Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma potešilo a čo ma rozčúlilo XIX

misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A pokračujeme ďalej - len na také tliachanie o všetkom a o ničom....
Aby sme si nesvinili iné témy.
Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Žeby náááápodobne ?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

veronikasad
nandy, nielen riaditelia po dovršení dôchodkového veku - poberaju starobný, nie invalidný dôchodok ...
veronikasad, starobný je ešte ako tak v pohode, nakoľko sú to volené funkcie. Ale invalidný???
Buď som invalid tak sa liečim, alebo keď už tak podnikám, ale toto je už fakt cez čiaru.
Invalidní zamestnanci v plne dôchodkovom veku a X rokov po ňom proste zaberajú miesto mladým.
Ja sa na to netrasiem, mám úplne iné záujmy a zamestnanie mi iba zabezpečuje príjem, nič viac. Baviť ma to baví, ale vyhrať 100 mil. eur, tak dám okamžitú výpoveď, aby som sa mohol naplno venovať koníčkom a rodine.
1 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

buchač
Žeby náááápodobne ?
super, tak sme si to vyjasnili, už žiadne keci o objektivite
Naposledy upravil majkii : 10.05.22 at 21:37
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

pavol54
Nandrolon
Buchač, skoro všetci na "vrchole veľkých firiem" berú spolu s invalidným dôchodkom ešte všeho všudy nad 100 tis. eur ročne. My mladí s tým nič nenarobíme. Dokiaľ budú dýchať, dovtedy budú ich ženy hnať do práce. A to nie sú iba tie príjmy, ale najnovšie autá a každý rok mobil do 2 tis. eur /mimo pravidelných mobilov v rámci paušálu/.
Proste dojenie firiem do nemoty /nejedná sa o majiteľa, ale o zamestnanecký pomer + volený konateľ/. Kto ich volí? Tí, ktorí majú na to mandát. A konatelia im schvaľujú odmenu. Takže vlastne uzavretý kruh starých páprdov /ostatní seriózni dôchodcovia určite prepáčia, nakoľko sa ich to netýka/.
Ja už silne pochybujem o tom, že existuje v SR nejaký riaditeľ nad 65 rokov, ktorý by NEPOBERAL ID.
priznaním starobného dôchodku sa ukončuje poberanie id
Áno, ostáva ti ten "väčší"...
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Nooo a uz to tu mame Ukrajina od stredy zastaví tranzit plynu do Európy cez stanicu Sochranovka https://www.aktuality.sk/clanok/1IU5...sxW0HjRogqVwPM
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
anet
Nooo a uz to tu mame Ukrajina od stredy zastaví tranzit plynu do Európy cez stanicu Sochranovka ....
" GTSOU na svojej internetovej stránke informoval, že od stredy 11. mája 7.00 h miestneho času už nebude zabezpečovať tranzit ruského plynu cez stanicu Sochranovka. Firma dodala, že už skôr upozorňovala Rusko, že aktivity okupačných síl v Luhanskom regióne môžu narušiť transport približne tretiny plynu smerujúceho cez územie Ukrajiny do Európy. "

Veď to sa dalo čakať...výhovorka za všetky drobné.
Zeleny proste ide za každú cenu po svojom...proste vydiera. Lebo ešte žiadna raketa nedopadla a nezničila prečerpávačku...a tú by proste neminula, priestory sú dosť veľké.

Zaujímavé je (a to už zaznelo nie raz), že UA neodstrihne od ruskej ropy a plynu.

P.S.:
Som zvedavý, či naši smiešny Jasánkovia pripoja nejaký vtipný obrážťok...trebárs o tom, že následkom Zeleneho aktivity burza zareaguje a ceny benzínu poskočia.

Tiež mi je divnô, že som ešte nevidel vtip na koalíciu a jej vnútorný boj, následkom čoho si buzeranti robia prieky ... a našinec je odsunutý na vedľajšiu koľaj...no pritom sa za obrovského potlesku pchajú Zelenemu do riti.
Naposledy upravil buchač : 11.05.22 at 07:04
0 1
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Mňa celkom zaujíma, ako zareaguje ruská strana. Čo ak príde scenár, že ak UA kohútik neotvorí, tak stopnú všetok plyn. Však ak EÚ nepotrebuje 27 percent, tak možno nepotrebuje nič. Môže sa stať, že aj rusáci začnú vydierať.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Jarka 1
Mňa celkom zaujíma, ako zareaguje ruská strana. Čo ak príde scenár, že ak UA kohútik neotvorí, tak stopnú všetok plyn. Však ak EÚ nepotrebuje 27 percent, tak možno nepotrebuje nič. Môže sa stať, že aj rusáci začnú vydierať.
do jesene vydržíme a potom sa podelíme na víťaznej koristi
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

čudujem sa, že to nespravili dávno
však si sami financujú okupantov, vrahov a znásilňovačov...

pozrite, čo tí rusi vyvádzajú...
asi preto sa ich náckovia tak zastávajú...

Takto vidí svet 11-ročný chlapec po tom, ako ho pred očami matky znásilnil ruský vojak," uvádza oficiálny kanál Ukrajiny na instagrame ku kresbe, ktorá pripomína iba spleť čarbaníc a tmavého chaosu. Dieťa ju nakreslilo hrubou čiernou fixkou.

"Nielen dievčatá sú vystavené bezprecedentnému znásilňovaniu vojakmi ruskej armády. Svet musí poznať pravdu," píše sa ďalej v príspevku.

Podobné prípady potvrdili nielen ukrajinské úrady, ale aj zástupkyňa OSN pre sexuálne násilie počas konfliktov Pramila Pattenová, ktorá minulý týždeň navštívila Kyjev.

Počas tlačovej konferencie uviedla, že nahlásené prípady sú pravdepodobne len špičkou ľadovca rozsiahleho problému. OSN ich teraz preveruje a apeluje na obete, aby o svojich skúsenostiach prehovorili. Aj zástupkyňa OSN si je však vedomá toho, že v prípade chlapcov a mužov to bude náročné.

Čítajte viac: https://svet.sme.sk/c/22906564/znasi...-to-menia.html
0 2
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

pavol54
Jarka 1
Mňa celkom zaujíma, ako zareaguje ruská strana. Čo ak príde scenár, že ak UA kohútik neotvorí, tak stopnú všetok plyn. Však ak EÚ nepotrebuje 27 percent, tak možno nepotrebuje nič. Môže sa stať, že aj rusáci začnú vydierať.
do jesene vydržíme a potom sa podelíme na víťaznej koristi
čo urobia okupanti s prebytkom plynu?
1 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

to ešte súdruhovia okupanti nemajú vyriešené...
a ani mať nebudú.....ale jarka im isto poradí )

ale skutočné perly sa tu dočítame...tak plyn nezdražie kvôli ruským okupantom, ale kvôli zelenskému
0 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Mila123
pavol54
Jarka 1
Mňa celkom zaujíma, ako zareaguje ruská strana. Čo ak príde scenár, že ak UA kohútik neotvorí, tak stopnú všetok plyn. Však ak EÚ nepotrebuje 27 percent, tak možno nepotrebuje nič. Môže sa stať, že aj rusáci začnú vydierať.
do jesene vydržíme a potom sa podelíme na víťaznej koristi
čo urobia okupanti s prebytkom plynu?
čo by robili však rusov do jesene porazíme alebo neveríte nášmu zoskupeniu? USA dodá ukrajine 40 mld to je jedného ukrajinca 1000 dolárov. Za tie peniaze sa dá dlho bojovať
Naposledy upravil pavol54 : 11.05.22 at 14:34
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

pavol54
Mila123
pavol54
Jarka 1
Mňa celkom zaujíma, ako zareaguje ruská strana. Čo ak príde scenár, že ak UA kohútik neotvorí, tak stopnú všetok plyn. Však ak EÚ nepotrebuje 27 percent, tak možno nepotrebuje nič. Môže sa stať, že aj rusáci začnú vydierať.
do jesene vydržíme a potom sa podelíme na víťaznej koristi
čo urobia okupanti s prebytkom plynu?
čo by robili však rusov do jesene porazíme alebo neveríte nášmu zoskupeniu? USA dodá ukrajine 40 mld to je jedného ukrajinca 1000 dolárov. Za tie peniaze sa dá dlho bojovať
otázka znela "čo urobia okupanti s prebytkom plynu?"....
0 1
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Mila123
pavol54
Jarka 1
Mňa celkom zaujíma, ako zareaguje ruská strana. Čo ak príde scenár, že ak UA kohútik neotvorí, tak stopnú všetok plyn. Však ak EÚ nepotrebuje 27 percent, tak možno nepotrebuje nič. Môže sa stať, že aj rusáci začnú vydierať.
do jesene vydržíme a potom sa podelíme na víťaznej koristi
čo urobia okupanti s prebytkom plynu?
Neviem, čo by robili s prebytkom, ale vydierať môžu. V tejto vojne sa už dejú veci, o ktorých som si myslela, že v tejto "civilizovanej" dobe to proste už nie je možné.

Viem len, že toto šialenstvo treba skončiť. "Ľudia" sa menia na zveri, strácajú morálne zábrany a nielen medzi vojakmi. Koniec v nedohľadne.

Oboch hlavných aktérov treba zabetónovať spolu do jednej miestnosti bez jedla a vody. Vyslobodiť, až keď nájdu spoločné rozumné riešenie.
1 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

oboch ))
jedného, že napadol ukrajinu
a druhého, že ho rusi napadli.....

zvláštna predstava o spravodlivosti.....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Mila123
pavol54
Mila123
pavol54
Jarka 1
Mňa celkom zaujíma, ako zareaguje ruská strana. Čo ak príde scenár, že ak UA kohútik neotvorí, tak stopnú všetok plyn. Však ak EÚ nepotrebuje 27 percent, tak možno nepotrebuje nič. Môže sa stať, že aj rusáci začnú vydierať.
do jesene vydržíme a potom sa podelíme na víťaznej koristi
čo urobia okupanti s prebytkom plynu?
čo by robili však rusov do jesene porazíme alebo neveríte nášmu zoskupeniu? USA dodá ukrajine 40 mld to je jedného ukrajinca 1000 dolárov. Za tie peniaze sa dá dlho bojovať
otázka znela "čo urobia okupanti s prebytkom plynu?"....
teba trápi to ? Ak má niekto na Belize 650 melónov netrápi ma čo bude s nimi robiť ani ma netrápi či má niekto v Taliansku vilu alebo prístave jachtu, čo stým najmä ak to nikdy neužije mňa trápi zase čo budem robiť bez plynu ktorý veľmi potrebujem, lebo ak nebude môžu sa ísť zamestnanci pásť. Len či bude dosť pastvy pre všetkých ktorí budú poslaní pásť sa.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Jarka 1
Mňa celkom zaujíma, ako zareaguje ruská strana. Čo ak príde scenár, že ak UA kohútik neotvorí, tak stopnú všetok plyn. Však ak EÚ nepotrebuje 27 percent, tak možno nepotrebuje nič. Môže sa stať, že aj rusáci začnú vydierať.
Ako ?
Dva krát nepoviem, že sa otvorí NS II a plyn pôjde okľukou veselo na Západ.
...a takou istou okľukou pôjdu aj platby zo Západu do Ruska.
Ale samozrejme, že sa zopakuje minulosť a UA dostane plyn reverzom.
Koľko nás to bude stáť, tak to je otázne...

Akurát Zelensky príde o prepravné poplatky, ktoré stihol pred časom zdvihnúť skoro o 50%.
0 1
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

pavol54
Mila123
pavol54
Mila123
pavol54
Jarka 1
Mňa celkom zaujíma, ako zareaguje ruská strana. Čo ak príde scenár, že ak UA kohútik neotvorí, tak stopnú všetok plyn. Však ak EÚ nepotrebuje 27 percent, tak možno nepotrebuje nič. Môže sa stať, že aj rusáci začnú vydierať.
do jesene vydržíme a potom sa podelíme na víťaznej koristi
čo urobia okupanti s prebytkom plynu?
čo by robili však rusov do jesene porazíme alebo neveríte nášmu zoskupeniu? USA dodá ukrajine 40 mld to je jedného ukrajinca 1000 dolárov. Za tie peniaze sa dá dlho bojovať
otázka znela "čo urobia okupanti s prebytkom plynu?"....
teba trápi to ? Ak má niekto na Belize 650 melónov netrápi ma čo bude s nimi robiť ani ma netrápi či má niekto v Taliansku vilu alebo prístave jachtu, čo stým najmä ak to nikdy neužije mňa trápi zase čo budem robiť bez plynu ktorý veľmi potrebujem, lebo ak nebude môžu sa ísť zamestnanci pásť. Len či bude dosť pastvy pre všetkých ktorí budú poslaní pásť sa.
Pavol 54...pýtala som sa, nič viac.......ja rozumiem tomu, že sme závislí od plynu......chcela som vedieť, aké majú Rusáci možnosti s prebytkom.......
a opäť, OMG to mám ale "šťastie", že si aj do mňa stále kopne "blahový"........ inak by som nevedela, že žijem.......toľko šťastia, ani nezaspím........
1 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Mila123
pavol54
Mila123
pavol54
Mila123
pavol54
Jarka 1
Mňa celkom zaujíma, ako zareaguje ruská strana. Čo ak príde scenár, že ak UA kohútik neotvorí, tak stopnú všetok plyn. Však ak EÚ nepotrebuje 27 percent, tak možno nepotrebuje nič. Môže sa stať, že aj rusáci začnú vydierať.
do jesene vydržíme a potom sa podelíme na víťaznej koristi
čo urobia okupanti s prebytkom plynu?
čo by robili však rusov do jesene porazíme alebo neveríte nášmu zoskupeniu? USA dodá ukrajine 40 mld to je jedného ukrajinca 1000 dolárov. Za tie peniaze sa dá dlho bojovať
otázka znela "čo urobia okupanti s prebytkom plynu?"....
teba trápi to ? Ak má niekto na Belize 650 melónov netrápi ma čo bude s nimi robiť ani ma netrápi či má niekto v Taliansku vilu alebo prístave jachtu, čo stým najmä ak to nikdy neužije mňa trápi zase čo budem robiť bez plynu ktorý veľmi potrebujem, lebo ak nebude môžu sa ísť zamestnanci pásť. Len či bude dosť pastvy pre všetkých ktorí budú poslaní pásť sa.
Pavol 54...pýtala som sa, nič viac.......ja rozumiem tomu, že sme závislí od plynu......chcela som vedieť, aké majú Rusáci možnosti s prebytkom.......
a opäť, OMG to mám ale "šťastie", že si aj do mňa stále kopne "blahový"........ inak by som nevedela, že žijem.......toľko šťastia, ani nezaspím........
Keď som chodil na vysokú tak som sa spýtal na politickej ekonómii profesora ako by sa dala riešiť vtedajšia hospodárska kríza Dostal som takúto odpoveď: "Keby som to vedel tak dnes chodím po Brodway v lakovkách, v jednej ruke pohár s koňakom v druhej cigáro, zľava jeden černoch by mi nosil slnečník sprava druhý černoch s vejárom a všetci veľkí kapitalisti by sa mi klaňali, Pretože to riešenie nikto nevie" Takže ani s plynom to asi predajcovia nemajú jasné, situácia sa dynamicky vyvíja. Neviem že by som si do teba kopol a či som blahový, ja nikomu charakteristiky nerobím, aj keby som mohol
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

pavol54
Mila123
pavol54
Mila123
pavol54
Mila123
pavol54
Jarka 1
Mňa celkom zaujíma, ako zareaguje ruská strana. Čo ak príde scenár, že ak UA kohútik neotvorí, tak stopnú všetok plyn. Však ak EÚ nepotrebuje 27 percent, tak možno nepotrebuje nič. Môže sa stať, že aj rusáci začnú vydierať.
do jesene vydržíme a potom sa podelíme na víťaznej koristi
čo urobia okupanti s prebytkom plynu?
čo by robili však rusov do jesene porazíme alebo neveríte nášmu zoskupeniu? USA dodá ukrajine 40 mld to je jedného ukrajinca 1000 dolárov. Za tie peniaze sa dá dlho bojovať
otázka znela "čo urobia okupanti s prebytkom plynu?"....
teba trápi to ? Ak má niekto na Belize 650 melónov netrápi ma čo bude s nimi robiť ani ma netrápi či má niekto v Taliansku vilu alebo prístave jachtu, čo stým najmä ak to nikdy neužije mňa trápi zase čo budem robiť bez plynu ktorý veľmi potrebujem, lebo ak nebude môžu sa ísť zamestnanci pásť. Len či bude dosť pastvy pre všetkých ktorí budú poslaní pásť sa.
Pavol 54...pýtala som sa, nič viac.......ja rozumiem tomu, že sme závislí od plynu......chcela som vedieť, aké majú Rusáci možnosti s prebytkom.......
a opäť, OMG to mám ale "šťastie", že si aj do mňa stále kopne "blahový"........ inak by som nevedela, že žijem.......toľko šťastia, ani nezaspím........
Keď som chodil na vysokú tak som sa spýtal na politickej ekonómii profesora ako by sa dala riešiť vtedajšia hospodárska kríza Dostal som takúto odpoveď: "Keby som to vedel tak dnes chodím po Brodway v lakovkách, v jednej ruke pohár s koňakom v druhej cigáro, zľava jeden černoch by mi nosil slnečník sprava druhý černoch s vejárom a všetci veľkí kapitalisti by sa mi klaňali, Pretože to riešenie nikto nevie" Takže ani s plynom to asi predajcovia nemajú jasné, situácia sa dynamicky vyvíja. Neviem že by som si do teba kopol a či som blahový, ja nikomu charakteristiky nerobím, aj keby som mohol
tá poznámka, začínajúca a opäť, OMG a ďalej, prepáč, nepatrí Tebe
...... mňa zaujal iba ten fakt ak chce niekto zastaviť plyn, čo sa stane ďalej, podpáli plyn pri ťažení???........ jedným riešením je skvapalňovanie (možno) ale i na túto činnosť musíš mať technológiu a čas.......a samozrejme, dá sa možno aj inde predať, ale v takom veľkom množstve???
1 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať