Zavrieť

Porady

Môžem uhradiť zamestnancovi benzín ktorý tankoval na služobnej ceste?

Dobrý deň, rada by som sa opýtala, zamestnanec firmy bol na služobnej ceste vlastným vozidlom. V rámci služobnej cesty tankoval 3x. Doniesol mi bločky na zaplatenie. Chcem sa opýtať či môžem tieto bločky zaplatiť alebo mám spotrebu benzínu vypočítať podľa vzorca a tú sumu zaplatiť? Ďakujem.
ivka70 z blockov mozes pouzit len aktualnu cenu pri prepocte
miruka75 `Dakujem. Myslela som si.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nie bločky ale náhradu za používanie súkromného MV podľa Zákona o CN.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak súkromné auto pouzil so súhlasom zamestnavatela, zamestnanec si urobi vyúčtovanie pracovnej cesty, kde si uplatní sadzbu zakladnej náhrady podla počtu najazdenych km + normovanu spotrebu PHM.

    Nákup PHM nepreplacas, bločky sluzia len ako doklad o cene PHM v case nakupu.
    miruka75 Ďakujem pekne. Už potom som si spomenula na princíp. :-)

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Zamestnanec by si mal urobiť vyúčtovanie pracovnej cesty podľa Zákona o cestovných náhradách 283/02 Z.z., opatrenie č. 143/19, kde preplácaš amortizáciu vozidla 0,193 eur/km, stravné a PHM.
    PHM vypočítaš na základe kombinovanej spotreby z techničáku a sumu za liter môžeš použiť z bločkov /vtedy môže tankovať aj najdrahšie prémiové palivo/. Ak nemá bločky, tak použiješ sumu uvedenú za príslušné obdobie na stránkach štatistického úradu pre konkrétne palivo písané v TZ /takže nie prémiové palivá/.
    Za ten deň potom odvedieš alikvotnú časť cestnej dane za jeho auto pri ročnom zúčtovaní.

    Alebo sa to dá aj jednoduhšie po dohode so zamestnancom, že mu dáte odmenu, aby suma v čistom nebola nižšia ako to, čo skutočne previezol, ale tým pádom ho ukrátite o amortizáciu, čo nie je zanedbateľná suma, ale však aj tú mu môžete prihodiť...

    Môžem uhradiť zamestnancovi benzín ktorý tankoval na služobnej ceste?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.