Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma potešilo a čo ma rozčúlilo XIX

misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A pokračujeme ďalej - len na také tliachanie o všetkom a o ničom....
Aby sme si nesvinili iné témy.
Téma je uzavretá.
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Neznasam umyvanie okien Bud leje (aktualne), alebo je tak horuco, ze co ich len doumyvam zacne s.at na ne hmyz
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Do vody so saponátom pridaj ocot.
Naposledy upravil kukučka : 11.07.22 at 19:43
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Umyvam octovou vodou, aj striekam okolo ramov biolit. Vyprcha a uz je tam hmyz.
Naposledy upravil anet : 11.07.22 at 19:58
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Nepomôže ocot....
Mam také lepačky.... kvetinky do stredu okná....alebo lepky na rám okna.....
https://www.hagglezon.com/en/s/Insectex
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

anet
Neznasam umyvanie okien Bud leje (aktualne), alebo je tak horuco, ze co ich len doumyvam zacne s.at na ne hmyz
niekde leje?
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

kopretinka
niekde leje?
No pri KE riadne zlialo a potom cely cas poprchalo, zima 13C je teraz vonku, oproti 38C co bolo riadna zmena.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Petržlen z Tesca
IMG_20220712_140114380_HDR.jpg  
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

kopretinka
Petržlen z Tesca
Taký istý petržlen môže byť v Lidli, Bille, Kauflande, Jednote .... aj na trhu.

Alebo si myslíš, že schválne nechali vyhniť petržlen zvnútra, aby ho následne predali?

Alebo som nepochopil, o čo tu ide.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

kopretinka
Petržlen z Tesca
určite bol testovaný na dusík a iné reziduá tak ako to všetky tieto siete vyžadujú od pestovateľa. Určite je to dovoz
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Nepotešilo ma. Vraj koniec platnosti čipov na eID vydaných do júna 2021.

tinyurl.com/4nk5c8t5
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

O tom sa už vravelo ... lenže akosi MV akosi zabudlo obyvateľstvu túto informáciu podstrčiť a doteraz nie sú schopní to aj poriadne zabezpečiť.
A keď už píšeš A) "Vraj koniec platnosti čipov na eID vydaných do júna 2021", tak napíš aj B) "ktorým bol vydaný do júna 2021, budú môcť cez eID vytvárať kvalifikovaný elektronický podpis iba do konca roka 2022".
Pretože inak by si šírila paniku - "Ľudkovia - končí platnosť, čo budeme robiť?"
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
O tom sa už vravelo ... lenže akosi MV akosi zabudlo obyvateľstvu túto informáciu podstrčiť a doteraz nie sú schopní to aj poriadne zabezpečiť.
A keď už píšeš A) "Vraj koniec platnosti čipov na eID vydaných do júna 2021", tak napíš aj B) "ktorým bol vydaný do júna 2021, budú môcť cez eID vytvárať kvalifikovaný elektronický podpis iba do konca roka 2022".
Pretože inak by si šírila paniku - "Ľudkovia - končí platnosť, čo budeme robiť?"
zase si múdry kto potrebuje platný prístup? ten kto používa čítačku. kto ju používa? podnikatelia a zástupcovia podnikateľov pre elektronickú komunikáciu. A tí to z časti už majú poriešené. väčšina obyvateľstva ho nemá aktivovaný pretože ho nepotrebuje.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft
O tom sa už vravelo ... lenže akosi MV akosi zabudlo obyvateľstvu túto informáciu podstrčiť a doteraz nie sú schopní to aj poriadne zabezpečiť.
A keď už píšeš A) "Vraj koniec platnosti čipov na eID vydaných do júna 2021", tak napíš aj B) "ktorým bol vydaný do júna 2021, budú môcť cez eID vytvárať kvalifikovaný elektronický podpis iba do konca roka 2022".
Pretože inak by si šírila paniku - "Ľudkovia - končí platnosť, čo budeme robiť?"
Včera som hentú " prepotrebnú informáciu " (samozrejme, že pre mňa a ďalších pár sto tisíc) započul v správach na RTVS....kuwa, íčoval som solídne.
To akože koho zaujíma ???
Ono je to podobné, ak zaznie podobné upozornenie v dovolenkovom období ohľadom pasov.
Kua...ak niekto nie je normálny a nepozrie si na platnosť a vyberie sa do sveta ... a nebodaj si ešte aj zaplatí zájazd, no na letisku ho otočia, tak čo s takým ???

Ministerstvo zvnútra nech robí to, čo má a nie sa s ujovinami zapodievať.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Každý ekológ by mal v súvislosti s produkciou CO2 začať od seba a vyskočiť z okna
:-))))))))
https://auto-mania.cz/zvyseni-rychlo...zdit-110-km-h/

... skutočný dôvod je ale ten, že elektroauta väčšinou jazdia do tých 110, aby mali aký-taký dojazd. No a aby neboli "brzdou premávky", tak treba predsa znižiť rýchlosť pre všetkých...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Pozrela som na svoj OP, vybavovany 28.6.2021, platnosť 10 rokov... Nemohla som dva dni počkať?
Nielen účtovníci budú po 1.januari nadávať, keď im nepojde odoslať výkazy.
1 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

veronikasad
Pozrela som na svoj OP, vybavovany 28.6.2021, platnosť 10 rokov... Nemohla som dva dni počkať?
Nielen účtovníci budú po 1.januari nadávať, keď im nepojde odoslať výkazy.
Da sa stiahnut aplikacia " Slovensko v mobile" do mobilu, ktora sa len raz cez pripojeny OP aktivuje a potom ta aplikacia sluzi namiesto OP. Pri prihlaseni to funguje.
Neskusala som cez nu (bez pripojeneho OP) poslat nejaky dokument, ale ak to pojde (co by malo), tak by nemal byt problem ani po 1.januari.
Ja neposielam kazdy mesiac nieco ,skuste to niekto prihlasenim iba cez tu aplikaciu (bez OP).
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

litva zastavila tranzit tovaru do Kalinngradu. Rusi znížili dodávky plynu do eu. EU rozhodla že litva musí povoliť tranzit. Keď Nemecko buchne po stole ani sankcie neplatia.
Minule padla otázka kam počítajú Ukrajinci mrtvych z doneckej republiky a luhanskej republiky medzi ukrajinské straty alebo ruské straty?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

veronikasad
Pozrela som na svoj OP, vybavovany 28.6.2021, platnosť 10 rokov... Nemohla som dva dni počkať?
Nielen účtovníci budú po 1.januari nadávať, keď im nepojde odoslať výkazy.
Veronika dátum vystavenia OP je 19 06 2021, po 20 06 2021 sú OP v poriadku.....Dnes som to overovala na portáli Slovensko.sk telefonicky, nechceli sa k tomu vyjadrovať, tak ma odporúčali na info linku MV SR 0800 222 222 , cca 15 minút čakáš na spojenie s operátorom a potom som sa dozvedela, že ten magický dátum je 19 06 2021......
si za vodou....
ja si zajtra idem meniť OP a aj CP (bol voľný termín - cez elektr. objednanie )
https://zive.aktuality.sk/clanok/TIF...A98ep17XHTJTec
3 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

ivka70
veronikasad
Pozrela som na svoj OP, vybavovany 28.6.2021, platnosť 10 rokov... Nemohla som dva dni počkať?
Nielen účtovníci budú po 1.januari nadávať, keď im nepojde odoslať výkazy.
Da sa stiahnut aplikacia " Slovensko v mobile" do mobilu, ktora sa len raz cez pripojeny OP aktivuje a potom ta aplikacia sluzi namiesto OP. Pri prihlaseni to funguje.
Neskusala som cez nu (bez pripojeneho OP) poslat nejaky dokument, ale ak to pojde (co by malo), tak by nemal byt problem ani po 1.januari.
Ja neposielam kazdy mesiac nieco ,skuste to niekto prihlasenim iba cez tu aplikaciu (bez OP).
cez aplikáciu Slovensko v mobile sa zatiaľ dá akurát po prvotnej aktivácii iba prihlásiť v pc do slovensko.sk pomocou mobilného kľúča, namiesto prihlásenia s čítačkou a eid.. neslúži na podpisovanie dokumentov, iba na prihlasovanie na slovensko.sk v pc.. a dá sa komunikovať len za jednu osobu, takže ak máš pod jedným eid napr. Fo, sro konateľa, Szčo, tak smola.. nainštalovala som, naštvala som sa čo za blbosť, a vymazala som z mobilu.. úplná zbytočnosť..
2 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Žabinka
ivka70
veronikasad
Pozrela som na svoj OP, vybavovany 28.6.2021, platnosť 10 rokov... Nemohla som dva dni počkať?
Nielen účtovníci budú po 1.januari nadávať, keď im nepojde odoslať výkazy.
Da sa stiahnut aplikacia " Slovensko v mobile" do mobilu, ktora sa len raz cez pripojeny OP aktivuje a potom ta aplikacia sluzi namiesto OP. Pri prihlaseni to funguje.
Neskusala som cez nu (bez pripojeneho OP) poslat nejaky dokument, ale ak to pojde (co by malo), tak by nemal byt problem ani po 1.januari.
Ja neposielam kazdy mesiac nieco ,skuste to niekto prihlasenim iba cez tu aplikaciu (bez OP).
cez aplikáciu Slovensko v mobile sa zatiaľ dá akurát po prvotnej aktivácii iba prihlásiť v pc do slovensko.sk pomocou mobilného kľúča, namiesto prihlásenia s čítačkou a eid.. neslúži na podpisovanie dokumentov, iba na prihlasovanie na slovensko.sk v pc.. a dá sa komunikovať len za jednu osobu, takže ak máš pod jedným eid napr. Fo, sro konateľa, Szčo, tak smola.. nainštalovala som, naštvala som sa čo za blbosť, a vymazala som z mobilu.. úplná zbytočnosť..
no ono to nie je pre podnikateľov asi.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať