Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma potešilo a čo ma rozčúlilo XIX

misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A pokračujeme ďalej - len na také tliachanie o všetkom a o ničom....
Aby sme si nesvinili iné témy.
Téma je uzavretá.
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

romana147
pavol54
romana147
pavol54
No bolo by dobré sa nenechať učičíkať že všetkého je dosť. včera sme mali žatvu pšenice nič moc, a to sme na ťažkej zemi kde býva po iné roky aj močarina, jeden čo vždy pestoval rajčiny bez závlahy bude mať

jednohubkové kukurica

každá desiata klas a podobne.
Nedávno asi 130 km cesta, skoro od Senca po Dudince

Odhadom 1/2 skoro 3/4 kukurice, medvede zabudnite
1. kukurica skôr kukuričné lány bez kláskov -využitie buď siláž alebo bioplynka kravy štvornohé sa nechovajú, takže bioplynka.
2. repka ak sa pestuje zase je zle
3. obilie potravinárske sa vyváža o kŕmne nie je záujem
4. čo dať na polia? Montážne haly alebo satelitné mestečká a potraviny nech sa pestujú inde
Smutno mi bolo vidieť okolo času žatvy kukuricu vysokú 1/2 až 3/4 metra.
aha, pôvodne to vyznelo tak, že tri štvrtiny plôch sú kukurica
0 0
romana147 romana147

romana147 je offline (nepripojený) romana147

pavol54
romana147
pavol54
romana147
pavol54
No bolo by dobré sa nenechať učičíkať že všetkého je dosť. včera sme mali žatvu pšenice nič moc, a to sme na ťažkej zemi kde býva po iné roky aj močarina, jeden čo vždy pestoval rajčiny bez závlahy bude mať

jednohubkové kukurica

každá desiata klas a podobne.
Nedávno asi 130 km cesta, skoro od Senca po Dudince

Odhadom 1/2 skoro 3/4 kukurice, medvede zabudnite
1. kukurica skôr kukuričné lány bez kláskov -využitie buď siláž alebo bioplynka kravy štvornohé sa nechovajú, takže bioplynka.
2. repka ak sa pestuje zase je zle
3. obilie potravinárske sa vyváža o kŕmne nie je záujem
4. čo dať na polia? Montážne haly alebo satelitné mestečká a potraviny nech sa pestujú inde
Smutno mi bolo vidieť okolo času žatvy kukuricu vysokú 1/2 až 3/4 metra.
aha, pôvodne to vyznelo tak, že tri štvrtiny plôch sú kukurica
3/4 z plochy kukurice odhadujem na suchom chytené
asi až polovica nevratne
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

ma prekvapilo ze domkari sa stazuju na naklady na byvanie ze maju vysie ako v bytoch,pritom statistici uvadzaju aj komentny k nim co som cital,tak naklady v priemere maju na plyn a jeho alternativy v priemere cca 40-50 eur,okolo 20-30 elektrina,takze bez poltatkov za odpad a dane je to cca 70-80 eur mesacne-co v bytoch mame najnovsie mesacne zalohy 155 eur za 3 izbak 2 osoby,vytapame v priemere na 20 stupnov v zime a spotreba vody 2 kubiky teplej a 4 studenej vody mesacne-mozno problem ze rohovy byt na vyvysenom prizemi,ale aj tak tie rozdiely su dost vyrazne,ak priratam elektrinu a plny na varenie tak naklady cca 200 eur,bez netu a tv-to keby sme cvakali 80 eur ,to by bola pohodicka,keby aj priratali buduci rok tych 120 eur co predpokladaju narast cien,ale ak to bude v byte tak cez 300 eur uz riadna palka by bola a solarne panely na bytovke to by asi nebolo moc efektivne
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
trisestri
ma prekvapilo ze domkari sa stazuju na naklady na byvanie ze maju vysie ako v bytoch,pritom statistici uvadzaju aj komentny k nim co som cital,tak naklady v priemere maju
Pozor na jedno...hento porovnanie je o dvoch veciach.
Predsa elektrinu a či plyn (a to nevravím o nete) do tohoto porovnania sa nedá započítavať.
Podobne je to aj pri odpade a dani.
Štatistici do svojich grafov, porovnaní a iných onačín sú schopní pridať aj rodné číslo svokry, len aby im to pasovalo do karát.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Pri dome nejde ani tak o to,koľko platíš za elektrinu, ale na byte nemáš také výdaje, že meníš za 20 tis. eur strechu, vŕtaš studňu, cyklicky každých 3-5 rokov meníš tlakovú nádobu s vakom. Máš tam tisíckrát viac výdajov. Tiež som si myslel, že dom "stojí" menej ako byt.
To by fungovalo akurát vtedy, pokiaľ by ti niekto zadarmo dal novostavbu pasívneho domu... takže iba fikcia.
2 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

