfovi som to vravela, ale on sa bojí, že ak začnem opravovať všetko od roku 2019, tak mu príde daňová kontrola, a z pokuty čo mu za všetko dajú, tak môže zatvoriť firmu kompletne... len tak pre predstavu - včera som skontrolovala 57 faktúr- 16 z toho ani neni v programe, a z ostatných boli 3 dobre...
veronikasad To chce kompletnu rekonstrukciu uctovnictva za predch.roky.
Ked to budes účtovať cez rozdiely, tiez sa nedoplati dane v roku 2021.
Lenka298 Veď to, že by to bolo treba všetko nanovo urobiť.. Keď šéf nejde pochopiť, že ono sa to ťahá z roku na rok, a aj keď opravím rok 2021, nebude to nikdy sedieť.
veronikasad Musela by si zaúčtovať rozdiely na vsetkych účtoch a výsledok si nechcem predstaviť. Firma je platitelom DPH?
Lenka298 Áno, mesačný...tak aj preto by som nerada opravovala minule roky... a keby som mu teda opravila len tie zostatky tento rok, nech teda vidí, koľko to bude stáť, tak to urobím teda len cez ID?
veronikasad Daj doporiadku rok 2021, vratane dodatocnych DP DPH a vycisli rozdiely suvahovych uctov k 1.1.2021. Je dosť pravdepodobné že po podani viacerych dodatočných DP DPH bude mat firma danovu kontrolu, najmä ak výsledkom dodatočného DP bude nedoplatok
Lenka298 Ach, toho sa bojím, ale tak neni to moja chyba... ďakujem za radu, idem s tým "bojovať"
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    volá sa to: oprava minulých období
    Interným dokladom zaúčtuješ rozdiel, oproti nejaký nedaňový účet a je to.
    Lenka298 Ďakujem, idem si to naštudovať

    tigy je offline (nepripojený) tigy

    tigy
    Wau, toto si fakt neviem predstaviť, mňa trápi aj 1 centový rozdiel...
    Účtovanie opráv bude v roku 2021 (ak je už schválená UZ za tie minulé roky, tak sa už účtovné knihy otvárať nemôžu), ale dodatočným DP sa asi nevyhnete... teda ak nechcete najbližších +/- 5 rokov len tíško dúfať, že na tie roky nepríde kontrola.

    https://podpora.financnasprava.sk/13...ch-obdob%C3%AD
    Lenka298 Noo tiež som taka, že všetko kontrolujem, a chcem mať v poriadku, ale po tomto, čo som tu našla, ma musel šéf veľmi prosiť, aby som stiahla výpoveď, lebo toto je sila, a ten VBU je "najmenší" problém. Tak idem pomaly začať opravovať od januára, a uvidíme, čo z toho bude.. ďakujem za radu

    Ako opraviť zlý zostatok na b. účte?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.