Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma potešilo a čo ma rozčúlilo XIX

misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A pokračujeme ďalej - len na také tliachanie o všetkom a o ničom....
Aby sme si nesvinili iné témy.
Téma je uzavretá.
romana147 romana147

romana147 je offline (nepripojený) romana147

majkii
buchač

Povedzme, že AJ dôsledok vojny..ALE na druhej strane vyskakuje otázka.
Prečo sa zdražovalo AJ pred vojnou ? ....jáááááj, už viem...LEBO Covid a samozrejme, že aj LEBO Fico.

Pýtam sa tiež...PREČO išiel hore benzín a nafta, keď ropa tečie v dohodnutých dodávkach ?
Dokonca ju už Ukrajina ani nekradne...teda, ak neberieme v úvahu, že sa zvýšili poplatky za transport cez Ukrajinu.

Že sú poloprázdne regály ? Kuwa...a ty sa čuduješ ?
Veď na Rusko je predsa uvalené embargo...tak je samozrejmé, že ľudia kupujú veci a hlavne jedlo do zásoby.
Spomeňme len na prvé týždne Covidu, že čo sa dialo v našich obchodoch. Priznáš sa, že aj ty si si niečo kúpil (myslím hlavne na potraviny) do zásoby, alebo snáď nie ? Lebo ja veru hej...poživeň na takých pár dní, týždňov.

Ale čo už...naši sráči vo vláde rozdávajú kade tade, no na našinca, hajzli špinaví, zvysoka serú.
To že zdražovali niektoré komodity pred vojnou, ano covid to je všeobecne známe áno aj neistota na trhoch v dôsledku prípravy na vojnu napr. cena severoamerickej ropy Brendt (tú my nekupujeme ide o príklad) začala stúpať začiatkom januára po tom čo boli zverejnené spravodajské informácie o plánovanom útoku Ruska.
https://openiazoch.zoznam.sk/zivot/m...a.asp?period=6
Ja sa nečudujem že v RF zatvárajú zahraničné obchody - je to dôsledok vojny, len to konštatujem realitu, čo natočil Nikita.
Nekonečne ma však prekvapuje to vyplakávanie ako sa máme zle, ako nám nikto nepomôže, pritom sa máme omnoho lepšie ako väčšina krajín na svete!
"severoamerickej ropy Brendt" sa nejako rozťahuje tá Emerika !
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

romana147
majkii
buchač

Povedzme, že AJ dôsledok vojny..ALE na druhej strane vyskakuje otázka.
Prečo sa zdražovalo AJ pred vojnou ? ....jáááááj, už viem...LEBO Covid a samozrejme, že aj LEBO Fico.

Pýtam sa tiež...PREČO išiel hore benzín a nafta, keď ropa tečie v dohodnutých dodávkach ?
Dokonca ju už Ukrajina ani nekradne...teda, ak neberieme v úvahu, že sa zvýšili poplatky za transport cez Ukrajinu.

Že sú poloprázdne regály ? Kuwa...a ty sa čuduješ ?
Veď na Rusko je predsa uvalené embargo...tak je samozrejmé, že ľudia kupujú veci a hlavne jedlo do zásoby.
Spomeňme len na prvé týždne Covidu, že čo sa dialo v našich obchodoch. Priznáš sa, že aj ty si si niečo kúpil (myslím hlavne na potraviny) do zásoby, alebo snáď nie ? Lebo ja veru hej...poživeň na takých pár dní, týždňov.

