Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma potešilo a čo ma rozčúlilo XIX

misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A pokračujeme ďalej - len na také tliachanie o všetkom a o ničom....
Aby sme si nesvinili iné témy.
Téma je uzavretá.
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Odovzdávala mu aj cenu, už nie je dezolát ako v Austrálii? Lebo neočkovaní rodičia nášho hokejistu pre nich ešte sú. Chceli podporiť syna, ale nepustili ich do Kanady.

0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Okolo takéhoto bilboardu chodievam
https://www.startitup.sk/kollar-sa-c...e-je-realitou/

A dnes pri 2 maloletých deťoch prijatá platba zo sociálnej poisťovne v sume 51,76 eur, takže 25,88 eur/dieťa.

Že tú sviňu postihnutú za takéto hrubé klamstvá do rána šľak netrafí!!!
Naposledy upravil Nandrolon : 14.07.22 at 12:43 Dôvod: úprava pravopisu
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

kukučka
Odovzdávala mu aj cenu, už nie je dezolát ako v Austrálii? Lebo neočkovaní rodičia nášho hokejistu pre nich ešte sú. Chceli podporiť syna, ale nepustili ich do Kanady.
Ti rodicia mali dostatok casu pozriet si podmienky vstupu a ci splnaju vynimky.
A podla toho sa zariadit.
Akoze plakat v mediach, ze ich nepustili, ale sami preto nic nespravili ...to je take ... slovenske
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
Okolo takéhoto bilboardu chodievam
https://www.startitup.sk/kollar-sa-c...e-je-realitou/

A dnes pri 2 maloletých deťoch prijatá platba zo sociálnej poisťovne v sume 51,76 eur, takže 25,88 eur/dieťa.

Že tú sviňu postihnutú za takéto hrubé klamstvá do rána šľak netrafí!!!
to by netrpel, moja zamestnankyňa keď sa naštve tak hovorí "aby mu narástol necheť na vtákovi"
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

pavol54
Nandrolon
Okolo takéhoto bilboardu chodievam
https://www.startitup.sk/kollar-sa-c...e-je-realitou/

A dnes pri 2 maloletých deťoch prijatá platba zo sociálnej poisťovne v sume 51,76 eur, takže 25,88 eur/dieťa.

Že tú sviňu postihnutú za takéto hrubé klamstvá do rána šľak netrafí!!!
to by netrpel, moja zamestnankyňa keď sa naštve tak hovorí "aby mu narástol necheť na vtákovi"
od kedy SP vypláca PnD?????? nikdy nevyplácala......
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Pre mňa ako laika je to jedno. V poznámke mám "Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny +mesto".
To ale na veci nič nemení, že Matovičov a Kollárov bilboard je 100% klamstvo.
4 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Nevysporiadaná BSM (nehnuteľný majetok)- byt po rozvode manželov, záležitosť viac ako 3 roky
bývalá manželka ostala s deťmi bývať v spoločnom byte......ak by sa chceli po rokoch vysporiadať , exmanželka by vyplatila bývalého.......zaujíma ma ako sa určuje cena nehnuteľnosti........ďakujem za Váš názor
0 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Mila123
Nevysporiadaná BSM (nehnuteľný majetok)- byt po rozvode manželov, záležitosť viac ako 3 roky
bývalá manželka ostala s deťmi bývať v spoločnom byte......ak by sa chceli po rokoch vysporiadať , exmanželka by vyplatila bývalého.......zaujíma ma ako sa určuje cena nehnuteľnosti........ďakujem za Váš názor
cena sa určuje znaleckým posudkom, ak nedôjde k vzájomnému uznaniu ceny "dohodou"
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Mila123
Nevysporiadaná BSM (nehnuteľný majetok)- byt po rozvode manželov, záležitosť viac ako 3 roky
bývalá manželka ostala s deťmi bývať v spoločnom byte......ak by sa chceli po rokoch vysporiadať , exmanželka by vyplatila bývalého.......zaujíma ma ako sa určuje cena nehnuteľnosti........ďakujem za Váš názor
...a čo, net nefunguje ???

Citujem z uznesenie Najvyššieho súdu SR z 31. marca 2020,
Za ustálenú rozhodovaciu prax dovolacieho súdu považovať právny názor, podľa ktorého pri oceňovaní vecí patriacich do vyporiadavaného BSM sa vychádza zo stavu vecí ku dňu zániku BSM, avšak z ceny v čase, kedy dochádza k vyporiadaniu.

Pre určenie hodnoty nehnuteľnosti je rozhodujúci stav, kedy dôjde k vyporiadaniu BSM dohodou alebo v prípade súdneho konania. Nie je teda podstatná trhová hodnota nehnuteľnosti v čase jej nadobudnutia, ale trhová hodnota nehnuteľnosti v čase vyporiadania BSM. Ide o to, že medzi zánikom BSM a samotným vyporiadaním napr. aj súdnou cestou môže dôjsť k uplynutiu značného časového obdobia.
2 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Nandrolon
Okolo takéhoto bilboardu chodievam
https://www.startitup.sk/kollar-sa-c...e-je-realitou/

A dnes pri 2 maloletých deťoch prijatá platba zo sociálnej poisťovne v sume 51,76 eur, takže 25,88 eur/dieťa.

Že tú sviňu postihnutú za takéto hrubé klamstvá do rána šľak netrafí!!!
Nandy, prídavky sa vyplácajú mesiac pozadu, teraz si dostal za jún. Zvýšenie je od júla ...
1 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

Mila123
Nevysporiadaná BSM (nehnuteľný majetok)- byt po rozvode manželov, záležitosť viac ako 3 roky
bývalá manželka ostala s deťmi bývať v spoločnom byte......ak by sa chceli po rokoch vysporiadať , exmanželka by vyplatila bývalého.......zaujíma ma ako sa určuje cena nehnuteľnosti........ďakujem za Váš názor
po uplynutí lehoty troch rokoch od zániku BSM byt bude v podielovom spoluvlastníctve. Sú dve možnosti, buď sa dohodnú, v tom prípade bude cena dohodou, zväčša ex požadujú vychádzať z aktuálnej trhovej ceny. Druhá možnosť podá sa návrh na súd na zrušenie a vyporiadanie podielového spoluvlastníctva, v tom prípade cena sa stanoví znaleckým posudkom. Cena sa určí k dátumu vyhotovenia posudku, určite nie k dátumu zániku BSM.

Konečná cena ale nemusí vždy byť rovná polovici hodnoty bytu, napr. ak manželka byt prerobila a zvýšila tým hodnotu bytu, môže požadovať polovicu vynaložených nákladov, to isté, ak platila výlučne ona do fondu opráv, môže si nárokovať polovicu z vynaložených prostriedkov a pod.
3 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

hm,o tomto som nepočula,nejak ten výskum asi zakapal....či?
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

buchač
Mila123
Nevysporiadaná BSM (nehnuteľný majetok)- byt po rozvode manželov, záležitosť viac ako 3 roky
bývalá manželka ostala s deťmi bývať v spoločnom byte......ak by sa chceli po rokoch vysporiadať , exmanželka by vyplatila bývalého.......zaujíma ma ako sa určuje cena nehnuteľnosti........ďakujem za Váš názor
...a čo, net nefunguje ???

Citujem z uznesenie Najvyššieho súdu SR z 31. marca 2020,
Za ustálenú rozhodovaciu prax dovolacieho súdu považovať právny názor, podľa ktorého pri oceňovaní vecí patriacich do vyporiadavaného BSM sa vychádza zo stavu vecí ku dňu zániku BSM, avšak z ceny v čase, kedy dochádza k vyporiadaniu.

Pre určenie hodnoty nehnuteľnosti je rozhodujúci stav, kedy dôjde k vyporiadaniu BSM dohodou alebo v prípade súdneho konania. Nie je teda podstatná trhová hodnota nehnuteľnosti v čase jej nadobudnutia, ale trhová hodnota nehnuteľnosti v čase vyporiadania BSM. Ide o to, že medzi zánikom BSM a samotným vyporiadaním napr. aj súdnou cestou môže dôjsť k uplynutiu značného časového obdobia.
Dávam súhlas, len drobná technická poznámka, nejde o vysporiadanie BSM to zaniklo a nebolo vyporiadané do troch rokov (§149 ods (4) obč. zákonníka), čiže už ide o podielové spoluvlastníctvo. Citát z uznesenia NS je k vyporiadaniu BSM
1 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Mila123
Nevysporiadaná BSM (nehnuteľný majetok)- byt po rozvode manželov, záležitosť viac ako 3 roky
bývalá manželka ostala s deťmi bývať v spoločnom byte......ak by sa chceli po rokoch vysporiadať , exmanželka by vyplatila bývalého.......zaujíma ma ako sa určuje cena nehnuteľnosti........ďakujem za Váš názor
Bola podana zaloba na sud o vyporiadanie BSM? Ak nebola, plati to co napisal majkii (podielovy spoluvlastnici)
Cena nehnutelnosti - sud nariadi znalecky posudok (plati tak 3 mes.)
Ak sa vedia dohodnut, daju spravit odhad aktualnej trhovej ceny nehnutelnosti realitke.
Vlastny znalec (platny 3 mesiace).
Bohata osobna skusenost, prave som to ukoncila po 6 rokoch.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Kúpte sa vo dvojici a sprchujte sa maximálne päť minút. /Nemecko/
3 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j
Kúpte sa vo dvojici a sprchujte sa maximálne päť minút. /Nemecko/
lebo v každom byte žijú len takí ľudia,čo môžu ísť spolu do vane.....smajlíktrieskajúcihlavouostenu
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kopretinka
lujza.j
Kúpte sa vo dvojici a sprchujte sa maximálne päť minút. /Nemecko/
lebo v každom byte žijú len takí ľudia,čo môžu ísť spolu do vane.....smajlíktrieskajúcihlavouostenu
Sa môžu družiť....so susedmi.....alebo stretneme sa na kožnom....
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

lujza.j
Kúpte sa vo dvojici a sprchujte sa maximálne päť minút. /Nemecko/
ja by som to vyskúšal aj v trojici len či by sa nehanbila tretia pred priateľkou
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

lujza.j
kopretinka
lujza.j
Kúpte sa vo dvojici a sprchujte sa maximálne päť minút. /Nemecko/
lebo v každom byte žijú len takí ľudia,čo môžu ísť spolu do vane.....smajlíktrieskajúcihlavouostenu
Sa môžu družiť....so susedmi.....alebo stretneme sa na kožnom....
len s covid pasom
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať