Zavrieť

Porady

Opakovana elektrorevizia

V roku 2020 bola vykonana v nasom bloku planovana "elektrorevizia". V marci 2021 doslo v rozvodnej skrini k jedneho z bytov k iskreniu na uvolnenom elektro spoji a pri poziari zhoreli kable. Po tejto udalosti som dotiahol tiez uvolnene spoje na privodoch k mojmu bytu. Spravca ma obvinil z neopravneneho zasahu a dal opätovne urobit revizie v celom bloku. Je dotiahnutie uvolnenych spojov neopravneny zasah ? Alebo som mal cakat, kym vyhorim aj ja ?
buchač ...a vlastne čo tou otázkou chceš povedať ?

Správca ti chce dať k náhrade nejaké výdavky, spojené s touto "udalosťou" alebo o čo sa tu jedná ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    canbo je offline (nepripojený) canbo

    canbo
    Dotiahnutie spojov je vlastne údržba zariadenia a má ju zabezpečiť správca oprávnenou osobou. A správca po požiari mal zabezpečiť nielen opravu po požiari, ale aj údržbu celého rozvodu - skontrolovať dotiahnutie svoriek. Revízia je na zistenie skutočného stavu elektro zariadenia.
    A ak nevisel na dverách oznam - v zmysle " počas vykonania skúšok a meraní bude vypnutá elektrina na potrebný čas." - Tak výsledok revízie je iba rozprávka o dvanástich mesiačikov.
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lumyr Revizia a porevizne opravy boli fakturovane v roku 2020. Pochybujem, ze boli aj vykonane, ked vyhorela v marci 2021 jedna rozvodna skrina a privody k mojmu bytu boli uplne uvolnene. Po vyhoreni dal spravca urobit opätovne odstranenie zavad a reviziu / aj zaplatil z nasho uctu / , hoci nasledna revizia mala byt z v roku 2025. Takze sme opätovne zaplatili za odflaknutu robotu a mna obvinil z neopravneneho zasahu. Je dotiahnutie spojov neopravneny zasah ? Mal som cakat , kym vyhorim aj ja ?
    misoft Otázne je - kde sa tie spoje "doťahovali" - ak PRED elektromerom a ističmi - tak toto MAL zabezpečiť správca (ak to neurobil - je dôvodná obava, že správca si neplní svoje zákonom dané povinnosti pri správe zvereného majetku). Ak za elektromerom - toto si môžeš dať urobiť i ty (s pomocou odborne spôsobilej osoby) a revízie by si na svojom dal urobiť len ty (za svoje).
    Ale dotiahnutie spojov je (pri odpojených/ vypnutých) ističoch) bežná kontrola a údržba.

    Neodborný zásah - pokiaľ si NEPOŠKODIL pečať energetikov na zariadení - nie je to neodborný zásah.
    Lumyr Spoje som dotahoval za elektromerom ako odborne sposobila osoba. Ziadne plomby neboli porusene
    romana147 neodborný zásah asi bude , lebo sotva má platný §22
    Lumyr Na dotahovanie spojom za elektromerom je potrebny § 22 ? Nesranduj. A na vymenu ziarovky na wecku musim mat aky § ?
    romana147 Na wecku si môžeš so žiarovkou robiť , čo chceš, vtedy nerýpeš do živých častí /// "za isticom je potrebny § 22" , takže ak by si menil v baraku hlinu za me´d , tak môžeš aj sám, JE TO ZA ističom!
    romana147 Pred dnom si tomu NEROZUMEL , lebo si sa pýtal "Je dotiahnutie uvolnenych spojov neopravneny zasah ? " A dnes už rozumieš ! " Spoje som dotahoval za isticom ako odborne sposobila osoba."
    ///
    " Spoje som dotahoval za isticom ako odborne sposobila osoba. Ziadne plomby neboli porusene" = za ističom teda NEMÁŚ žIADNE PLOMBY ! OK
    Lumyr Odpovedal som misoftovi. Pytal som sa preto,lebo spravca ma obvinil z neopravneneho zasahu.
    romana147 Takže toto je už definitívne rozhodnutie , kde si ( si z nás ( uťahoval ?
    romana147 OZNAM je málo,malo by byť aj odpojené napätie /premerané drôty.
    Lumyr Ziadny oznam, ziadny vypadok elektriny
      zbaliť

    Opakovana elektrorevizia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.