Ale čo už...naši sráči vo vláde rozdávajú kade tade, no na našinca, hajzli špinaví, zvysoka serú.
To že zdražovali niektoré komodity pred vojnou, ano covid to je všeobecne známe áno aj neistota na trhoch v dôsledku prípravy na vojnu napr. cena severoamerickej ropy Brendt (tú my nekupujeme ide o príklad) začala stúpať začiatkom januára po tom čo boli zverejnené spravodajské informácie o plánovanom útoku Ruska.
https://openiazoch.zoznam.sk/zivot/m...a.asp?period=6
Ja sa nečudujem že v RF zatvárajú zahraničné obchody - je to dôsledok vojny, len to konštatujem realitu, čo natočil Nikita.
Nekonečne ma však prekvapuje to vyplakávanie ako sa máme zle, ako nám nikto nepomôže, pritom sa máme omnoho lepšie ako väčšina krajín na svete!
"severoamerickej ropy Brendt" sa nejako rozťahuje tá Emerika !
kde sú americké základne, je amerika hoci aj na Slovensku
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Nandrolon
veronikasad
Jarka 1
Včera známy potreboval AG test, aby mohol navštíviť dieťa v nemocnici. Tvrdil, že predtým platil 5 jurášov a včera to bolo 2x toľko. Vraj cena za antigenáče išla hore. Teraz som pozrela a ceny 15 za jeden Ag test. Sestrička sa spýtala, či príde aj zajtra a že znovu potrebuje test. Ledva sa ubránil, že v sms je napísaná platnosť 48 hodín.

Zdá sa, že čím menej ľudí, tým vyššia cena za test. Doplatia na to tí, ktorí to naozaj potrebujú.
Jarka, 5€ testy dotované štátom boli zrušené, teraz už len komerčné testovanie za podstatne vyššie ceny ... U nás najlacnejšia MOM-ka za 8€
Aké dotovanie štátom? Žeby to mali dotované aj súkromné lekárne? Sa mi to moc nezdá... Podľa mňa MOMky to mohli mať dotované, ale samotesty, ktoré si kúpil v lekárni dotované určite neboli a stáli tiež okolo 5 eur, ešte aj menej...
Ale chápem, nákupná cena testu okolo 3 eurá, na to marža 2 eurá, a prácu za vykonanie 1 testu si MOMky ohodnotili na 10 eur, ktoré mali asi dotované. Takže tá práca je fakt drahá :-))))))))))))))) Koľko tých testov urobí MOMka za hodinu? Zase na druhú sranu ak tam dnes príde 10 ľudí, tak fakt je to na výplatu málo...
Testy dalo MZ SR všetkým čo sa podujali testovať,takže vstpy sa neplatili.Teraz to skončilo a pracovisko testy kupuje.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

anet
buchač
Ale poďme, robme aplikácie na všetko možné...bez nich sa proste nedá žiť.
A ved nech robia, zit sa bez nich da. Sama sa rozhodnem, co si stiahnem a ci mi to ulahci zivot.
Asi som staromodna, ale ja v mobile napr. mam len messenger, edu, whats app a waze. Z banky ma stale otravuju, ci nechcem platit mobilom, no nechcem ... ja nie som zavislacka, bezne odidem z domu bez mobilu, hadam mi nebude mobil a appky riadit moj zivot
Ani ja nechcem platiť mobilom.Ale umelci z Tatra banky mi tým pádom znefunkčnili kreditky,pretože pri platbe vždy vyžadujú prihlásenie do internet bankingu,takže som to musela riešiť prídatnou bankou.
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

BXLmiami
anet
buchač
Ale poďme, robme aplikácie na všetko možné...bez nich sa proste nedá žiť.
A ved nech robia, zit sa bez nich da. Sama sa rozhodnem, co si stiahnem a ci mi to ulahci zivot.
Asi som staromodna, ale ja v mobile napr. mam len messenger, edu, whats app a waze. Z banky ma stale otravuju, ci nechcem platit mobilom, no nechcem ... ja nie som zavislacka, bezne odidem z domu bez mobilu, hadam mi nebude mobil a appky riadit moj zivot
Ani ja nechcem platiť mobilom.Ale umelci z Tatra banky mi tým pádom znefunkčnili kreditky,pretože pri platbe vždy vyžadujú prihlásenie do internet bankingu,takže som to musela riešiť prídatnou bankou.
Tatra banku som zrušil, keď ma okradla na akreditíve, zaplatila do cudziny 100 000 Sk bez mrknutia oka.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Oné........
Od 30.4. končí KaPor (Kataster Portál) - https://www.katasterportal.sk/kapor/
Prechádza sa na https://kataster.skgeodesy.sk/
Kto často pracuje s evidenciou nehnuteľností, potrebuje niečo vybaviť - jedine s OP s čipom.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

