Zavrieť

Porady

Spol. z EU registrovaná podľa §5

Dobrý večer. Spol. z EU registrovaná podľa §5 vystavila faktúru s 20% DPH. Môžem odpočítať DPH z faktúry? Ďakujem
Na čo sa treba zamerať, ako postupovať?

Prosím Vás, má niekto o tom nejaké informácie? Ďakujem
Naposledy upravil Amme : 26.10.21 at 18:04
4 komentárov     zbaliť
Mila123 podľa § 6 Z o DPH? od 01 07 2021 je takáto registrácia zrušená.....(od 01 07 2021 je § 6 ZoDPH neexistuje)
Amme Dobrý deň, prepáčte, máte pravdu, Spol. reg. podľa §5. Ďakujem
Amme Ak dodávateľ z členského štátu má pridelené SK IČ DPH, a je registrovaný podľa § 5,
- vystavil faktúru správne s 20% DPH?
- alebo ide o dodanie tovaru, pri ktorom je povinný platiť daň (samozdaniť sa) odberateľ?
- alebo na čo sa možno odvolávať v tomto prípade?
Ďakujem
Mila123 ALZA?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Spol. z EU registrovaná podľa §5

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.