trisestri
ma prekvapilo ze domkari sa stazuju na naklady na byvanie ze maju vysie ako v bytoch,pritom statistici uvadzaju aj komentny k nim co som cital,tak naklady v priemere maju na plyn a jeho alternativy v priemere cca 40-50 eur,okolo 20-30 elektrina,takze bez poltatkov za odpad a dane je to cca 70-80 eur mesacne-co v bytoch mame najnovsie mesacne zalohy 155 eur za 3 izbak 2 osoby,vytapame v priemere na 20 stupnov v zime a spotreba vody 2 kubiky teplej a 4 studenej vody mesacne-mozno problem ze rohovy byt na vyvysenom prizemi,ale aj tak tie rozdiely su dost vyrazne,ak priratam elektrinu a plny na varenie tak naklady cca 200 eur,bez netu a tv-to keby sme cvakali 80 eur ,to by bola pohodicka,keby aj priratali buduci rok tych 120 eur co predpokladaju narast cien,ale ak to bude v byte tak cez 300 eur uz riadna palka by bola a solarne panely na bytovke to by asi nebolo moc efektivne
No neviem, ale viem ti dat realne naklady na dom cca 200m2. Plyn 100 eur, elektrina 40 eur, koncesionarske 4,64 ... studna vlastna takze mesacne poplatky nic, ale jej zhotovenie nebolo zadarmo. Odvoz zumpy mas cca 69 eur, ak nie je kanalizacia, alebo nemas ČOV. K tomu si prirataj nevyhnutnu rocnu udrzbu nehnutelnosti - napr. servis kotla cca 100 eur, za 15 rokov som 2 x menila cirkulacku v podlahovom kureni, expanzku 2x ...
Byvanie v rodinnom dome ma urcite vyhody, nik ti neskace nad hlavou, nevytopi ta sused ... na druhej strane v dome je vzdy co robit. Byvanie v panelaku je pohodlne, udrziavas si svojich par stvorakov a este ti zostane kopec volneho casu.
Kym som byvala v bloku, v sobotu som upratala a v nedelu chodila na vylety, grilovacky, na huby ... od kedy som v dome skoro nikam nechodim, ale bude to asi aj tym ze vlastne naco do prirody, ked byvam v prirode vlastne byvala momentalne som bezdomovec
2 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ja som vždy hovorieval, že ak máš byt, nevlastníš "múry" /a teda sa o ne priamo nestaráš/ ale vlastníš iba tú "dieru vzduchu" v tom labyrinte múrov.
Ak máš dom, vlastníš väčšinou komplet všetko a komplet všetko aj sám financuješ.
3 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Ale tak zas, zem ma podla mna vzdy vacsiu hodnotu ako panel. A myslim ze aj posledne 3 roky to potvrdzuju, na pode dopestujes, dochovas, vyvencis sa z bublin je bublifuk, hlavne ked chodili navstevy z bloku.
2 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Všetko má svoje výhody a nevýhody a všetko má svojich priaznivcov.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

A potom sú jedinci čo aj aj.....
2 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

lujza.j
A potom sú jedinci čo aj aj.....
No ale taky su "za vodou" ti sa ozaj nemaju co stazovat
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lujza.j
A potom sú jedinci čo aj aj.....


anet
No ale taky su "za vodou" ti sa ozaj nemaju co stazovat
Šun more...mala si sa lepšie učiť...
1 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

buchač
Šun more...mala si sa lepšie učiť...
Alebo byť posadnutá mamonom
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
anet
Alebo byť posadnutá mamonom
Toto ti nejak nevyšlo...ale budiš
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

anet
buchač
Šun more...mala si sa lepšie učiť...
Alebo byť posadnutá mamonom
....alebo byť političkou.....veď nič nemajú a predsa majú všetko.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

anet
lujza.j
A potom sú jedinci čo aj aj.....
No ale taky su "za vodou" ti sa ozaj nemaju co stazovat
To vôbec nie je pravda.