misoft
Oné........
Od 30.4. končí KaPor (Kataster Portál) - https://www.katasterportal.sk/kapor/
Prechádza sa na https://kataster.skgeodesy.sk/
Kto často pracuje s evidenciou nehnuteľností, potrebuje niečo vybaviť - jedine s OP s čipom.
Akosi skoro toho kapra zabili, mohli počkať do Vianoc.
:-)))
2 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

misoft
Oné........
Od 30.4. končí KaPor (Kataster Portál) - https://www.katasterportal.sk/kapor/
Prechádza sa na https://kataster.skgeodesy.sk/
Kto často pracuje s evidenciou nehnuteľností, potrebuje niečo vybaviť - jedine s OP s čipom.
a čo my obyčajní ľudia?? dostanem sa tam aj bez OP?
Naposledy upravil kopretinka : 25.04.22 at 14:39
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Podľa mňa ho dokáže plnohodnotne nahradiť portál zbgis.skgeodesy.sk
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Nandrolon
Podľa mňa ho dokáže plnohodnotne nahradiť portál zbgis.skgeodesy.sk
a tam mi ako nájde majiteľa bytu?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

kopretinka
Nandrolon
Podľa mňa ho dokáže plnohodnotne nahradiť portál zbgis.skgeodesy.sk
a tam mi ako nájde majiteľa bytu?
Zadáš adresu a prepneš na katastrálne mapy, vľavo si dáš list vlastníctva. Aspoň takto to funguje u domov a pozemkov.
2 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Nandrolon
kopretinka
Nandrolon
Podľa mňa ho dokáže plnohodnotne nahradiť portál zbgis.skgeodesy.sk
a tam mi ako nájde majiteľa bytu?
Zadáš adresu a prepneš na katastrálne mapy, vľavo si dáš list vlastníctva. Aspoň takto to funguje u domov a pozemkov.
nájde dom,ale nie byt. a majiteľov to tiež neukazuje.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kopretinka
Nandrolon
Podľa mňa ho dokáže plnohodnotne nahradiť portál zbgis.skgeodesy.sk
a tam mi ako nájde majiteľa bytu?
Základná otázka je...aké údaje sú k dispozícii ???
Lebo podľa nich sa následne pracuje.
Ak nie je známy údaj o LV, tak si jeden môže pískať.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nandrolon
kopretinka
Nandrolon
Podľa mňa ho dokáže plnohodnotne nahradiť portál zbgis.skgeodesy.sk
a tam mi ako nájde majiteľa bytu?
Zadáš adresu a prepneš na katastrálne mapy, vľavo si dáš list vlastníctva. Aspoň takto to funguje u domov a pozemkov.
To je fakt... lenže! Na ZGBIS máš len zoznam spolumajiteľov - meno, miesto, adresa, číslo LV. Ale LV si zatiaľ nevygeneruješ.
Na Kapor - si vygeneruješ aj LV a tam v zozname spoluvlastníkov sa nájdeš a máš aj číslo vchodu, poschodia, číslo bytu. A LV si vygeneruješ....
Dokonca i hľadanie je na KaPor rýchlejšie. Po zadaní mena a priezviska - našlo ma. Na ZGBIS ma podľa mena a priezviska ma síce našlo, ale údaje? Len č.LV,,číslo parcely a to bolo všetko. Oproti KaPor tie údaje boli prakticky k ničomu. Na FGBIS dokonca ani nezistíš, či nejaký vlastník má, alebo nemá nejakú plombu na nehnuteľnosti - na KaPor vo vygenerovanom LV ti to červeným svieti (ako výstraha).

Teda - služba, kde si si mohol niečo overiť (a pri nehnuteľnostiach je to dosť potrebné) - bude zrušená a nahradená službou, kde voľne dostupne zistíš veľký PRD a ak chceš získať údaje - tak jedine cez OP s čipom.
To sa budú podvodne predávať nehnuteľnosti.....

P.S. Overil som si to - na KaPor, ZGBIS aj Portál ESKN - na KaPor som získal všetky údaje, na ostatných len čiastočné informácie.
Naposledy upravil misoft : 26.04.22 at 07:30
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft
P.S. Overil som si to - na KaPor, ZGBIS aj Portál ESKN - na KaPor som získal všetky údaje, na ostatných len čiastočné informácie.
Ja ti mám iné poznatky...ALE tvoj názor ti neberiem.

K tomu zvyšnému snáď len poznámka...tvoj názor ti neberiem, ALE solídne ideš od veci (musím sa slušne vyjadrovať)..
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Je OK, že máš svoje poznatky... len to rozšíri skúsenosti. No čítal som "recenzie" na ten nový portál (náhodou som sa tam doklikal, ale -ja oné - som si to nedal do záložiek), kde sa vyjadrovali ohľadom dostupnosti informácií a funkčnosti nového portálu - žiaľ, veľmi priaznivé neboli - od nemožnosti vyhľadať VOĽNE potrebné informácie, až po obsah tých informácií....
Ale (i ja sa slušne vyjadrím) - aj ty zabáčaš od veci....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft
Je OK, že máš svoje poznatky...
Ale (i ja sa slušne vyjadrím) - aj ty zabáčaš od veci....
Základná otázka je .... " Koho si vyhľadával na katastroch ? "
Seba ? ... a máš na LV nejakú ťarchu ???
Ak si dal seba a nie je tam žiadna ťarcha, tak o čom vlastne točíš ???

Lebo ak si vyhľadáš niekoho iného, kto má nejakú ťarchu, tak sa na informatívnom LV táto vyskytne.

Tak kto tu odbáča ?...ja to nie som, nakoľko som si overoval nie jedného suseda (na chalupe alebo paneláku). Takže ostávaš už len ty.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Aby si pochopil - sused má ťarchu na svoj byt - záložné právo - keď som si vytiahol jeho údaje z KaPor - mal to tam uvedené. Ale z EKSN - žiadna poznámka o ťarche. Teoreticky by tak mohol uvádzať, že to má bez ťarchy.
BTW: bol pri mne, keď sme to vyhľadali. A vo výpise z LV (nie pre právne účely!!!) z KaPor pre celý bytový dom, pri jeho mene je to uvedené. Červeným. Z toho druhého je len uvedené vlastníctvo - ťarchy tam nie sú uvedené. Tie získaš až vtedy, ak požiadaš o výpis cez OP s čipom. Inak nemáš šancu to zistiť. Preto píšem - vhodné pre rôznych oných.. kšeftátov....
Je to podobné, ako pri prepise vozidla - tiež sa tam neuvádza, že vozidlo je v exekúcii, v zálohe a pod. To vedia len policajti, keď si to nájdu (teraz konečne dokonca i občan) v registri záložných práv... ale i tam treba poriadne hľadať. Ale predávajúci to neuvedie a kupujúci sa to nedozvie, ak nevie, kde a čo hľadať... a potom sú problémy....
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Poliak už má uzatvorený ventil...kto bude nasledovať ?
https://www.idnes.cz/ekonomika/zahra...ahranicni_pitt
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

kopretinka
Nandrolon
Podľa mňa ho dokáže plnohodnotne nahradiť portál zbgis.skgeodesy.sk
a tam mi ako nájde majiteľa bytu?
Zadaj adresu, najde ti adresny bod a potom klikni na ten vchod a zobrazi ti vlastnikov bytov menovite, vyber si vlastnika ukaze ti LV.
Inak aj ked si das generovat LV celeho vchodu, tak tam jednotlivo vypisuje aj tarchy.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať