Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma potešilo a čo ma rozčúlilo XIX

misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A pokračujeme ďalej - len na také tliachanie o všetkom a o ničom....
Aby sme si nesvinili iné témy.
Téma je uzavretá.
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Kúrňa - i tie kačice sú disciplinovanejšie na križovatkách...
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
https://www.topky.sk/cl/10/2411641/C...lavne-rozdiely

Chápe niekto mozgové pochody p. Miháľa?

Na jednej strane poukazuje na to, ako česi budú platiť príspevok v podstate širšiemu spektru rodičov a určite v priemere aj vo väčšej výške, keďže oni idú dať paušálne 500 Czk, pričom je to takmer ten náš strop, ktorý nedostane u nás každý, plus k tomu viacero skupín rodičov, ktorí u nás budú mať 0,-

Na druhej strane plače, z čoho Slovensko aj to "málo" čo dá, vykryje.

Tak teraz neviem, ak by som sa ho mal možnosť priamo opýtať, tak je za zvýšenie príspevku, alebo za jeho zrušenie?
Alebo iba zase obštekáva všetko spoza rohu???
Mal by si teda naštudovať celú schému ČR, z čoho oni ten príspevok plánujú vykryť.
Ja chápem Miháľa, aj chce z niečoho žiť
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

sito
pavol54
sito
Terezia13
dobre - na východ som si už názor vypočula, teraz by som chcela názor na západ
(komunistické taľafatky a tak dajak)
https://sp.rmbl.ws/s8/2/Q/w/v/x/Qwvxe.caa.mp4?u=0&b=0
Terka, politika a vojny sú odjakživa zábavka vznešených, bohatých, mocných. Poväčšine nemocných. Napriek tomu si myslia, že môžu všetko. Aj ľudí nechať nech sa tiež zabávajú, zabíjajú pre ich nemoc.

Na vojnu treba vždy minimálne dvoch pravý - ľavý, horný - dolný severný - južný, západný - východný ...

na vojnu treba penize, peniaze, peňeži a vojny sa vedú pre peniaze. O saharskú púšť nemá nikto záujem viesť vojnu (zatiaľ)
Veď som písal, bohatí sa zabávajú, ostatní ...

Sahara? Zaujímavé, a že je rozdelená hranicami ... no skús ich posunúť.

" Rozkladá sa od Atlantického oceánu až k Červenému moru cez 11 štátov (Egypt, Líbya, Alžírsko, Tunisko, Maroko, Mauritánia, Niger, Čad, Mali, Sudán a Západná Sahara). "

To majú na svedomí Briti,tí kreslili čiaročky podľa pravítka.A zabudli ednu kocku pre Kurdov.
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
pavol54
kto má najväčšiu radosť z inflácie je štát, len o tom cudne mlčí a predhodí zlomok z nadvýberu ako veľké sociálne plus. čo je menej ako ficove zvýšenie o 0,6 eura či ako to ktosi neustále omieľa.
Príklad ak stojí 1 l nafty 1 euro z toho DPH je 20% 0,2 eura
ak stojí 1 l nafty 2 eurá z toho DPH je 20% 0,4 eura koľko je to celkového množstva predaných PHM?
ak sa zvýšil výber daní oproti plánu z 11, 8 na 13,5 mld má na to vplyv aj zvýšenie cien o infláciu
Ta radosť však skončí v okamihu, ked blaznivy financmajster príde na to, že nie že ma 2mld na rozdavanie, ale 4 mld mu chýbajú.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

duves
pavol54
kto má najväčšiu radosť z inflácie je štát, len o tom cudne mlčí a predhodí zlomok z nadvýberu ako veľké sociálne plus. čo je menej ako ficove zvýšenie o 0,6 eura či ako to ktosi neustále omieľa.
Príklad ak stojí 1 l nafty 1 euro z toho DPH je 20% 0,2 eura
ak stojí 1 l nafty 2 eurá z toho DPH je 20% 0,4 eura koľko je to celkového množstva predaných PHM?
ak sa zvýšil výber daní oproti plánu z 11, 8 na 13,5 mld má na to vplyv aj zvýšenie cien o infláciu
Ta radosť však skončí v okamihu, ked blaznivy financmajster príde na to, že nie že ma 2mld na rozdavanie, ale 4 mld mu chýbajú.
má na to volebnú právomoc
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

pavol54
kto má najväčšiu radosť z inflácie je štát, len o tom cudne mlčí a predhodí zlomok z nadvýberu ako veľké sociálne plus. čo je menej ako ficove zvýšenie o 0,6 eura či ako to ktosi neustále omieľa.
Príklad ak stojí 1 l nafty 1 euro z toho DPH je 20% 0,2 eura
ak stojí 1 l nafty 2 eurá z toho DPH je 20% 0,4 eura koľko je to celkového množstva predaných PHM?
ak sa zvýšil výber daní oproti plánu z 11, 8 na 13,5 mld má na to vplyv aj zvýšenie cien o infláciu
ty vieš aj percentá perfektne počítať )
1 0
Cennet Cennet

Cennet je offline (nepripojený) Cennet

bjuty smis
buchač
majkii
...


Plačete tu nad nesprávnym hrobom.
Prvý, kto doyebabral (a to doslovne a do písmena) celé fórum, je jeho majiteľ, správca a administrátor...
Nebudem hľadať (nechce sa mi) rôzne témy, kde ho vyzývali k náprave viacerí členovia.
1. Lenže čo sa stalo ? Richard na výzvy zvysoka sral.
2. Tiež zmenil stránku samotnú...vraj ju zmodernizoval. Nasrať na takú modernizáciu, keď sa v tej záplave komentárov má jeden problém zorientovať. Takže dosť veľa členov odišlo na FB.
3. V neposlednej miere stránku dodžubal s tým hodnotením. Toto je vysoko neobjektívne a zavádzajúce...po slovensky povedané = je to na dve veci, na nič a na hovno.
4. Že Richard má svoju etiku vyoperovanú a morálku do vienka nedostal, to je už iná káva...ale svedčí o niečom.
5. Akože kto by mal hodnotiť, čo je a čo nie je s filozofiou ?
Tvrdosť príspevkov neriešim...ale ak by bol slušný, etický, a žiadnym iným spôsobom by neporušil pravidlá (okrem iného názoru voči ostatným), tak by mal byť odstránený ?
Lenže tu sa už nebavíme o demokracii...tu by už išlo o cenzúru.

Takže čo sa týka toho červeného ?
Pri nie jednom príspevku troch vyššie menovaných by došlo k výmazu príspevku a jeho nahradenie tým textom.

Sú aj kratšie blokovacie texty...napríklad tento
už niekoľký krát to tu kopíruješ
môžeš mi vysvetliť prečo ?


čo to má spoločné s tvojím neustálym mazaním príspevkov, ked ťa tu už aj malé decko pravidelne argumentačne zotrie ??

a potom to tu pravidelne zaserieš vulgarizmami .urážkami a osobnými útokmi , admini musia vymazať príspevky a ani divá sviňa nevyzná ??
Presne tak. Ked som sa opytala na skusenosti s Wish, misoft , aj s buchacom sa do mna navazali posmeskami a urazkami .Ked mi bicykel dosiel, a dostali po paprciach, tak sa nezmohol len na " Sa neposer s tym bikom. Take halo robis, ako keby si vyhrala v Matovicovej loterii " A temu rychlo uzavreli Jedine Chobot a Katy slusne a dobre poradili
2 1
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

veronikasad
Neobvinuj buchaca, uzatvorenie témy som nahlásila moderátorom ja, lebo sa neviete spratať do koze


Jooo, tady se dějou věci.

Žeby švec? Nie!

Porada sa mení na bermudský trojuholník.

Acros sa zmenil na arcor a napísal mi.

"Za vytah platit nebudem. Len to tak nasralo buchaca, ze vsetko pomazal"

A viete kto je Acros? Podvodník, nie preto, že vie plávať pod vodou, podvádza manipuluje poradu. A je za to na porade chránený ako slovenský medveď.

A viete čo je Acros de la Frontera? Španielská dedina.

Takže, aj jeho znalosti o úhrade nákladov za službu výťah a o úhrade nákladov na prevádzku výťahu sú pre neho Španielská dedina.