Osobne poznám osobu, ktorá prenajíma 3 byty a sama žije v chatrči, ktorá sa ide rozpadnúť. Okrem toho má životnú úroveň takmer na nule.

Ďalší majú viacero bytov v rôznych destináciách po Európe, ktoré neprenajímajú, ale striedavo sami užívajú /plnokrvní euroví milionári/ a sami bývajú v ultra luxusnom dome.

Tiež nechápem, ako to dávajú, lebo ja osobne by som skončil asi na psychiatrii, lebo svoju riť nedokážem rozrezať na 4 časti, aby som súčasne všetko využíval.
Ono bez služobníctva sa to ani nedá, ale to je už nátura, lebo by som mal problém len-tak nechať sídlo cudzím ľuďom...
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

buchač
Toto ti nejak nevyšlo...ale budiš
A co si vztahovacny, ved nie ty ... ale ja
Inak nie som nasrana, ale skor sklamana, dnes je fakt problem najst chlapa, co vezme lopatu do ruky a docisti vykop (vykope ho minibager).
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
anet
buchač
Toto ti nejak nevyšlo...ale budiš
A co si vztahovacny, ved nie ty ... ale ja
Inak nie som nasrana, ale skor sklamana, dnes je fakt problem najst chlapa, co vezme lopatu do ruky a docisti vykop (vykope ho minibager).
Hm...a to som ti mal rovno povedať, že zlatokopka ? Šak by si ma zrušila jak triedu.

Lopatovať potrebuješ ? No na mňa sa neobracaj...ani keby si mi zaplatila, tak by som sa nerealizoval. Holt, doktorkovia mi zakázali tvrdú makačku na dobu aspoň 1 roka.
Makačka mi veru chýba, normál ma to serie, lenže ak to poruším, tak to aj cítim.
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

buchač
Lopatovať potrebuješ ? No na mňa sa neobracaj...ani keby si mi zaplatila, tak by som sa nerealizoval. Holt, doktorkovia mi zakázali tvrdú makačku na dobu aspoň 1 roka.
Makačka mi veru chýba, normál ma to serie, lenže ak to poruším, tak to aj cítim.
Ja nemam problem chytit lopatu, zas taka makacka to nebude, docistit okolo plynu aby sme ho susedovi bagrom neprekopali, len sa nemozem dlhsie zdrzat, lebo uz musim byt inde. Nejako vyriesim Myslela som skor vseobecne, kazdy chlap mi len mava rukami, ze fuuu to treba robit.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

anet
buchač
Lopatovať potrebuješ ? No na mňa sa neobracaj...ani keby si mi zaplatila, tak by som sa nerealizoval. Holt, doktorkovia mi zakázali tvrdú makačku na dobu aspoň 1 roka.
Makačka mi veru chýba, normál ma to serie, lenže ak to poruším, tak to aj cítim.
Ja nemam problem chytit lopatu, zas taka makacka to nebude, docistit okolo plynu aby sme ho susedovi bagrom neprekopali, len sa nemozem dlhsie zdrzat, lebo uz musim byt inde. Nejako vyriesim Myslela som skor vseobecne, kazdy chlap mi len mava rukami, ze fuuu to treba robit.
voľakedy dávno 1976, sme boli prví na ulici, čo si nechali pripojiť plyn. vykopali sme jamu 60x60 po rúru. cez týždeň prišli pripojiť, že málo vykopané, tak sme to rozšírili na 1,2x1,2m zase prišli plynári, že málo vykopané, nakoniec jeden povedal mame že im stačí 60x60 ale aspoň 20 cm pod rúrou, no maďari
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať