Zavrieť

Porady

Došlý dobropis k prenesenej DP

Dobrý večer, prípad je nasl.: SR spoločnosť, platiteľ DPH, objednal tovar od SR spol.-platiteľa DPH s tuz. prenesením. Bola vystavená zálohová fakt., a vyúčtovacia fakt.na zálohu s tuz. prenesením s dátumom 28.09.2021. Konečná vyúčtovacia faktúra bola vystavená s dátumom 04.10.2021.
Vyúčtovaciu fakt. k poskytnutej platbe zaúčtujeme v mesiaci september, uvedieme do DPH výkaz na r. 9/10 a r.19 do KV B1.
Konečná vyúčt. faktúra má rovnakú hodnotu ako faktúra k prij. platbe, teda v mesiaci október nebude uvedená vo výkazoch DPH a KV.
Ako treba postupovať, ak ku konečnej vyúčt. faktúre prišiel dobropis? Do DPH výkazu ako uvedieme sumu z dobropisu, a z ktorej faktúry treba vyplniť číslo pôvodného dokladu, lebo v KV v mes. 09 je uvedená číslo vyúčt. fakt. k posk.platbe, a číslo konečnej fakt. nie je uvedená v žiadnom výkaze. Ako vedia spárovať? Ďakujem, s pozdravom
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tigy je offline (nepripojený) tigy

    tigy
    Wau... zaujímavý prípad.
    Ja by som vyplnila číslo aké je uvedené na dobropise ako číslo pôvodnej faktúry... ale ako si to vypárujú, netuším... podľa mňa asi len len s dobropisom uvedeným v ich daňovom priznaní.
    Amme Ďakujem veľmi pekne.

    Došlý dobropis k prenesenej DP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.