Ale inak je tu zábava!!!

https://www.google.com/url?sa=t&rct=...7N4Q6XVeN6TUqB
1 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

buchač
Pche...ja som kľudný až do het. Ale teší ma, že sa mi podarí občas niekomu pohnúť žlčou a dvihnúť mu tlak.
mne uz vianocne sibe. Na dom, v ktorom este nebyvam, som uz povesila svetielka. Sused, ci nie je skoda elektriny, hovorim, su solarne. Vraj mi prestikne kablik Ta som dokupila este aj vianocne led soby nech naseriem Grincha.
1 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

majkii
veronikasad
....zopakujem, nežiadala som o zmazanie, ale uzatvorenie témy, keď zadávateľ do názvu pripísal Vyriešené
ja som to aj tak pochopil, že si nežiadala vymazanie témy, zarazilo ma, že sa tak stalo. inak, ak by sa postupovalo rovnakým spôsobom, táto téma by už dávno nemala existovať
Noo, tie k......., čo si tam popísal o výťahu, že na základe tejto vety

"Pri určení preddavkov do fondu prevádzky, údržby a opráv vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome zohľadnia mieru využívania spoločných častí domu a spoločných zariadení domu vlastníkmi nebytových priestorov."

nemusia byty na prízemí splácať úver domu cez FPÚaO na výmenu výťahu za 90 000 €.
To ťa nenapadlo, že keď zmažeš svoj prvý komentár, padajú všetky pod tebou napísané. Aj ten od Tibora, ktorý ti to napísal jasne, že nevieš, čo trepeš.

Nuž ale čo? Inkvizítori ešte nevymreli snažia sa presvedčiť, že porada je ploská doska.

1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
pavol54
kto má najväčšiu radosť z inflácie je štát, len o tom cudne mlčí a predhodí zlomok z nadvýberu ako veľké sociálne plus. čo je menej ako ficove zvýšenie o 0,6 eura či ako to ktosi neustále omieľa.
Príklad ak stojí 1 l nafty 1 euro z toho DPH je 20% 0,2 eura
ak stojí 1 l nafty 2 eurá z toho DPH je 20% 0,4 eura koľko je to celkového množstva predaných PHM?
ak sa zvýšil výber daní oproti plánu z 11, 8 na 13,5 mld má na to vplyv aj zvýšenie cien o infláciu
Pali - zle počítaš! Zabudol si na spotrebnú daň z palív - u nafty je to 30% - takže ak 1L nafty je za 1€, s 30% spotrebnou daňou je to 1,3€. A z toho sa vypočíta DPH 20% a máš hneď 1,56€/L
Tvoja matematika akosi neobstojí. Výrobná cena na výstupe + spotrebná daň a z toho sa vypočíta DPH.
spotrebná daň z nafta je pevná sadzba 368 eur/1000 l =0,368/liter (údaj finančnej správy k 31.12.2020)a je jedno či stojí liter nafty jedno alebo päť eur treba si preštudovať zákon o spotrebných daniach ale vieš čo choď na pumpu nech ti niekto ukáže ako vyzerá pokladničný blok ak začneš podnikať(najmä účtovať) budeš vedieť že so spotrebnou daňou(jej platením respektíve neplatením) pracuje len vymedzený okruh podnikateľov, takže na bežného podnikateľa jej výška vôbec nemá vplyv. nebolo účelom presne popísať výšku DPH ale poukázať na ten nárast ale keď chceš tak pri cene nafty 1 l =1 euro je dph 0,166 pri cene 2 eurá je dph 0,333 = čistý zisk štátu na uvedenom prípade vplyvom inflácie narástol o 100% a ani len prstom nepohol
Naposledy upravil pavol54 : 08.11.22 at 21:59
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Tweety
Nezdá sa vám, že už je tej agresivity troška veľa? Kam to spejeme, och.....
https://www.cas.sk/clanok/2736547/hr...om-sa-otravil/
To vieš, tá šikana zo strany vlády sa musí niekde prejaviť, hlavne u slabších jedincov.
2 roky sme boli šikanovaní, kontrolovaní na hraniciach a zrazu nám tu púšťajú tisíce údenáčov, lebo nie sú kapacity na kontroly na hraniciach.
:-))))))))))))))
Všetko toto vplýva na mozog a ovplyvňuje to správanie.
Ja si myslím, že všetko je presne tak, ako má byť.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Okrem toho si budem pamätať stále slová jedného psychiatra, ktorý sa vyjadril, že KAŽDÝ jeden človek by dokázal zabiť, akurát tá hranica je u každého jedinca ináč posunutá.
Tým pádom sme čisto v teoretickej rovine všetci do jedného potencionálni vrahovia.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Včera Heger v RTVS hovoril, že je neprípustné, aby Česi takto kontrolovali hranice, že ide na nejaké rokovanie do Prahy to riešiť.
Takže vlastne Heger by rád rozkazoval aj suverénnemu štátu - Česká republika?

Zdá sa Heger ešte niekomu z tohto fóra normálny a mentálne v poriadku???
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

misoft
Nandrolon
Včera Heger v RTVS hovoril, že je neprípustné, aby Česi takto kontrolovali hranice, že ide na nejaké rokovanie do Prahy to riešiť.
Takže vlastne Heger by rád rozkazoval aj suverénnemu štátu - Česká republika?

