Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma potešilo a čo ma rozčúlilo XIX

misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A pokračujeme ďalej - len na také tliachanie o všetkom a o ničom....
Aby sme si nesvinili iné témy.
Téma je uzavretá.
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
Poliak už má uzatvorený ventil...kto bude nasledovať ?
https://www.idnes.cz/ekonomika/zahra...ahranicni_pitt
Bulhari odmietli už rozostavaný južný prúd tak tiež dostali darček
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Neviem do akej kategórie zaradiť otázku.
Na internetových adresách majú podnikatelia ponuky sortimentu výrobkov. Pri europrojektoch sú cez email oslovení - odpoveď - my tento sortiment už neponúkame . výsledok- nie je splnená podmienka výberu z troch ponúk. Záver ide o zavádzanie klienta a následok vyradenie žiadateľa z úspešných projektov.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

"Jupíííí"
https://spravy.pravda.sk/domace/clan...ane-zachovany/
Počet krajských súdov bude zachovaný, ALE!!!!
Každý z nich bude robiť niečo iné. Napr. takto:
V obchodných sporoch: Pri obchodnej agende má preto KS v Bratislave vykonávať agendu aj v rámci obvodu krajských súdov Nitra a Trnava, banskobystrický súd aj v rámci obvodu trenčianskeho a žilinského krajského súdu a KS v Košiciach i pre obvod prešovského krajského súdu.
V iných - rodinných a občianskoprávnych:
Pri rodinnej agende má zas KS Trnava vykonávať agendu aj v rámci obvodu bratislavského a nitrianskeho odvolacieho (krajského) súdu, KS Žilina aj pre banskobystrický a trenčiansky obvod a prešovský aj pre obvod KS v Košiciach.

Takže ak sa budú súdiť "susedia napr. z Medzeva - tak budú musieť chodiť do Prešova. No super... straty času, náklady na cestovné.....

A vraj bližšie k občanom - v niektorých prípadoch to budú nie desiatky kilometrov ale STOVKY kilometrov precestovaných hore-dole.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
"Jupíííí"
https://spravy.pravda.sk/domace/clan...ane-zachovany/
Počet krajských súdov bude zachovaný, ALE!!!!
Každý z nich bude robiť niečo iné. Napr. takto:
V obchodných sporoch: Pri obchodnej agende má preto KS v Bratislave vykonávať agendu aj v rámci obvodu krajských súdov Nitra a Trnava, banskobystrický súd aj v rámci obvodu trenčianskeho a žilinského krajského súdu a KS v Košiciach i pre obvod prešovského krajského súdu.
V iných - rodinných a občianskoprávnych:
Pri rodinnej agende má zas KS Trnava vykonávať agendu aj v rámci obvodu bratislavského a nitrianskeho odvolacieho (krajského) súdu, KS Žilina aj pre banskobystrický a trenčiansky obvod a prešovský aj pre obvod KS v Košiciach.

Takže ak sa budú súdiť "susedia napr. z Medzeva - tak budú musieť chodiť do Prešova. No super... straty času, náklady na cestovné.....

A vraj bližšie k občanom - v niektorých prípadoch to budú nie desiatky kilometrov ale STOVKY kilometrov precestovaných hore-dole.
To je normálne veď aj očtk pre fica je z Košíc vyskúšané v praxi, ešte by sa do toho mala zapojiť advokátska komora že advokát musí byť z iného kraja, čo ak sa obe zúčastnené strany poznajú(myslel som sudcu aj advokáta)
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft
"Jupíííí"
...
A vraj bližšie k občanom - v niektorých prípadoch to budú nie desiatky kilometrov ale STOVKY kilometrov precestovaných hore-dole.
Odhliadnuc od tej reformy nereformy (a to nespomínam jej pôvodnú verziu) to má niečo do seba.
Ľudia si aspoň rozmyslia, či sa budú súdiť kvôli ujovinám a pre pár drobných (napr. aj Chobot sa v jednej téme pochválil, že sa súdil kvôli 50€...čo považujem za choré)...lebo na súdoch sú kauzy, ktoré by tam nemali absolútne čo hľadať.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

No - to bude asi jedno z pozitív tej súdnej mapy.... Lenže - keď sa prestanú súdiť - z čoho potom sudcovia budú dostávať "vreckové"?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Maďaři, Němci, Italové. Účtů u Gazprombank pro platby za ruskou ropu přibývá

Pár desítek hodin po odstřižení Polska a Bulharska od ruského plynu to vypadá, že spor o způsob platby je u konce. Poté, co ve středu anonymní zdroj agentury Bloomberg zmínil deset nově otevřených účtů u Gazprombank, objevují se už jména konkrétních západních odběratelů, kteří na ruské podmínky přistoupili.
https://www.idnes.cz/ekonomika/zahra...zahranicni_ven

To sú tie "bohovské" sankcie....

P.S.:
Požiadam misofta a Milu, nech dajú nejaký "vtipný" obrážťok...snáď sa zasmejeme.
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Mňa vcera pobavil výrok poľského premiéra.....keď hodil perlu "že vypnutie berie ako útok na jeho krajinu"
3 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

buchač
Maďaři, Němci, Italové. Účtů u Gazprombank pro platby za ruskou ropu přibývá

Pár desítek hodin po odstřižení Polska a Bulharska od ruského plynu to vypadá, že spor o způsob platby je u konce. Poté, co ve středu anonymní zdroj agentury Bloomberg zmínil deset nově otevřených účtů u Gazprombank, objevují se už jména konkrétních západních odběratelů, kteří na ruské podmínky přistoupili.
https://www.idnes.cz/ekonomika/zahra...zahranicni_ven

To sú tie "bohovské" sankcie....

P.S.:
Požiadam misofta a Milu, nech dajú nejaký "vtipný" obrážťok...snáď sa zasmejeme.
Nebude to tá sankcia že úroveň jadrovej vojny?Ci to bolo odstrihnutie od swiftu?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...a poviem ti, že čo sa deje v tých sprostých EU liberálnych hlavách ???
Našich blbečkov nemá význam ani spomínať....ešte aj Fica sa boja zbaviť mandátu. Holt, to je iná káva, nie ako dilino Kotleba.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Keď som včera videl článok na topkách s titulkom: "Slovensko je pripravené čeliť obdobným obštrukciám s plynom ako Poľsko, tvrdí premiér Heger", tak som sa skoro povracal.
Ten štrbavý hajzeľ sa vie iba na všetko prizerať a okrem cigáňov a ukrajincov nepomáha vôbec nikomu.
Ako je pripravené, na koľko mesiacov máme zásoby, a čo potom?
Za toto vyjadrenie by mal byť okamžite dekapitovaný!
Naposledy upravil Nandrolon : 28.04.22 at 13:13 Dôvod: pravopisná oprava
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
Keď som včera videl článok na topkách s titulkom: "Slovensko je pripravené čeliť obdobným obštrukciám s plynom ako Poľsko, tvrdí premiér Heger", tak som sa skoro povracal.
Ten štrbavý hajzeľ sa vie iba na všetko prizerať a okrem cigáňov a ukrajincov nepomáha vôbec nikomu.
Ako je pripravené, na koľko mesiacov máme zásoby, a čo potom?
Za toto vyjadrenie by mal byť okamžite dekapitovaný!
Otázka na znie komu patrí SPP, komu patrí Slovnaft? Som toho názoru že aj keď sa tu všetci včetne troch najvyšších pokakáme, ak majitelia urobia podľa pokynov vlád kde sídlia tak my si nepomôžeme (tentoraz hovorím chvalabohu že nám nepatria) Ak MOL buchne po stole a povie ropu za ruble a hegerovi povie aby moc nevyskakoval, lebo on je pánom Slovnatu z ktorého tečú dane do rozpočtu SR
1 0
romana147 romana147

romana147 je offline (nepripojený) romana147

Nandrolon
Keď som včera videl článok na topkách s titulkom: "Slovensko je pripravené čeliť obdobným obštrukciám s plynom ako Poľsko, tvrdí premiér Heger", tak som sa skoro povracal.
Ten štrbavý hajzeľ sa vie iba na všetko prizerať a okrem cigáňov a ukrajincov nepomáha vôbec nikomu.
Ako je pripravené, na koľko mesiacov máme zásoby, a čo potom?
Za toto vyjadrenie by mal byť okamžite dekapitovaný!
a možno aj dekubitovaný
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

romana147
Nandrolon
Keď som včera videl článok na topkách s titulkom: "Slovensko je pripravené čeliť obdobným obštrukciám s plynom ako Poľsko, tvrdí premiér Heger", tak som sa skoro povracal.
Ten štrbavý hajzeľ sa vie iba na všetko prizerať a okrem cigáňov a ukrajincov nepomáha vôbec nikomu.
Ako je pripravené, na koľko mesiacov máme zásoby, a čo potom?
Za toto vyjadrenie by mal byť okamžite dekapitovaný!
a možno aj dekubitovaný
Po gilotíne je to už zbytočné.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

v BA už začala verejná rozlúčka so slobodou RF ????
1 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Mila123
v BA už začala verejná rozlúčka so slobodou RF ????
Pche....ako som vyššie uviedol....hentí buzeranti z koalície na to nejak nemajú odvahu.

Rozprava, diskusia, zbytočné pindy....a hlasovanie bude až budúci týždeň ?
Matoviča rozdrapí, Naďa ebne, Korčoka trafí...a Čajočke vyrastie brďa na ksichte, keď hlasovanie nedopadne, ako si to predstavujú.

...a to nevravím, že konečné slovo bude mať súd.

P.S.:
Takže, vážena pani, klídek a nohy v teple...a nezabudnúť na pravidelnú dávku psychofarmák.
Radšej nám tu dajte nejaký stupídny obrážťok, nech sa zasmejeme.
3 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Mila123
v BA už začala verejná rozlúčka so slobodou RF ????
Tie ukradnuté 3 mld x 12 rokov sa konečne nájdu, lenže problém obžaloba nie je za korupciu takže je to odvolávanie obyčajný revanš za pokusy na odvolanie Mikulca, a dôvod sa musel vymyslieť
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Mila123
v BA už začala verejná rozlúčka so slobodou RF ????
Áno, libtardi už na oslavách fetujú niekoľko rokov a furt nič.
Ale všetko zlé je na niečo dobré.
Čím viac fetu, tým menej SaS.
:-))))))))
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

https://m.topky.sk/cl/10/2303949/Fic...-psychiatrovi-

Ak je pravda urážlivá, chyba nemôže byť v tom, kto ju iba vyriekol...
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

chlapci...čo robí vocca ?
už sa vysťahoval z parlamentného bytu domov do pažravej ??

a prečo mu nevysvetlíte, že už naozaj nie je poslanec ???
0 2
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať