Zavrieť

Porady

Vystavenie OČR na manželku po operácii ruky

Dobrý deň chcem sa opýtať som po operácii ruky a začínam po týždni s rehabilitáciami na ktoré má vozí manžel.Požiadali sme obvodnú doktorku o vystavenie OČR pre neho a súčasne som ju požiadala o povolenie vychádzok , ktoré doktorka odmietla s odôvodnením že keď vystaví manželovi OČR nemôže mne povoliť vychádzky..čo nechápem aký má súvis. Viete sa mi prosím k tomu vyjadriť. Veľmi pekne ďakujem.
veronikasad Poziadaj o stanovenie casu vychádzok posudkoveho lekara SP
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Predpokladam, ze OCR je vystavene preto, ze sa nemozes sama o seba postarat. Ak sa nemozes o seba postarat, asi nemozes sama ani na vychadzky.
    Kazdopadne, vychadzky definuje lekarom SP, pri ktorych diagnozach a po akom case su mozne. Asi maju taketo obmedzenie tiez definovane.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Ak sa nemozes o seba postarat, asi nemozes sama ani na vychadzky.
    ==================
    Hm...povedzme, že sa nevie pacient sám obliecť...atď.
    Ale pacient chodí po rukách ???

    Môj osobný názor je ten, že povoľovanie vychádzok je riadna blbosť....a v určitých prípadoch doslova obmedzovanie pacienta, nakoľko v nie jednom prípade má vychádzka pozitívny dopad.
    ivka70 To bola uvaha, z coho to moze vyplyvat.
    Suhlasim, ze je to blbost, zasa z historickeho hladiska, vieme ako to vzniklo .... islo o zabranenie zneuzivania PNniek a aj vychadzok a moznost akej takej kontroly... co uz narobime, ked sme Slovaci taki vynaliezavi trpi tym vela ludi ktori to na zneuzivanie PN ani nepomysleli.

    A realna skusenost: muz mal vychadzky po operacii prstov zakazane, lebo zima (vo februari) a bali sa, ze mu to uskodi.
    A druha poznamka: mat OCR pre manzela len kvoli tomu ,ze ma vozi na rehabilitacie, je tiez blbost. Lebo viem chodit. Rovnako ako na tie prechadzky.
    buchač Mám za to, že každý pacient (ktorý nezneužíva) snáď vie, čo si môže/nemôže dovoliť...či ?
    Je jasné, že nepôjdem vonku, ak sa to nehodí kvôli zdravotnému stavu.
    No sú diagnózy, pri ktorých sa nedá ísť v stanovený čas...pacient ide von, keď mu to jeho stav dovolí a cíti sa na to....najvhodnejší príklad sú onkologické a psycho choroby.
    ivka70 Tie diagnozy maju vychadzky bez obmedzenia.
    buchač ivka70 (Dnes 16:54) Tie diagnozy maju vychadzky bez obmedzenia.
    ====================
    Je síce pravda, že na stránke SP sa niečo také spomína
    https://www.socpoist.sk/2165-menu/55...ium=all&page=1
    Nie je to až tak pravdou a aj pravidlom. Všetko záleží od ošetrujúceho lekára.
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    v podstate je jedno, čo my chápeme, resp. nechápeme (aký je tam súvis) - dôležité je to, ako rozhodne lekár. Možno majú nejaké usmernenia - že podľa diagnózy ?? ... možno ich "tlačia" zo SP? ... možno si sa naňho zle pozrela? možno .... ? cit zo stránky SP
    "Kto určuje vychádzky počas PN?
    Stanovenie vychádzok je súčasťou liečebného režimu dočasne práceneschopného poistenca. Ak to povaha choroby umožňuje, vychádzky môže povoliť príslušný ošetrujúci lekár spravidla pri prvom kontrolnom vyšetrení. V praxi sa stanovujú vychádzky najčastejšie v rozsahu štyroch hodín denne, napr. od 10.00 do 12.00 h a od 14.00 do 16.00 h, ich stanovenie je však v právomoci ošetrujúceho lekára. Čas vychádzok ošetrujúci lekár zaznamená, ak ich povolil, na tlačive Potvrdenie o dočasnej pracovnej neschopnosti a v zdravotnej dokumentácii dočasne práceneschopnej osoby."

    Vystavenie OČR na manželku po operácii ruky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.