Zdá sa Heger ešte niekomu z tohto fóra normálny a mentálne v poriadku???
Čo Heger stvára - to je jeho iniciatíva. Čo robia Češi - to je ich iniciatíva. Lenže Nandy! ČR je v EÚ a platí voľný pohyb. Oni kontrolami uzavreli hranice - teda už nie je voľný pohyb! Na jednej strane - majú právo uzavrieť hranice, ale to paltí len v určitých prípadoch a imigranti medzi tie prípady nepatria - iné by to bolo, ak by sa jednalo o OHROZENIE štátu.
Takže Česi de facto sa chovajú, ako keby ani neboli štátom v EÚ. Veď i Švajčiari nerobia kontroly - a to sú neutrálny štát, ale s EÚ je dohoda o voľnom pohybe. Jediné čo robia - kontrola dokladov - ukážeš, ideš.
Česi sú zvrchovaný štát a majú právo sa brániť, aj keď sa únia postaví na hlavu.
Chceš mi povedať, že tie tisíce ľudí s HIV, žltačkou a inými ochoreniami nrepredstavujú ohrozenie štátu? Jasné, že predstavujú.
Ak by boli vonkajšie hranice Schengenu chránené tak, ako majú byť, nemuseli si česi zaviesť vlastné kontroly.
Lenže keď vidia, že EÚ ich tu s tichým súhlasom púšťa, tak si urobili po svojom a ja osobne ich za to obdivujem a súhlasím s takým jednaním.
Kľudne, nech sú na hraniciach aj dvojhodinové kolóny.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
misoft
Nandrolon
Včera Heger v RTVS hovoril, že je neprípustné, aby Česi takto kontrolovali hranice, že ide na nejaké rokovanie do Prahy to riešiť.
Takže vlastne Heger by rád rozkazoval aj suverénnemu štátu - Česká republika?

Zdá sa Heger ešte niekomu z tohto fóra normálny a mentálne v poriadku???
Čo Heger stvára - to je jeho iniciatíva. Čo robia Češi - to je ich iniciatíva. Lenže Nandy! ČR je v EÚ a platí voľný pohyb. Oni kontrolami uzavreli hranice - teda už nie je voľný pohyb! Na jednej strane - majú právo uzavrieť hranice, ale to paltí len v určitých prípadoch a imigranti medzi tie prípady nepatria - iné by to bolo, ak by sa jednalo o OHROZENIE štátu.
Takže Česi de facto sa chovajú, ako keby ani neboli štátom v EÚ. Veď i Švajčiari nerobia kontroly - a to sú neutrálny štát, ale s EÚ je dohoda o voľnom pohybe. Jediné čo robia - kontrola dokladov - ukážeš, ideš.
Česi sú zvrchovaný štát a majú právo sa brániť, aj keď sa únia postaví na hlavu.
Chceš mi povedať, že tie tisíce ľudí s HIV, žltačkou a inými ochoreniami nrepredstavujú ohrozenie štátu? Jasné, že predstavujú.
Ak by boli vonkajšie hranice Schengenu chránené tak, ako majú byť, nemuseli si česi zaviesť vlastné kontroly.
Lenže keď vidia, že EÚ ich tu s tichým súhlasom púšťa, tak si urobili po svojom a ja osobne ich za to obdivujem a súhlasím s takým jednaním.
Kľudne, nech sú na hraniciach aj dvojhodinové kolóny.
Ak je únia neschopná tak načo sme v únii? či len preto aby mali boháči voľný tok kapitálu? alebo kupovať predraženú energiu na burzách? lebo iné výhody sa začínajú strácať
2 1
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

OneUp
veronikasad
Neobvinuj buchaca, uzatvorenie témy som nahlásila moderátorom ja, lebo sa neviete spratať do koze
Nechapem, preco bolo nutne uzavriet temu - vlastne zrusit ju, aj so zadavatelom. Mna by velmi zaujimalo / a urcite nielen mna / ako dopadne buduci tyzden u spravcu. Bol by to mozno prinos pre vsetkych.To je ucelom Porady. Takto si svojim pocinom vsetko zabila. Stacilo vymazat nevhodne komentare
Mám ti to napísať po hebrejský ? Nie som moderátor, nahlasovala som uzatvorenie témy, nie mazanie príspevkov ...
Keď si tak veľmi zvedavý na vyriešenie, môžete si to dopovedať so zakladatelom v súkromných správach.
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

my dezoláti to vieme.....
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
kopretinka
my dezoláti to vieme.....
Neviem čo je to svedomie národa. Viem čo je svedomie človeka. Ale toto je riadny úlet. Už len chýba velkým nadpis- SENZAČNÉ ODHALENIE.
1 0
OneUp OneUp

OneUp je offline (nepripojený) OneUp

majkii
veronikasad
sito
veronikasad
sito
veronikasad
OneUp
veronikasad
Neobvinuj buchaca, uzatvorenie témy som nahlásila moderátorom ja, lebo sa neviete spratať do koze
Nechapem, preco bolo nutne uzavriet temu - vlastne zrusit ju, aj so zadavatelom. Mna by velmi zaujimalo / a urcite nielen mna / ako dopadne buduci tyzden u spravcu. Bol by to mozno prinos pre vsetkych.To je ucelom Porady. Takto si svojim pocinom vsetko zabila. Stacilo vymazat nevhodne komentare
Mám ti to napísať po hebrejský ? Nie som moderátor, nahlasovala som uzatvorenie témy, nie mazanie príspevkov ...
Keď si tak veľmi zvedavý na vyriešenie, môžete si to dopovedať so zakladatelom v súkromných správach.


Veronika, a kto, čo Ťa donútilo požiadať o odstránenie témy? Čítanie tej témy? Moslimi nečítajú bibliu, čítajú to čo ich baví, čítajú ...

Vy nemáte výťah, bývaš v čínskom múre, ten je myslím štvorpodlažný.
Marcel, aj ty si Maďar ? Žiadnu temu som neodstránila (nie som moderátor), ani nedala odstrániť ... Predstav si, že tema ma zaujala, len tie Vaše osobné útoky nemusím. A zadávatel v názve temy uviedol, že je vyriešená.
PS : Náš "čínsky múr" má 7 podlaží a určite aj výťah


Nie, nie som Maďar, Slovák. Zatvoriť? Čáry - máry fuk a téma je preč. Zaujala, tak si mala čítať to zaujímavé, na útokoch si mala zavrieť oči. Vyriešená? Takže už si nikdy neprečítaš ako to dopadlo u jedného hore, španiela.

Váš (čínsky múr) dom môže mať výťah, keď má 7 podlaží, 8 staníc. A nikdy som ho nevidel.

Asi tak 50 rokov je tomu, čo som išiel v Prievidzi okolo takého dlhého paneláku, myslím aj rieka nejaká tiekla, tečie nablízku a ten isto nemal 7 poschodí.
ano, čínsky mur je na starom sídlisku., pri rieke Handlovka. Nebývam tam, schválne som hladala na google maps, a rátala okná - má 7 poschodí (resp. prízemie + 6, neviem ako sa to počíta). V našom činžiaku máme rovnako.
Ešte raz a naposledy - neobviňujte ma zo zmazania témy, nemám v tom prsty. Prestante sa urážať, argumentujte vecne a slušne, nikto vám nebude nič mazať.
Myslím si že nikto tému nevymazal, niekto však vymazal zadávateľa či už na jeho žiadosť alebo z iných dôvodov, s acrosom zmizla aj téma. Ale tieto praktiky s uzatváraním tém sú neopodstatnené.
Pred dvomi rokmi som založil tému (ja blbec hľadať radu na porade), potreboval som poradiť ohľadom tenisiek, do témy sa mi nanominovali podobní ako "lopatoví agresori", tá istá situácia, začali ma, ako zadávateľa obviňovať, ako ani nechcem poradiť, či ako neviem alebo som lenivý zagúgliť nakoniec to skončilo urážkami, ako som "BLB" a podobné útoky, lebo podľa nich, mudrlantov neviem čo chcem. Potom nejaký chytrák mi bez akéhokoľvek rozumného dôvodu uzavrel tému. Nemohol som napísať, ako som vec vyriešil a podobne. Je to absurdné, ak sa zatvárajú témy preto, že nejaký tiežporaďáci sa chodia na poradu vytešovať z toho, keď niekomu pohnú žlčou alebo dvihnú tlak, alebo niekoho dobre okydajú.
Presne tak, nevedia poradit . Len sa nasackuju do vsetkych tem a urazaju. Ked uz trapne tahaju za kratsi koiec vsetko pomazu. By ma zaujimalo ktory moderator ma na svedomi zmazanie financovania vytahov ?
2 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať