Zavrieť

Porady

Dobropis Alza a vrátenie nižšej sumy.

Prosím o radu. Nákup v Alze, už aj bol uhradený kartou. Pred dodaním bola objednávka zrušená, bol vystavený dobropis, ale na účet bola vrátená suma nižšia ako suma na dobropise, bola ponížená o poplatok za platbu kartou.
Na aký protiúčet by som mala zaúčtovať, aby mi sedelo 321? Akosi neviem prísť na správny účet.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Poplatok by som zaúčtovala na 548.
    Žabinka ďakujem, aj som si myslela, lebo iný účet mi na to nepasoval..

    tigy je offline (nepripojený) tigy

    tigy
    Presne toto isté sa s Alzou stalo aj nám, vystavili dobropis, ktorý už sám o sebe bol nižší ako pôvodná platba - o poplatok za platbu kartou... ok, dobre, nehádam sa, ten rozdiel som zaúčtovala na 548.
    Avšak na účet prišla ešte menšia suma ako bola na dobropise - čo už ma teda naštvalo, takže som to reklamovala, a znovu tvrdili, že to je kvôli platbe kartou.... tentoraz som sa už zatla, znovu som im napísala, že táto argumentáciu neprejde, oni sami predsa ten dobropis vystavili, čiže tým pádom sa sami zaviazali, že pošlú presne toľko peňazí, koľko na ňom uviedli! Síce im to trvalo dlhšie, ale nakoniec doplatili všetko
    Netreba sa nechať, rátajú s tým...
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Žabinka ja sa im vykašlem na 5€, s alzou už nechcem nič mať v budúcnosti.. ale čo je to za sprostosť, niečo dobropisovať a potom to neuhradiť? keď som im včera napísala že majú divné účtovníctvo, dnes mi poslali dobropis na novú sumu, bez poplatku za platbu kartou..
    Žabinka a mimo témy.. dať si zaplatiť poplatok za osobný odber na predajni, a za platbu kartou, k tomu sa už ani nevyjadrujem..
    Tweety Veru divné. https://www.techbyte.sk/2021/09/alza...platbu-kartou/
    tigy U mňa to bolo len okolo 1-2€ ale už z princípu som sa zatla a bojovala, práve preto, že Alza si podľa mňa robí čo chce, tak som im to chcela trošku osladiť
    misoft
    Veď predsa musia platiť toho zeleného škreta, čo každú chvíľu v telke vyskakuje a škrieka....
      zbaliť

    Dobropis Alza a vrátenie nižšej sumy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.