Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma potešilo a čo ma rozčúlilo XIX

misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A pokračujeme ďalej - len na také tliachanie o všetkom a o ničom....
Aby sme si nesvinili iné témy.
Téma je uzavretá.
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

korela
majkii
pavol54
Kam to vedie?
1938 krištáľová noc - pohon na židov - židovské obchody - zneuctenie židovských cintorínov (Bohatí židia netrpeli boli za vodou aj za veľkou vodou)
Dnes v nemecku a inde pohon na rusov - ruské obchody -zneuctenie slavína (prečo mlčí židovská obec za to že im zachránili životy?) Bohatí rusi nebudú trpieť tí sú dávno za vodou aj za veľkou vodou)
Podotýkam neriešim "okopávanie lýtkových kostí na donbase" od roku 2014, ani súčasnú vojnu rusov na ukrajine
Označiť páchateľa besnenia na ukrajine za obeť akéhosi pohonu na rusov je pri všetkej úcte čudná úvaha, cieľom ktorej je ukázať prstom na zlý západ. Pritom zamlčať útoky v rusku na západné média (BBC, CNN, na západné soc. sieťe, útoky ľudskoprávne organizácie alebo útoky v kyberpriestore na západné inštitúcie, nie je je to pohon na západ? Len pre tých čo radi blúznia o tom, ako rusi oslobodili časť Európy v druhej svetovej vojne, je to floskula milovníkov ruska, totiž v červenej armáde bojovali vojaci z 15 sovietských republík, a veľkú časť červenej armády tvorili práve vojaci z ukrajiny. Rusi a ich pochlebovači si radi privlastňujú hrdinstvo a obete iných. Čo je väčšie znesvätenie pamiatky osloboditeľov Bratislavy, kýbeľ farby na zvetranom kameni, alebo zbabelý útok rusov na potomkov ich spolubojovníkov v ich domovine?
"Premaľovanie Slavína ale nepomôže nikomu." https://www.facebook.com/vallo.primator
.
https://www.geotechnici.cz/wp-conten...ace-hornin.pdf
Pokús sa zaradiť obklady na Slavine do niektorej skupiny.
premaľovanie slavína pomôže veci rovnako ako perfídne porovnanie obetí holokaustu s údajnými pohonom západu na "rusko". K absurdite príspevku prispelo tvrdenie, že sa netýka súčasnej barbarskej vojny, zároveň poukazuje na údajné útoky v nemecku a inde na ruské obchody a tiež spomínané premaľovanie slavínu. Prosím aspoň jeden príklad útoku na ruský obchod, ktorý sa netýka tejto vojny..Logická otázka, kedy a v dôsledku čoho bol pomaľovaný slavín? Podľa príspevku sa nerieši súčasná vojna ani ruský Anschluss časti ukrajiny ruskom z roku 2014.
Tiež sa v kontexte príspevku úmyselne navádza dojem, že životy židov v druhej svetovej vojne zachraňovali rusi, propagandisticky sa pritom privlastňujú úspechy červenej armády iba rusku zamlčaním faktu, že v červene armáde bojovali aj iné národy.
O tom bola moja reakcia na absurdnú úvahu a povahu toho príspevku.

Zjavne tvoja otázka mala odkloniť od podstaty k nepodstatnému slovíčku, napriek tom odpoviem. Zaujímalo by ma, odkedy sa obkladový materiál, hoci aj z prírodného kmeňa, posudzuje podľa geotechnického zatriedenia hornín a keď už tak podľa STN 721001, ktorá sa používa najmä v inžinierskej geológii a geotechnike?
Je jasné, že aj pre degradáciu obkladu začala v roku 2020 obnova časti slavína, ktorá má trvať do roku 2022. Citujem z článku na Pravde k prvej fáze obnovy "V nevyhnutnom prípade sa vymení aj žulový obklad pylónu." https://spravy.pravda.sk/regiony/cla...a-miliony-eur/
3 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok...li-len-styria/
..........."silný text jasne konštatujúci porušenie Charty OSN Ruskom, keď 141 štátov vrátane Slovenska vyzýva na okamžité ukončenie agresie a na stiahnutie ruských vojsk z územia nášho suseda. Rusko musí pochopiť, že medzinárodné spoločenstvo dôrazne odmieta jeho vojnu proti Ukrajine...."
Lavrov si silne verí.... ale skutočnosť je niekde inde...

Proti jeho "tvrdeniu" (o priateľoch v OSN) - 141 štátov je proti nim, 35 sa zdržalo (teda ho nepodporili, ani neodsúdili - ani ryba, ani rak) a len 5 (slovom PÄŤ) štátov bolo s Ruskom.
Naposledy upravil misoft : 06.03.22 at 10:25
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft
Proti jeho "tvrdeniu" (o priateľoch v OSN) - 141 štátov je proti nim, 35 sa zdržalo (teda ho nepodporili, ani neodsúdili - ani ryba, ani rak) a len 5 (slovom PÄŤ) štátov bolo s Ruskom.
Ja môžem kľudne tvrdiť napríklad aj to, že na jednej strane určité štáty sú aj napriek hlasovaniu naďalej priateľmi Ruska.
To hlasovanie o opaku mohlo byť predsa z akej takej opatrnosti, aby sa daný štát v tejto situácii nedostal na black list.
Či....???
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Možno Ruska hej, ale nie toho, čo teraz stvárajú. Je rozdiel byť "priateľom" Ruska ako krajiny a "priateľom" Ruska ako jeho politiky a správania.
1 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Biden ... Minulý mesiac schválil vojenskú techniku vo výške 350 miliónov dolárov , čo je najväčší takýto balík v histórii USA - na posilnenie odvážnych bojovníkov Ukrajiny, ktorí prekonali všetky očakávania.
https://www.theguardian.com/us-news/...cracy-approval
0 0
mari2x mari2x

mari2x je offline (nepripojený) mari2x

buchač
misoft

5 (slovom PÄŤ) štátov bolo s Ruskom.
určité štáty sú aj napriek hlasovaniu naďalej priateľmi Ruska.
smeroland
SNSácko
nikaragua
argentína
trinidad
Kuba

S. Korea
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

mari2x
buchač
misoft

5 (slovom PÄŤ) štátov bolo s Ruskom.
určité štáty sú aj napriek hlasovaniu naďalej priateľmi Ruska.
smeroland
SNSácko
nikaragua
argentína
trinidad
Kuba

S. Korea
S.Korea v OSN nie je. Argentína, Trinidad and Tobago hlasovali za rezolúciu, Nicaragua a Cuba sa zdržali. Ale i zdržanie sa hlasovania niečo napovedá. Nesúhlasia, ale nedali to najavo, len aby si nepoškodili vo vzťahoch (doterajších) s agresorským Ruskom.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok...leskove_spravy
"14:50 Druhý pokus evakuovať civilistov z obliehaného Mariupolu zlyhal, pretože ruská armáda údajne nedodržala dohodnuté prímerie a toto ukrajinské mesto stále ostreľuje. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na predstaviteľa ukrajinského ministerstva vnútra Antona Geraščenka.

Plánované evakuácie civilného obyvateľstva cez dohodnuté humanitárne koridory nie sú momentálne možné v dôsledku ruských útokov, napísal Geraščenko prostredníctvom aplikácie Telegram."

Takže - dohodnú sa, ale jeden z nich to nedodrží - teda kto vo veľkom klame? Rusi! Sľúbili bezpečný prechod civilistov - miesto toho po nich strieľajú! Dokonca nepustia dohodnutú humanitárnu pomoc civilom.
(Neoverené - ale skôr to bude pravda)
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

.
FB_IMG_1646560771159.jpg  
4 2
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Aj by sa človek na tom zasmial, keby to vlastne nebolo šialene https://www.facebook.com/radovan.bra...65590713964894
3 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Dáša_
Aj by sa človek na tom zasmial, keby to vlastne nebolo šialene https://www.facebook.com/radovan.bra...65590713964894
Pri slove "Putler" som prestal čítať.
Čo keby niekto svojvoľne premenoval Radovana Bránika na Radovana Kokôtika?
Týmito primitívnymi prezývkami sa akurát sám a opakovane diskvalifikuje.
1 1
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Nandrolon
Dáša_
Aj by sa človek na tom zasmial, keby to vlastne nebolo šialene https://www.facebook.com/radovan.bra...65590713964894
Pri slove "Putler" som prestal čítať.
Čo keby niekto svojvoľne premenoval Radovana Bránika na Radovana Kokôtika?
Týmito primitívnymi prezývkami sa akurát sám a opakovane diskvalifikuje.
pripravil si sa o zaujímavé čítanie Aj s diskusiou. To o bežných komerčných vysielačkach, ktorým sa nikto nenamáhal zmeniť pin som už niekde čítala

Aj keď vlastne trochu z inej strany. v životopise Richarda Feynmana bola stať o jeho záľube otvárať trezory. Dokonca to trénoval aj počas svojej účasti na projekte Manhattan. Podľa neho si veľa trezorov zachováva výrobné nastavenie. A to z nejakého dôvodu majp vraj trezory rovnaké. Neviem, už som dávno žiadny terezor neuvádzala do prevádzky
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dáša_
pripravil si sa o zaujímavé čítanie Aj s diskusiou. To o bežných komerčných vysielačkach, ktorým sa nikto nenamáhal zmeniť pin som už niekde čítala
Hm...ja teda elektronike nerozumiem, som len užívateľ hentých serepetičiek.

Nevieme (Bránik sa o tom nezmieňuje), že o aké vysielačky sa jedná. Ak sa pozrieme na nejaké lacné šunty z Číny (tie zasa Bránik s posmechom spomína), tak v technických parametroch je ich dosah od pár metrov po pár kilákov.
...a teda mi nie je jasné, že ako sa mohli dorozumievať rusi s ukrajincami alebo hackermi, čo boli teda fest ďaleko.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

buchač
Dáša_
pripravil si sa o zaujímavé čítanie Aj s diskusiou. To o bežných komerčných vysielačkach, ktorým sa nikto nenamáhal zmeniť pin som už niekde čítala
Hm...ja teda elektronike nerozumiem, som len užívateľ hentých serepetičiek.

Nevieme (Bránik sa o tom nezmieňuje), že o aké vysielačky sa jedná. Ak sa pozrieme na nejaké lacné šunty z Číny (tie zasa Bránik s posmechom spomína), tak v technických parametroch je ich dosah od pár metrov po pár kilákov.
...a teda mi nie je jasné, že ako sa mohli dorozumievať rusi s ukrajincami alebo hackermi, čo boli teda fest ďaleko.
v diskusii je spomínaný aj presný typ.
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Zuranka
Vaazza
Zuranka
Dnes mi lekar predpisal lieky zadarmo a darovala som ich utecencom z UA na kosickej stanici. Слава Україні, slava Igorovej vlade
Velmi dobry napad. Mame v rodine niekolko lekarov. Popredpisuju nam lieky zadarmo a v pondelok masirujem na zeleznicnu stanicu. Ake lieky hlavne potrebuju ? Videla som v TV, ze Paraleny tam maju dost, tak zoberiem snad nejake na srdce Слава Україні
Treba si uvedomit, ze tito ludia si nestihli pobalit vsetky veci, ani lieky. A mozno ani nemali peniaze na lieky. Netusim, ci ich maju tiez zadarmo ako my .Obväzy a masticky na pluzgiere tam bolo dost. Ale videla som tam starsich ludi s arytmiou.Tak snad nabuduce vezmem Vasocardin a nejaky Warfarin a Rytmonorm. A pre chore male deti nieco od kaslu -Tussin. Uz som to telefonicky konzultovala s lekarom. Mozno aj nejaku Viagru prihodi .Asi si vememe nejaku rodinku k sebe. Mame prazdny dom. Слава Україні, хвала Матовичу
Títo ľudia majú u nás zdravotnú starostlivosť zadarmo a všetci lekári a hlavne nemocnice to vedia.Takže ak niekto má problém so srdcom,nemocnicu nájde a tam mu napíše vhodný liek kardiolog alebo internista.Na hranici je dosť zdravotníkov aby to vyriešili.Ak chceš niečo nosiť,chcú detské hračky,tielka a ponožky.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Toto je pamätník "Deti vojny "v Donecku. Zobrazuje Kirila Sidorjuka z dediny Butkevič v Luhanskej ľudovej republike. Zomrel ako trinásťročný v roku 2014. Pri delostreleckom ostreľovaní obce ukrajinskými ozbrojenými silami. Telom sa mu podarilo zakryť svoju deväťročnú sestru, ktorá vďaka jeho sebaobetovaniu prežila.

.
FB_IMG_1646640069697.jpg  
2 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

daľšie z obetí ruskej agresie....putinové paprče zmáčané krvou ukrajinských detí....

alebo si niekto myslí, že by ukrajinské sily ostreľovali vlastné územie,keby tam nevtrhli ruskí okupanti ???
Naposledy upravil bjuty smis : 07.03.22 at 08:29
3 2
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Nepoučenie zo staroveku

Jedna z najznámejších starovekých povestí hovorí, že keď lýdský kráľ Kroisos chcel napadnúť Perziu, prišiel do delfskej veštiarne a tam mu Pýtia povedala, že ak začne vojnu, zničí veľkú ríšu. On to pochopil ako povzbudenie a samozrejme jeho vlastná ríša padla.
6 0
mari2x mari2x

mari2x je offline (nepripojený) mari2x

lujza.j
Toto je pamätník "Deti vojny "v Donecku. Zobrazuje Kirila Sidorjuka z dediny Butkevič v Luhanskej ľudovej republike. Zomrel ako trinásťročný v roku 2014. Pri delostreleckom ostreľovaní obce ukrajinskými ozbrojenými silami. Telom sa mu podarilo zakryť svoju deväťročnú sestru, ktorá vďaka jeho sebaobetovaniu prežila.

.
neviem ako rýchlo letí delostrelecký granát, ale vraj tento statočný ruský chlapec ho :
videl
zameral miesto dopadu
strhol sestru na zem
prikryl ju
a to všetko skôr, ako granát DOLETEL
1 0
mari2x mari2x

mari2x je offline (nepripojený) mari2x

lujza.j

Toto je pamätník "Deti vojny " ...

.

ZDROJ :
DONBAS.CZ
Společnost přátel Luganské lidové republiky a Doněcké lidové republiky
0 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať