Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma potešilo a čo ma rozčúlilo XIX

misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A pokračujeme ďalej - len na také tliachanie o všetkom a o ničom....
Aby sme si nesvinili iné témy.
Téma je uzavretá.
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

BXLmiami
To je ale ich vec anet.Nie sú iní ako Slováci a kto chce usadí sa tu kto nechce pôjde dalej.Z Ukrajiny spravili strelnicu a pozerajú zblízka čo nové a ako reagujú Slovania,takže tak či tak bude Ukrajina pomerne ťažko obyvateľná ked to celé skončí.Ak to skončí,lebo Ukrajinci nie sú ,,statoční"sýrčania,oni budú Rusom ešte dlho osladzovať život.
To, ze idu dalej - to je samozrejme ich vec.Nevyhnutna pomoc pri prechode - O.K.
Ale tie vynalozene financne prostriedky (13mil. soc. davky, zdravotne ...) na ich prechod, dalsie a dalsie dlhy, tie budu splacat slovaci a to je uz aj moja vec.
0 2
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Hla https://spravy.rtvs.sk/2022/02/usa-o...ada-zelenskyj/
Amikom to uz doslo, len tim nasim hore stoja na kabli
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dáša_
Ako inak si myslíš, že majú tajnú receptúru priamo z Moskvy????????
Ale néééé...tu ide o to, že ono ostane skoro všetko rovnaké...akurát sa to premenuje na iný názov....teda, ak niekomu poriadne zašvitorí.

Pred chvíľou som pozeral vyjadrenie nejakého ekonóma...zamýšľal sa nad sankciami voči Rusku...no konečne po dlhej dobe povedal niekto aj názor, že čo bude v prípade reciprocity.
...a sranda to rozhodne nebude.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

buchač
Kuwa....keď tak sledujem tie správy ohľadom ekonomických sankcií voči Rusku, tak sa aj pousmejem. Ale šak veď dobre...

Len ma zaujíma, ako to bude s výrobou (produkciou) určitých výrobkov...napr. ruská zmrzlina, ruské vajco, ruské koleso, ruský boršč, ruské šampáňo....etc, atď, a podobne....?
To všetko skončí ?
No ako premenovať,ta nééé?
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

anet
Hla https://spravy.rtvs.sk/2022/02/usa-o...ada-zelenskyj/
Amikom to uz doslo, len tim nasim hore stoja na kabli
No nedá sa nič robiť.Amíci aj NATO budú bojovať s Ruskom do posledného Ukrajinca-už to tak vyzerá.
2 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

cez prekladač...Bidenov syn

.... Trump odpovedal: "Bol by som rád, keby ste nám urobili láskavosť," a potom tlačil na Zelenského, aby spolupracoval s americkým generálnym prokurátorom Williamom Barrom a jeho osobným právnikom Rudym Giulianim, aby verejne oznámili vyšetrovanie vtedajšieho kandidáta Joea Bidena a jeho syna Huntera, ktorý predtým pôsobil v predstavenstve ukrajinskej ropnej spoločnosti. Demokratmi kontrolovaná Snemovňa reprezentantov hlasovala za impeachnácie Trumpa v súvislosti s incidentom, ale republikánmi kontrolovaný Senát ho oslobodil. ....
https://www.msn.com/en-xl/northameri...?ocid=msedgntp
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ako pre TASR uviedla hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Ria Feik Achbergerová, so žiadosťou o riešenie situácie sa obrátili aj na Ministerstvo vnútra (MV) SR a Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR. Podľa jej slov je stanica plná mužov z tretích krajín. Pripomenula, že BEZ DOKLADOV nemajú k dispozícii vlaky zadarmo, keďže sú určené pre ukrajinských občanov.
https://spravy.pravda.sk/regiony/cla...n=shp_rightbox
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

buchač
Dáša_
Ako inak si myslíš, že majú tajnú receptúru priamo z Moskvy????????
Ale néééé...tu ide o to, že ono ostane skoro všetko rovnaké...akurát sa to premenuje na iný názov....teda, ak niekomu poriadne zašvitorí.

Pred chvíľou som pozeral vyjadrenie nejakého ekonóma...zamýšľal sa nad sankciami voči Rusku...no konečne po dlhej dobe povedal niekto aj názor, že čo bude v prípade reciprocity.
...a sranda to rozhodne nebude.
ako podľa teba nemáme robiť nič? Máme sa prizerať a čakať, kým ruské presvedčenie, že " kde raz vstupila ruská noha je ruské územie naveky" uplatnia aj na nás?

jasne, všetko bude bolieť aj nás. Aj plyn, aj ropa. Ale súhlasiť len za to, aby sme mali teplo od rusov? Ved nei všade je len ich ropa, jadrové palivo, plyn.... Sú aj iné zdroje. Alebo iné možnosti.
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

anet
Hla https://spravy.rtvs.sk/2022/02/usa-o...ada-zelenskyj/
Amikom to uz doslo, len tim nasim hore stoja na kabli
Vieš dať aj konkrétny zdroj, kde naši súhlasia s bezletovou zónou?
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Dáša_
Vieš dať aj konkrétny zdroj, kde naši súhlasia s bezletovou zónou?
Nasi s nicim suhlasit nemusia Ale myslim, ze si nepochopila. USA sa do vojny z Ruskom zatiahnut neda, chrani si svoje zadky, ale obetovat Ukrajinu problem nemaju.
1 1
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

buchač
Podľa jej slov je stanica plná mužov z tretích krajín.
Tak, tak ... hned sa vyprazdnila polsko-bieloruska hranica od utecencov
1 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dáša_
ako podľa teba nemáme robiť nič? Máme sa prizerať a čakať, kým ruské presvedčenie, že " kde raz vstupila ruská noha je ruské územie naveky" uplatnia aj na nás?

jasne, všetko bude bolieť aj nás. Aj plyn, aj ropa. Ale súhlasiť len za to, aby sme mali teplo od rusov? Ved nei všade je len ich ropa, jadrové palivo, plyn.... Sú aj iné zdroje. Alebo iné možnosti.
To som predsa nepovedal.
Ale také (podľa mňa) smiešne sankcie (presnejšie " sankcie ") sú na dve veci.
Vezmime si toť minulý rok Covid = Sedita....pamätáš ?
https://www.google.com/search?client...q=sedita+covid
Antivaxerkovia išli majiteľa pomaly ukameňovať, vyzývali na bojkot výrobkov...a dnes ich už tlačia do hlavy jedna radosť a detičkám dávajú keksíky na desiatu...či ???

Hm...práve, že tie iné možnosti majú (budú mať) veľmi veľký dosah na naše účty, ceny...
Pozri na tie iné zdroje v Rakúsku...pindajú a tlačia na nás, že greenenergiu. No keď bol minulý rok blackaut, tak im elektrika z Mochoviec bola dobrá.
https://www.slovgas.sk/aktuality/eur...lizaciu-siete/
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

buchač
Aktuálny ruský vtip:
Si mi pripomenul stary vtip.
Ze, ktory velmi znamy rusky komunisticky sudruh, mal najvacsiu smolu?
Gagarin, ten obletel zemegulu a pristal zasa v Rusku
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

anet
Dáša_
Vieš dať aj konkrétny zdroj, kde naši súhlasia s bezletovou zónou?
Nasi s nicim suhlasit nemusia Ale myslim, ze si nepochopila. USA sa do vojny z Ruskom zatiahnut neda, chrani si svoje zadky, ale obetovat Ukrajinu problem nemaju.

tak prečo hovoríš, že len naši si stoja na kábli? Prečo zrazu do toho splietaš niečo iné?
2 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

buchač
Dáša_
ako podľa teba nemáme robiť nič? Máme sa prizerať a čakať, kým ruské presvedčenie, že " kde raz vstupila ruská noha je ruské územie naveky" uplatnia aj na nás?

jasne, všetko bude bolieť aj nás. Aj plyn, aj ropa. Ale súhlasiť len za to, aby sme mali teplo od rusov? Ved nei všade je len ich ropa, jadrové palivo, plyn.... Sú aj iné zdroje. Alebo iné možnosti.
To som predsa nepovedal.
Ale také (podľa mňa) smiešne sankcie (presnejšie " sankcie ") sú na dve veci.
Vezmime si toť minulý rok Covid = Sedita....pamätáš ?
https://www.google.com/search?client...q=sedita+covid
Antivaxerkovia išli majiteľa pomaly ukameňovať, vyzývali na bojkot výrobkov...a dnes ich už tlačia do hlavy jedna radosť a detičkám dávajú keksíky na desiatu...či ???

Hm...práve, že tie iné možnosti majú (budú mať) veľmi veľký dosah na naše účty, ceny...
Pozri na tie iné zdroje v Rakúsku...pindajú a tlačia na nás, že greenenergiu. No keď bol minulý rok blackaut, tak im elektrika z Mochoviec bola dobrá.
https://www.slovgas.sk/aktuality/eur...lizaciu-siete/
no tak nám prezraď, čo by si robil ty?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dáša_
no tak nám prezraď, čo by si robil ty?
Dáška...ale no táááák....
Ja som len obyčajný dôchodca...chcel by som si v kľude užiť ešte nejaký ten rôčik na chalupe.
Nie som politik, som len občan, ktorý z takých alebo onakvejších dôvodov nadáva na politiku, politikov.

...ak by som otočil otázku...tak čo by si robila ty ???

P.S.:
Už len dúfať, že nikomu neyebne v hlave a nestlačí červené tlačidlo.
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

rusáci vraždia denne stovky slovanov a tu sa veselo nadáva na ameriku
2 2
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

buchač
Dáša_
no tak nám prezraď, čo by si robil ty?
Dáška...ale no táááák....
Ja som len obyčajný dôchodca...chcel by som si v kľude užiť ešte nejaký ten rôčik na chalupe.
Nie som politik, som len občan, ktorý z takých alebo onakvejších dôvodov nadáva na politiku, politikov.

...ak by som otočil otázku...tak čo by si robila ty ???
Ja, teda my sme podporili finančne. Keď bude treba, tak kľudne podporíme zas. Cez Kresťanskú charitu. Materiálne nie, lebo podľa mňa to je lepšie organizovane, preto radšej peniaze.
A vysvetľujem Aj to treba

Ruskú zmrzlinu, vodku ani vajce nekupujem a ani sa nechystám kupovať.

A zrejme fakt dozrel čas na ruskú klasiku - žeby rovno Vojna a mier?

Od plynu som zatiaľ závislá, tak som aspoň varič dokúpila

Na úrovni štátu by som isto diverzifikovala hlavne ropu a plyn. Lebo snáď ako jediný európsky štát sme na tom závislý na 100%. Toto nie je záležitosť posledných dvoch rokov - dodávam rovno. A neurobí sa to za rok. Aj keď s ruským plynom sú problémy dlhšie a túto zimu sme to nepocítili.

Keď jeden odmietne Ruskú vodku, nič sa nedeje. Ale keď exportéri nebudú mať kam vyvážať, tak sa ich to trochu dotkne.

No a ešte v tých časoch je dôležitý aj ten pocit, že niečo robíš. Aj keď je to len blbosť s prehodenými smerovacími tabuľami (viď film Rebelové)

Lebo najhoršie je skloniť hlavu a čakať.
8YJqm-z-vislos-kraj-n-e-od-ruskej-ropy.jpg  
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

bjuty smis
rusáci vraždia denne stovky slovanov a tu sa veselo nadáva na ameriku
Máš problém s konštatovaním skutočnosti?A vlastný názor vôbec máš?Ci len názor liberálnej úderky.Nikto na Ameriku nenadáva.Konštatujeme že z Ukrajiny sa stala strelnica a laboratorium pre obe strany.Ak si myslíš opak napíš to lebo tie Tvoje sústavné nadávky veľmi ako argument neberiem.
5 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Máš problém s konštatovaním skutočnosti? A vlastný názor vôbec máš ?
či len klamstvá ruskej propagandy ?

že aj ty dokážeš klesnúť na liberálnú úderku ma už neprekvapuje.....

ja mám názor celého vyspelého sveta...celej eú, japonska, austrálie, kanady.
ty koho
máš nejaké iné info ?

kto tam vraždí ??

konštatujeme ?? nie, len si vymýšlaš....aké obe strany majú na ukrajine strelnicu ??
kto okrem rusákov tam vraždí ??

ber si čo chceš, .... ak si myslíš, že sa tu nenechám urážať od hentoho bez argumentov tak si to mysli dalej a neber....
1 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať