Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma potešilo a čo ma rozčúlilo XIX

misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A pokračujeme ďalej - len na také tliachanie o všetkom a o ničom....
Aby sme si nesvinili iné témy.
Téma je uzavretá.
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

misoft
Hmmm.... syn penil, ako pena do kúpeľa.
Skôr som písal, že má zdravotné problémy - má priznaný ID 80%. UPSVaR ho vyzývajú, aby nastúpil do práce - pritom na tom istom úrade im oznámil pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť.
Jeden úradník si nevie overiť, čo majú v záznamoch?
Nečítajú zákony?
zze/2003-461/71/2
Všetky správy im doložil. Dokonca si dodanie všetkých dokumentov nechal potvrdiť (že ich UPSVaR prevzal).
stal sa nezamestnaným a zaevidoval sa? či?
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j
Modrožlti platení komparzisti rastu ako huby po daždi......Dorota už nešteka po neočkovaných....sa realizuje takto...
nechcem sa vyjadriť,čo je,lebo by mi niekto za to dal mínusky
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

veronikasad
pavol54
buchač
misoft
Skôr som písal, že má zdravotné problémy - má priznaný ID 80%.
Hm...tak poviem...minimálne 50% invalidov sú v podstate simulanti.

Minule som bol svedkom, ak jedna postaršia pani chodila v čakárni o dvoch barlách...na jednu nohu krívala a ťahala ju.
V jednu chvíľu odišla a následne sa vrátila ... v jednej ruke držala na nanuk a v druhej barly.
Neviem čím to bolo (žeby nanukom ??? ), ale nohu počas chôdze za sebou neťahala a ani nekrívala.

Poznám viacero "invalidov"...kuwa, majú lepšiu kondičku ako poniektorí mladí.
horšie je keď sa taký zamestnaný čid po pracovnej dobe opije ako prasa, spôsobí si úraz pílou a zamestnávateľ mu oznámi že tých 10 dní maródky mu nezaplatí a ten nelení oznámi to na IP . Záver: IP NIKDY nekončí kontrolu bez pokuty.
Pavol, bohužiaľ, pokiaľ nemáš doklad že si uraz spôsobil pod vplyvom alkoholu, náhradu príjmu ako zamestnávateľ zaplatiť musíš.,keď mu lekár vystavil PN. Musel by byť na PN zaskrtnuty alkohol
poznáš ručnú kotúčovú pílu? každý stolár ti povie že sa ňou nemôžeš porezať(ak nie zablokovaná ochrana) a príbuzní čo s ním pili a potom pílili to nedajú písomne. nedá sa nič robiť neostalo na prémie pre ostatných zamestnancov. A bezpečák z IP by mal hned do toho špárať, lenže to sa nestalo na pracovisku
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

To je práve to, keď tí menej inteligentní sa napijú a potom by kľudne išli prevádzkovať rizikové činnosti.
Keď sa pije, tak sa nereže, nepíli, nestavia. Aj tak to na druhý deň treba zbúrať a robiť od znova.
:-))))
Ináč mám dojem, že v ČR je štandard pri zásahu RZP, že sa zisťuje alkohol.... Ale naši stále 100 rokov za opicami.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

kopretinka
misoft
Hmmm.... syn penil, ako pena do kúpeľa.
Skôr som písal, že má zdravotné problémy - má priznaný ID 80%. UPSVaR ho vyzývajú, aby nastúpil do práce - pritom na tom istom úrade im oznámil pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť.
Jeden úradník si nevie overiť, čo majú v záznamoch?
Nečítajú zákony?
zze/2003-461/71/2
Všetky správy im doložil. Dokonca si dodanie všetkých dokumentov nechal potvrdiť (že ich UPSVaR prevzal).
stal sa nezamestnaným a zaevidoval sa? či?
Bol nezamestnaný a je evidovaný. Už dosť dlho. Pred ID bral všetko, čo mu ponúkli. Žiaľ - stal sa onko.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Mila123
misoft
Hmmm.... syn penil, ako pena do kúpeľa.
Skôr som písal, že má zdravotné problémy - má priznaný ID 80%. UPSVaR ho vyzývajú, aby nastúpil do práce - pritom na tom istom úrade im oznámil pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť.
Jeden úradník si nevie overiť, čo majú v záznamoch?
Nečítajú zákony?
zze/2003-461/71/2
Všetky správy im doložil. Dokonca si dodanie všetkých dokumentov nechal potvrdiť (že ich UPSVaR prevzal).
Duško, syn ako poberateľ ID sa vôbec nemusí hlásiť na UPSVaR, ako uchádzač o zamestnanie, má platené poistenie štátom aj bez evidencie .....ale môže sa hlásiť do evidencie záujemcov o zamestnanie......t. j. nehrozí vyradenie a platba ZP.......https://www.upsvr.gov.sk/obcan-so-zd...09&urad=240511
Ja to viem, i jemu som to povedal - ale! VEDIA to tí úradníci? Asi NIE!!! Alebo si zákony vykladajú po svojom?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

buchač
misoft
Skôr som písal, že má zdravotné problémy - má priznaný ID 80%.
Hm...tak poviem...minimálne 50% invalidov sú v podstate simulanti.

Minule som bol svedkom, ak jedna postaršia pani chodila v čakárni o dvoch barlách...na jednu nohu krívala a ťahala ju.
V jednu chvíľu odišla a následne sa vrátila ... v jednej ruke držala na nanuk a v druhej barly.
Neviem čím to bolo (žeby nanukom ??? ), ale nohu počas chôdze za sebou neťahala a ani nekrívala.

Poznám viacero "invalidov"...kuwa, majú lepšiu kondičku ako poniektorí mladí.
No - on simulant nie je. Má problémy s chrbticou - dôsledok práce - uznané ako z povolania, minulého roku však sa pridružil nádor. Operácia, ožarovanie... je onko. Vtedy mu nerobilo pracovať i 10 hodín - teraz? 2-3 hodiny a je unavený.
BTW: i ja som videl takých invalidov - ta ja ňemožem robic.... ale keď dostal podporu, bol frajer a obracal fľašu za fľašou.... (nebudem prstom ukazovať - v Star Treku sú Romuláni.....).

Zaráža ma však jeden fakt. Syn si všetko ukladá, každý papier, ktorý dostane, kopíruje - posiela/donesie do SP a na UPSVaR - v záznamoch to má uvedené (ID) a predsa na úrade si to nevedia zistiť v inej kancelárii?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

misoft
Hmmm.... syn penil, ako pena do kúpeľa.
Skôr som písal, že má zdravotné problémy - má priznaný ID 80%. UPSVaR ho vyzývajú, aby nastúpil do práce - pritom na tom istom úrade im oznámil pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť.
Jeden úradník si nevie overiť, čo majú v záznamoch?
Nečítajú zákony?
.
nuž nič v zlom - ale úplne zbytočne "penil" lebo ak on sám požiadal o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie, tak úradu PSVaR z toho vyplýva povinnosť pomáhať mu hľadať si zamestnanie! A znevýhodnenému uchádzačovi ešte viac, ako obyčajnému (nejaké výhody tam sú, samozrejme, len v rámci možností a čo je v ponuke).
Ak on nemá záujem o zamestnanie, resp nemôže kvôli zdravotnému stavu - tak mu je úplne zbytočné tam byť! Nemusí vôbec žiadať o zaradenie do evidencie, resp sa môže dať vyradiť.
A pre upresnenie - netreba si pliesť ID (pokles schopnosti pracovať) a ŤZP (miera funkčnej poruchy) . Nie je to to isté - vyjadrenie v percentách !
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

misoft
Hmmm.... syn penil, ako pena do kúpeľa.
Skôr som písal, že má zdravotné problémy - má priznaný ID 80%. UPSVaR ho vyzývajú, aby nastúpil do práce - pritom na tom istom úrade im oznámil pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť.
Jeden úradník si nevie overiť, čo majú v záznamoch?
Nečítajú zákony?
zze/2003-461/71/2
Všetky správy im doložil. Dokonca si dodanie všetkých dokumentov nechal potvrdiť (že ich UPSVaR prevzal).
Dušan, z akého dôvodu je syn evidovaný na UP ? Ak je uchádzač o zamestnanie, tak je schopný pracovať a UP mu ponuka prácu ...
Ak má priznaný ID - už pri invalidite 41% je platitelom zdr.poistenia štát ... Predpokladám, že dávku v nezamestnanosti už nepoberá ...
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

a prečo je stále evidovaný??
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

misoft
buchač
misoft
Skôr som písal, že má zdravotné problémy - má priznaný ID 80%.
Hm...tak poviem...minimálne 50% invalidov sú v podstate simulanti.

Minule som bol svedkom, ak jedna postaršia pani chodila v čakárni o dvoch barlách...na jednu nohu krívala a ťahala ju.
V jednu chvíľu odišla a následne sa vrátila ... v jednej ruke držala na nanuk a v druhej barly.
Neviem čím to bolo (žeby nanukom ??? ), ale nohu počas chôdze za sebou neťahala a ani nekrívala.

Poznám viacero "invalidov"...kuwa, majú lepšiu kondičku ako poniektorí mladí.
No - on simulant nie je. Má problémy s chrbticou - dôsledok práce - uznané ako z povolania, minulého roku však sa pridružil nádor. Operácia, ožarovanie... je onko. Vtedy mu nerobilo pracovať i 10 hodín - teraz? 2-3 hodiny a je unavený.
BTW: i ja som videl takých invalidov - ta ja ňemožem robic.... ale keď dostal podporu, bol frajer a obracal fľašu za fľašou.... (nebudem prstom ukazovať - v Star Treku sú Romuláni.....).

Zaráža ma však jeden fakt. Syn si všetko ukladá, každý papier, ktorý dostane, kopíruje - posiela/donesie do SP a na UPSVaR - v záznamoch to má uvedené (ID) a predsa na úrade si to nevedia zistiť v inej kancelárii?
osobne poznám........
je tomu skoro 30 rokov, po revolúcií bolo, keď moja sestra žiadala o priznanie ID, nedostala , prečo? lebo jej pani vravela, že nemá nárok lebo berie materskú (teraz je to rodičovský príspevok), teda nasledovalo odvolanie, šetrenie, predvolanie pred posudkovú komisiu.......
ale to už sestra nemohla ísť, bola hospitalizovaná v KE (hematologické oddelenie (už som zabudla, či to bolo interné s hemat. časťou, alebo onko hematológia..... SNP trieda), cez hospitalizáciu spadla, udrela si hlavu, padla do kómy, nasledoval prevoz na naše ARO (bolo to v 11/1993), dámy na posudkovej komisii mali poznámky, že sa takto nedá znovu posúdiť žiadosť o ID, švagor predložil dekurz z oddelenia, nakoľko prepúšťacia správa ešte nebola- bežala hospitalizácia.........priznali ID, doplatili ID......a otázka znie, kedy doplatili???? sestra ich predbehla, 30 01 1994 exitovala.......ostali 2 deti, manžel, syn 6 rokov a dcéra 1,5 roka......mamu si nepamätajú, iba syn a to veľmi matne.....DG? leukémia.......
žiaľ štátni či verejní úradníci majú jednať s klientmi prosociálne, žiaľ opačný trend teraz je in......
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

veronikasad
misoft
Hmmm.... syn penil, ako pena do kúpeľa.
Skôr som písal, že má zdravotné problémy - má priznaný ID 80%. UPSVaR ho vyzývajú, aby nastúpil do práce - pritom na tom istom úrade im oznámil pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť.
Jeden úradník si nevie overiť, čo majú v záznamoch?
Nečítajú zákony?
zze/2003-461/71/2
Všetky správy im doložil. Dokonca si dodanie všetkých dokumentov nechal potvrdiť (že ich UPSVaR prevzal).
Dušan, z akého dôvodu je syn evidovaný na UP ? Ak je uchádzač o zamestnanie, tak je schopný pracovať a UP mu ponuka prácu ...
Ak má priznaný ID - už pri invalidite 41% je platitelom zdr.poistenia štát ... Predpokladám, že dávku v nezamestnanosti už nepoberá ...
Veronika, uchádzač o zamestnanie nemôže byť poberateľ ID nad 71%, teda nárok na PvN nemá, z príjmu podľa § 5 ZDP sa nezráža IP......
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft
No - on simulant nie je. Má problémy s chrbticou - dôsledok práce - uznané ako z povolania, minulého roku však sa pridružil nádor. Operácia, ožarovanie... je onko. Vtedy mu nerobilo pracovať i 10 hodín - teraz? 2-3 hodiny a je unavený.
BTW: i ja som videl takých invalidov - ta ja ňemožem robic.... ale keď dostal podporu, bol frajer a obracal fľašu za fľašou.... (nebudem prstom ukazovať - v Star Treku sú Romuláni.....).
Hehehe...veď to som mal a mám aj ja...

Chrbtica dojesexevaná na vojenčine...
Nádory som mal tri...dve operácie a chemo....skoro rok som maródoval.
...a kuwa, na invalidný som NEŠIEL !!!

BTW - ja som vyššie nemyslel na cigánov a ich "invaliditu"... mieril som práveže na bielych vychcánkov.
Berie to invalidný a pritom je ešte aj zamestnaný...kuwa, no je zdravší ako nie jeden zdravý.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Mila123
veronikasad
misoft
Hmmm.... syn penil, ako pena do kúpeľa.
Skôr som písal, že má zdravotné problémy - má priznaný ID 80%. UPSVaR ho vyzývajú, aby nastúpil do práce - pritom na tom istom úrade im oznámil pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť.
Jeden úradník si nevie overiť, čo majú v záznamoch?
Nečítajú zákony?
zze/2003-461/71/2
Všetky správy im doložil. Dokonca si dodanie všetkých dokumentov nechal potvrdiť (že ich UPSVaR prevzal).
Dušan, z akého dôvodu je syn evidovaný na UP ? Ak je uchádzač o zamestnanie, tak je schopný pracovať a UP mu ponuka prácu ...
Ak má priznaný ID - už pri invalidite 41% je platitelom zdr.poistenia štát ... Predpokladám, že dávku v nezamestnanosti už nepoberá ...
Veronika, uchádzač o zamestnanie nemôže byť poberateľ ID nad 71%, teda nárok na PvN nemá, z príjmu podľa § 5 ZDP sa nezráža IP......
Načo je potom evidovaný na UP ? Záujemca o zamestnanie ?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Buchač, skoro všetci na "vrchole veľkých firiem" berú spolu s invalidným dôchodkom ešte všeho všudy nad 100 tis. eur ročne. My mladí s tým nič nenarobíme. Dokiaľ budú dýchať, dovtedy budú ich ženy hnať do práce. A to nie sú iba tie príjmy, ale najnovšie autá a každý rok mobil do 2 tis. eur /mimo pravidelných mobilov v rámci paušálu/.
Proste dojenie firiem do nemoty /nejedná sa o majiteľa, ale o zamestnanecký pomer + volený konateľ/. Kto ich volí? Tí, ktorí majú na to mandát. A konatelia im schvaľujú odmenu. Takže vlastne uzavretý kruh starých páprdov /ostatní seriózni dôchodcovia určite prepáčia, nakoľko sa ich to netýka/.
Ja už silne pochybujem o tom, že existuje v SR nejaký riaditeľ nad 65 rokov, ktorý by NEPOBERAL ID.
Naposledy upravil Nandrolon : 10.05.22 at 18:45
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

nandy, nielen riaditelia po dovršení dôchodkového veku - poberaju starobný, nie invalidný dôchodok ...
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
Buchač, skoro všetci na "vrchole veľkých firiem" berú spolu s invalidným dôchodkom ešte všeho všudy nad 100 tis. eur ročne. My mladí s tým nič nenarobíme. Dokiaľ budú dýchať, dovtedy budú ich ženy hnať do práce. A to nie sú iba tie príjmy, ale najnovšie autá a každý rok mobil do 2 tis. eur /mimo pravidelných mobilov v rámci paušálu/.
Proste dojenie firiem do nemoty /nejedná sa o majiteľa, ale o zamestnanecký pomer + volený konateľ/. Kto ich volí? Tí, ktorí majú na to mandát. A konatelia im schvaľujú odmenu. Takže vlastne uzavretý kruh starých páprdov /ostatní seriózni dôchodcovia určite prepáčia, nakoľko sa ich to netýka/.
Ja už silne pochybujem o tom, že existuje v SR nejaký riaditeľ nad 65 rokov, ktorý by NEPOBERAL ID.
priznaním starobného dôchodku sa ukončuje poberanie id
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

buchač
Mne je síce jedno, že sa realizoval https://www.porada.sk/member.php?u=74986
Ale tu je to, čo som minule spomínal...kurewská, hnusná, dzignutá NEOBJEKTIVITA určitých ľudí...ktorým už fakt musí yebať na hlavu...toto sú tí slniečkárski liberálkovia na čele zo Sulíkom alebo Šimečkom.

Boh zavaruj pred týmito bláznami, aby sa dostali ku moci.

No čo majkii...nereaguješ ohľadom tých akože protestov ?
Kde je tá demokracia ?
Kde ja tá tvoja objektivita ?
Poznámka - iných bláznov neriešim, to sú dilinovia.
Zdá sa že ti je to skutočne jedno, keď to tu opakovane Búchaš
buchač
Keď som sa pred pár dňami ozval a začal dávať príspevky, tak by malo byť jasné, že som si z vás začal robiť prdel...
..
Kecáš ako sa náramne zabávaš a chodíš si sem robiť z nás prdel. Čudnú predel si si vystrúhal, keď ťa rozhodí, ani neviem ktorá mínuska, či tá na Edove splašky, čo si odcitoval, alebo videjko Bakiho Sadikiho kamoša HA RA BI NA?
Vtipné, ako sa tu dožaduješ mojej objektivity. To ma ide poučovať ten, čo tu postoval falošné hakenkreuze na Zelneského drese ? Aj malému decku, a nie to ešte starému "poraďákovi" muselo byť jasné, že je to účelová lož vyfabrikovaná na šírenie naratívov a alternatívnej pravdy.
buchač
Sorry, ale nemôžem ovplyvniť rýchlosť pripojenia. Neviem, čím to je, ale posledných pár dní nazad mi ide mašina ako slimák. Takže preto som si nepozrel dokument a tým pádom sa nemôžem vyjadriť.

Ale keďže si dal popis, tak je to jasnejšie.
Historické fakty, ktoré sú dokázané, ja predsa nepopieram.
Rozumiem, je jednoduchšie sa vyhovárať na rýchlosť internetu ako si pozrieť minútku historického dokumentu, ktorá nezapadá do videnia sveta.
Taká je tá tvoja objektivita
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
majkii
Kecáš ako sa náramne zabávaš a chodíš si sem robiť z nás prdel.
....................
Rozumiem, je jednoduchšie sa vyhovárať na rýchlosť internetu
Nepoznáš ma osobne, tak nemáš šancu vedieť čo a ako.
Kľudne ti dám pár nickov - reálnych mien a či telefónnych čísel, ktoré môžeš osloviť ohľadom názoru na moju povahu.
Prečo by som nepodsexoval aj teba, keď tak robím bežne aj u iných ?
.....................
Nie, nerozumieš.
Nie som zástancom planých výhovoriek...absolútne by som nemal problém povedať, že na dané video zvysoka serondím a ani ho neotvorím.
Prečo by som mal klamať v tak bezvýznamnej veci ?
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

buchač
majkii
Kecáš ako sa náramne zabávaš a chodíš si sem robiť z nás prdel.
....................
Rozumiem, je jednoduchšie sa vyhovárať na rýchlosť internetu
Nepoznáš ma osobne, tak nemáš šancu vedieť čo a ako.
Kľudne ti dám pár nickov - reálnych mien a či telefónnych čísel, ktoré môžeš osloviť ohľadom názoru na moju povahu.
Prečo by som nepodsexoval aj teba, keď tak robím bežne aj u iných ?
.....................
Nie, nerozumieš.
Nie som zástancom planých výhovoriek...absolútne by som nemal problém povedať, že na dané video zvysoka serondím a ani ho neotvorím.
Prečo by som mal klamať v tak bezvýznamnej veci ?
V zásade ma nezaujíma čo a ako, názor si viem urobiť sám, netreba mi tvoje niki ani tel čísla, tie si nechaj pre svoj fans. A či sa smešne vyhováraš alebo len na to ser...š mám presne tam..., veď vieš kde,
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať