Zavrieť

Porady

Vypovedanie nájomnej zmluvy prenajímateľom na pozemok (orná pôda)

Kúpil som pozemok (ornú pôdu) od mojej tety s tým, že som si bol vedomí, že na predmetný pozemok bola uzatvorená s poľnohospodárskym podnikom nájomná zmluva od 01. 01. 2012 na 15 rokov čiže na dobu určitú a ja by som ju chcel vypovedať, nakoľko mám v pláne na tej pôde založiť menší ovocný sad. V zmluve nie je konkrétne uvedené predčasné ukončenie nájmu, iba také klasické vety ako: - nájomná zmluva sa uzatvára na dobu určitú podľa § 8 zákona 504/2003 a nájom sa končí uplynutím doby, na ktorú sa dojednal alebo, že táto zmluva môže byt zmenená iba na základe vzájomnej dohody formou písomných dodatkov alebo, že otázky neriešené touto zmluvou sa riadia príslušnými ustanoveniami zákona 504/2003 atď. Iba dodám, že zmluva bola uzatvorená v zmysle zákona 504/2003 a následne podľa § 663 Občianskeho zákonníka medzi poľnohospodárskym podnikom a mojou tetou. A teraz otázka, je možné mnou (ako novým vlastníkom pozemku) nejakým spôsobom predčasne ukončiť nájomnú zmluvu, aby som nemusel čakať na uplynutie doby nájmu čo je ešte niečo cez 5 rokov, čiže aké mám možnosti ? ? ? Aj som si naštudoval zákon 504/2003 ale odpoveď na moju otázku som tam nevidel alebo som ju možno len prehliadol, neviem nakoľko nemám právnické vzdelanie. Takže ak by sa tu našiel niekto, kto už podobný prípad riešil alebo nejaký právnik čo sa v tom vyzná budem vám vďačný za každú radu. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nanaaa je offline (nepripojený) nanaaa

    nanaaa
    Keď je zmluva uzatvorená na dobu určitú, nájom ti skončí až uplynutím doby, na ktorú je zmluva uzatvorená, teda 31.12.2025. Dostávaš ty, alebo teta nájom včas?
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Pety21 Ďakujem za odpoveď, takže v podstate je tá zmluva podľa teba nevypovedateľná a jediné čo mi teraz ostáva je len čakať pokiaľ uplynie nájomná doba ? ? ? Veď práve to, že teta doteraz dostávala nájomné včas čiže ani to neni dôvod na výpoveď...
    marjankaj A dohodnúť si sa nepokúsil?
    Pety21 Ešte nie, ale mám to v pláne...aj keď si nemyslím že družstvo len tak pristúpi na dohodu keď zmluva má platiť ešte 5 rokov. No uvidím ako sa k tomu páni na družstve postavia...
    marjankaj šak s tým plánom počkaj ešte cca 5 rokov a bude ti to jedno.
    Pety21 Aj to je jedna z možností, ale na to neni čas...vieš, za 5 rokov ten ovocný sad čo tam plánujem už môže dávať úrodu...asi tak
    nanaaa Ešte ti ostáva dohoda. Ako píše komentár nado mnou. Skús.
    Pety21 Ako píšem vyššie určite skúsim...a obom vám ďakujem za reakcie
      zbaliť

    Vypovedanie nájomnej zmluvy prenajímateľom na pozemok (orná pôda)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.