Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma potešilo a čo ma rozčúlilo XIX

misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A pokračujeme ďalej - len na také tliachanie o všetkom a o ničom....
Aby sme si nesvinili iné témy.
Téma je uzavretá.
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

BXLmiami
Všetko musí prejsť našim schvalovaním tak ako Sputnik :-DD.No a my to musíme kúpiť tu,to čo prešlo schválením.
Na jednej strane sa naši zákonodarcovia správajú tak, ako keby boli zákony EÚ nadriadené a my sa im podriaďujeme a na druhej strane neuznajú to, čo je schválené v Rakúsku, Nemecku?
No jasne, keď vo vedení týchto monopolov sú "ich ľudia".
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

BXLmiami
Všetko musí prejsť našim schvalovaním tak ako Sputnik :-DD.No a my to musíme kúpiť tu,to čo prešlo schválením.
pre nás vymysleli ešte väčšiu hovädinu dobrú pre Brusel "jozefínu" nevedia s ňou dodávatelia(kašlú na to) ani objednávatelia a vraj dotácie pre potravinárov a pestovateľov
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pavol54
Ako sa dostane ropa z Kazachstanu cez adriu do Rakúska? Lebo nechcem kupovať naftu z krvavej ropy.
Chýbalo málo.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

BXLmiami
Všetko musí prejsť našim schvalovaním tak ako Sputnik :-DD.No a my to musíme kúpiť tu,to čo prešlo schválením.
Spomínaš si, ako sa nakupovalo zo zahraničia za socíka? Kto to mal pod palcom ?
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Ale majú podla zolatov vraj všetko zadarmo.
Dospelý má nárok na podporu 80 eur na mesiac, dieťa do 3 rokov 160 eur. Staršie dieťa 60 eur. Je to stále menej, ako chudobní Slováci dostanú na sociálnych dávkach.
https://tvnoviny.sk/domace/clanok/18...ne-organizacie
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

A čo toto?
Ako žijú učiteľky v hlavnom meste: Na týždeň im občas zostane 10 eur, jedia školské obedy

https://dennikn.sk/2893581/ako-ziju-...content=139495
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ľudia sa ťahajú do BA z celého Slovenska. Doma by im bolo možno relatívne lepšie, pretože sú tu rozhodne vyššie životné náklady.
Preto sa domnievam, že život starších dôchodcov čím ďalej od BA, tým je viac finančne znesiteľnejší.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Ľudia sa ťahajú do BA z celého Slovenska. Doma by im bolo možno relatívne lepšie, pretože sú tu rozhodne vyššie životné náklady.
Preto sa domnievam, že život starších dôchodcov čím ďalej od BA, tým je viac finančne znesiteľnejší.
Domnievaš sa síce môžeš...ale je to iba domnienka. Realita je trochu iná.
Aj v tých životných nákladoch sa solídne mýliš.

Sorry, ale tvoje názory sú ako názory kancelárskych úradníkov na ministerstvách a aj iných úradoch.
Dotyční rozhodujú o iných, o ktorých živote nemajú absolútne ani len páru.

Ak by som mal prirovnať ? Je to obdobná situácia ako pri medveďkoch.
Udavač a štbák Budaj a spol videl medveďa akurát tak v telke alebo ZOO, no ide mudrovať niečo o vegetariánskych medveďoch (ktorí žijú vo svorkách.. ) ľuďom, ktorým sa medvede prechádzajú popred domy.
2 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Mám na mysli hlavne dôchodcov, ktorí boli odmeňovaní v práci podľa tabuľkových platov. Tie platili pre celú republiku.
Porovnávala som ceny v reštauráciách, evidentne na východe boli nižšie, to bolo asi pred dvomi rokmi.
V reťazcoch bude cena rovnaká. Ale veľmi odlišné je hlavne nájomné, MHD a pod, info od Košičana. Že mohol zostať aj doma, žiadne fin. prilepšenie nedosiahol.
Ešte pre istotu dodám, že išlo o sociológa, tak asi vedel, čo hovorí.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Mám na mysli hlavne dôchodcov, ktorí boli odmeňovaní v práci podľa tabuľkových platov. Tie platili pre celú republiku.
Porovnávala som ceny v reštauráciách, evidentne na východe boli nižšie, to bolo asi pred dvomi rokmi.
V reťazcoch bude cena rovnaká. Ale veľmi odlišné je hlavne nájomné, MHD a pod, info od Košičana. Že mohol zostať aj doma, žiadne fin. prilepšenie nedosiahol.
Ešte pre istotu dodám, že išlo o sociológa, tak asi vedel, čo hovorí.
Zasa ťa poopravím ?

- Tabuľkovú platy neplatili pre celú republiku rovnako...minimálne Praha sa od tých iných odlišovala.
- Ceny v reštikách neporovnávaj...nie je reštika ako reštika.
By som rád vidieť, že ktoré si porovnávala s Blavou.
- Cena v reťazcoch je síce rovnaká, ale čo z toho, ak sa dôchodca na východe musí terigať autobusom do najbližšieho mesta, kde je nejaký oný reťazec, takých 40-50 kilákov.
Ozaj...a podotknem, že ceny sú síce rovnaké, ale platy už veru nie...
- MHD a čo ešte podobné ??? Na kerú mariu sa ťahal dotyčný do Blavy ? Nemal dobrý flek doma ? Veď jasné, že si nepolepšil...cestovné, náklady na ubytko, strava, nervy, iné výdavky sa dajú ľahko spočítať.
- Sociológ ? Takže ty tvrdíš, že ak je sociológ, tak vie, čo hovorí ?
Ja tvrdím, že nie jeden obyčajný robotník vie, čo hovorí...a nie nejaký sociológ.
Takých zbytočných je plná republika a každý by sa tlačil len do Blavy...podľa českého príslovia...že " nedělat ale vydělat ".
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

"Ozaj...a podotknem, že ceny sú síce rovnaké, ale platy už veru nie..." Veď preto píšem o dôchodcoch, čo pracovali prevažnú časť pred výpočtom dôchodkov za socíka, kedy boli tabuľkové platy, a v nich sa nerobili rozdiely podľa krajov a okresov.
Hlavne obyčajné donášky som porovnávala.
Ak niekto pracuje v priesk. agentúre často spomínanej v médiách a zostavuje otázky, tak je vysoký predpoklad, že je veľmi dobre informovaný a zorientovaný.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
"Ozaj...a podotknem, že ceny sú síce rovnaké, ale platy už veru nie..." Veď preto píšem o dôchodcoch, čo pracovali prevažnú časť pred výpočtom dôchodkov za socíka, kedy boli tabuľkové platy, a v nich sa nerobili rozdiely podľa krajov a okresov.
Hlavne obyčajné donášky som porovnávala.
Ak niekto pracuje v priesk. agentúre často spomínanej v médiách a zostavuje otázky, tak je vysoký predpoklad, že je veľmi dobre informovaný a zorientovaný.
Čítaš, len čo sa ti hodí ???
Ty porovnávaš donášky ? Tak to je dobré psycho...

Keď vravím, že sa robili rozdiely (aj za socíka), tak sa robili !
Veď si žila v Prahe, tak o čom teraz točíš ?
Podobná situácia je aj teraz...akurát Prahu nahradila Blava, čo je ešte horšie, nakoľko blaváci sú proste blaváci.

Jáááj....že prieskumná agentúra ?
Teraz sa mám už úplne poserondiať ? Ty si na tie tituly a spoločenský rebríček neskutočne zaťažená. Dnešná doba je plná takýchto " odborníkov "...akurát skutek utek.
Často spomínaná v médiách ? Akože FOKUS alebo AKO...??? Často spomínané sú práve tie najhoršie, ktoré najviac manipulujú a potom to aj tak vyzerá.
Otázky nie je problém zostaviť...na to nepotrebuješ byť, oné, že sociológom.

Aj šéfka strediska pre ľudské práva Porubänová je sociologička...a keď ju vidím alebo počujem, okamžite prepnem tv...drísta jedna radosť.
Sociologička, ktorú médiá často oslovujú a je známa z obrazovky, mala tiež v minulosti problémy pre kopírovanie cudzích myšlienok.
https://dennikn.sk/2300920/vedec-po-...la-jeho-pracu/
Naposledy upravil buchač : 17.06.22 at 09:00
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

korela
BXLmiami
Všetko musí prejsť našim schvalovaním tak ako Sputnik :-DD.No a my to musíme kúpiť tu,to čo prešlo schválením.
Spomínaš si, ako sa nakupovalo zo zahraničia za socíka? Kto to mal pod palcom ?
Žeby TIRáci?
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

BXLmiami
korela
BXLmiami
Všetko musí prejsť našim schvalovaním tak ako Sputnik :-DD.No a my to musíme kúpiť tu,to čo prešlo schválením.
Spomínaš si, ako sa nakupovalo zo zahraničia za socíka? Kto to mal pod palcom ?
Žeby TIRáci?
a dôchodcovia díleri. Takto som kúpil v roku 1977 kalkulačku s funkciami privileg za 3000 Kčs na tú dobu delo, oproti logaritmickému pravítku super pokrok. dedko chodil pred školou po parku a ponúkal, vraj to dostávali kamionisti ako bonus na čerpačke.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

korela
..........
Ak niekto pracuje v priesk. agentúre často spomínanej v médiách a zostavuje otázky, tak je vysoký predpoklad, že je veľmi dobre informovaný a zorientovaný.
Tak na toto sa NEDÁ spoliehať! Oni totiž tí "agentúrnici" si to "overia v okruju 50 km od svojho sídla, do iných končín horko-ťažko nájdu cestu (potrebujú navigáciu) - takže ich štatistiky a prieskumy stoja za fajku močky! A často ani pätu nevytiahnu, to skôr stiahnu "údaje" odniekiaľ" z internetu (a to aj často staré 2-3-5 rokov a len ich "upravia". Takže - žiadna informovanosť a orientácia - apropó - i ten Štatistický úrad je podobného razenia (v archíve majú tabuliek do aleluja a z toho vychádzajú...).
2 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

misoft
korela
..........
Ak niekto pracuje v priesk. agentúre často spomínanej v médiách a zostavuje otázky, tak je vysoký predpoklad, že je veľmi dobre informovaný a zorientovaný.
Tak na toto sa NEDÁ spoliehať! Oni totiž tí "agentúrnici" si to "overia v okruju 50 km od svojho sídla, do iných končín horko-ťažko nájdu cestu (potrebujú navigáciu) - takže ich štatistiky a prieskumy stoja za fajku močky! A často ani pätu nevytiahnu, to skôr stiahnu "údaje" odniekiaľ" z internetu (a to aj často staré 2-3-5 rokov a len ich "upravia". Takže - žiadna informovanosť a orientácia - apropó - i ten Štatistický úrad je podobného razenia (v archíve majú tabuliek do aleluja a z toho vychádzajú...).
Mňa vždy pobaví, keď vidím v mnohých bežných živnostiach prieskumy. By ma zaujímali, či ich nejako využívajú.
Ale k veci. Zaťal si dobre vedľa. Nemá zmysel ďalej rozvádzať. A porovnávať ešte aj so štatistikou. Skús čo si napísal povedať napr. Baránekovi. Vieš, kam by ťa slušne poslal.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

BXLmiami
korela
BXLmiami
Všetko musí prejsť našim schvalovaním tak ako Sputnik :-DD.No a my to musíme kúpiť tu,to čo prešlo schválením.
Spomínaš si, ako sa nakupovalo zo zahraničia za socíka? Kto to mal pod palcom ?
Žeby TIRáci?
Myslela som si, že hovoríš o liekoch a zdravotníckej technike.
Áno, TIRáci ju mohli voziť, to máš pravdu., nejako sa to muselo prepraviť.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pavol54
BXLmiami
korela
BXLmiami
Všetko musí prejsť našim schvalovaním tak ako Sputnik :-DD.No a my to musíme kúpiť tu,to čo prešlo schválením.
Spomínaš si, ako sa nakupovalo zo zahraničia za socíka? Kto to mal pod palcom ?
Žeby TIRáci?
a dôchodcovia díleri. Takto som kúpil v roku 1977 kalkulačku s funkciami privileg za 3000 Kčs na tú dobu delo, oproti logaritmickému pravítku super pokrok. dedko chodil pred školou po parku a ponúkal, vraj to dostávali kamionisti ako bonus na čerpačke.
Tak dajte niečo ešte ku šmeline. To by sme sa podozvedali veci. Pod lampou najväčšia tma. Ktovie ako im v dôchodku fungovali ešte zvierače či srdcia.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

korela
Ale k veci. Zaťal si dobre vedľa. Nemá zmysel ďalej rozvádzať. A porovnávať ešte aj so štatistikou. Skús čo si napísal povedať napr. Baránekovi. Vieš, kam by ťa slušne poslal.
Baránek? Kto je to ten Baránek? A možno ja by som ho poslal.....
1 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nová európska kultúra...
https://mobile.twitter.com/200_zoka/...63589460721665
1 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať