Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma potešilo a čo ma rozčúlilo XIX

misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A pokračujeme ďalej - len na také tliachanie o všetkom a o ničom....
Aby sme si nesvinili iné témy.
Téma je uzavretá.
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

duves
veronikasad
Nedávno radil ako konatelia ušetria na zdravotnom poistení ...

https://hnonline.sk/komentare/koment...stocne-uvaezky
Nech si trhne. Dcera je študentka VŠ, zdravotne poistenie ma za ňu platiť štát a ked robila na SZĆO, tak jej ZP vyrubila za rok 2021 nedoplatok na ZP vyše 330 EUR. Tak potom nech platia všetci, alebo nikto. Prečo by nemali platiť tí, čo maju polovičny úväzok?
čítaj pozornejšie zákon o zdr.poistení, nikde nie je napísané, že študent, s výnimkou dohody o brigádnickej práci študenta, neplatí z príjmu zdravotné poistenie. V prípade živnosti, poistenci štátu neplatia preddavky z minimálneho vymeriavacieho základu, ale len zo skutočného vymeriavacieho základu (14 % zo (základ dane/1,486)
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

duves
veronikasad
Nedávno radil ako konatelia ušetria na zdravotnom poistení ...

https://hnonline.sk/komentare/koment...stocne-uvaezky
Nech si trhne. Dcera je študentka VŠ, zdravotne poistenie ma za ňu platiť štát a ked robila na SZĆO, tak jej ZP vyrubila za rok 2021 nedoplatok na ZP vyše 330 EUR. Tak potom nech platia všetci, alebo nikto. Prečo by nemali platiť tí, čo maju polovičny úväzok?
keď mne jedna koza zdochla, susedovi aspoň dve?????
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

veronikasad
duves
veronikasad
Nedávno radil ako konatelia ušetria na zdravotnom poistení ...

https://hnonline.sk/komentare/koment...stocne-uvaezky
Nech si trhne. Dcera je študentka VŠ, zdravotne poistenie ma za ňu platiť štát a ked robila na SZĆO, tak jej ZP vyrubila za rok 2021 nedoplatok na ZP vyše 330 EUR. Tak potom nech platia všetci, alebo nikto. Prečo by nemali platiť tí, čo maju polovičny úväzok?
čítaj pozornejšie zákon o zdr.poistení, nikde nie je napísané, že študent, s výnimkou dohody o brigádnickej práci študenta, neplatí z príjmu zdravotné poistenie. V prípade živnosti, poistenci štátu neplatia preddavky z minimálneho vymeriavacieho základu, ale len zo skutočného vymeriavacieho základu (14 % zo (základ dane/1,486)
presne tak, vyjadrujú sa ku ZP všetci "na slovo vzatí odborníci".......je viac druhov príjmov kde sa neplatí ZP, je to všetko v súlade so zákonom (napr. príjem, z kt. spadá pod § 43 ZDP ......
a zase platí sa tam, kde to nemá prakticky ani zmysel (DDS)
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Nandrolon
Katy a R
buchač
O dôchodkoch ani nevraviac...malé (respektíve žiadne – jak cigáni) odvody, no dôchodok sa im vypočíta podľa daných tabuliek.
Ďuri - len k tomuto: ... už by si ozaj mohol prestať s týmito nezmyslami - aspoň tu na porade!
Už by si ozaj mohol vedieť, že všetkým sa počíta dôchodok z vymeriavacieho základu! Z takého, aké majú odvody. Opakujem VŠETKÝM - rovnako zamestnancom, rovnako aj SZČO, rovnako aj cigáňom, aj gádžom aj všetkým ....
On ale píše o tom, čo ja.
Zamestnanec si defacto nemá ako upraviť svoj vymeriavací základ, ak nepočítam kozmetické úpravy. Živnostník si ho dokáže optimalizovať na mieru.
choď podnikať, zarobiť na seba, pre rodinu, na štát, na biele goliere.......
2 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Nandrolon
Katy a R
buchač
O dôchodkoch ani nevraviac...malé (respektíve žiadne – jak cigáni) odvody, no dôchodok sa im vypočíta podľa daných tabuliek.
Ďuri - len k tomuto: ... už by si ozaj mohol prestať s týmito nezmyslami - aspoň tu na porade!
Už by si ozaj mohol vedieť, že všetkým sa počíta dôchodok z vymeriavacieho základu! Z takého, aké majú odvody. Opakujem VŠETKÝM - rovnako zamestnancom, rovnako aj SZČO, rovnako aj cigáňom, aj gádžom aj všetkým ....
On ale píše o tom, čo ja.
Zamestnanec si defacto nemá ako upraviť svoj vymeriavací základ, ak nepočítam kozmetické úpravy. Živnostník si ho dokáže optimalizovať na mieru.
Nandy, moj prvý príspevok bol o niečom inom. Financmajster si dal vytlačiť bilbordy o 200€ príspevku na dieťa, ku ktorému má väčšina živnostníkov veľmi ďaleko. Keď pozrieš do Mihálovej tabulky nároku na DB živnostníkov, ročný základ dane cez 23 tis.EUR po odpočítaní výdavkov paušálom alebo skutočných výdavkov dosiahne velmi málo živnostníkov...
Čo sa týka zdr.poistenia, mala som na mysli konatelov s minimálnym uväzkom (čo im radil Mihál), rovnako aj mamičky počas poberania materského otcom, keď skutočnú starostlivosť zabezpečuje matka ... Tp su uniky, ktoré mal štát riešiť a nie paušálne stanoviť platbu zdr.poistenia z min.mzdy.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Nandy ani buchač nikdy neokusili podnikatelský chlebíček, inak by takto nepindali ... (pre Juraja - robiť na živnosť u živnostníka nie je podnikanie)
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

veronikasad
Nandrolon
Katy a R
buchač
O dôchodkoch ani nevraviac...malé (respektíve žiadne – jak cigáni) odvody, no dôchodok sa im vypočíta podľa daných tabuliek.
Ďuri - len k tomuto: ... už by si ozaj mohol prestať s týmito nezmyslami - aspoň tu na porade!
Už by si ozaj mohol vedieť, že všetkým sa počíta dôchodok z vymeriavacieho základu! Z takého, aké majú odvody. Opakujem VŠETKÝM - rovnako zamestnancom, rovnako aj SZČO, rovnako aj cigáňom, aj gádžom aj všetkým ....
On ale píše o tom, čo ja.
Zamestnanec si defacto nemá ako upraviť svoj vymeriavací základ, ak nepočítam kozmetické úpravy. Živnostník si ho dokáže optimalizovať na mieru.
Nandy, moj prvý príspevok bol o niečom inom. Financmajster si dal vytlačiť bilbordy o 200€ príspevku na dieťa, ku ktorému má väčšina živnostníkov veľmi ďaleko. Keď pozrieš do Mihálovej tabulky nároku na DB živnostníkov, ročný základ dane cez 23 tis.EUR po odpočítaní výdavkov paušálom alebo skutočných výdavkov dosiahne velmi málo živnostníkov...
Čo sa týka zdr.poistenia, mala som na mysli konatelov s minimálnym uväzkom (čo im radil Mihál), rovnako aj mamičky počas poberania materského otcom, keď skutočnú starostlivosť zabezpečuje matka ... Tp su uniky, ktoré mal štát riešiť a nie paušálne stanoviť platbu zdr.poistenia z min.mzdy.
Veronika, musí mať živnostník až taký príjem, aby dostal DB na deti? nemusí.....
nemusí si uplatňovať ani paušálne výdavky a ani zaplatené poistné, uplatňovať si výdavky je možnosť, nie povinnosť.....
v roku 2023 ak bude mať príjem podľa §5 a §6 (tieto dva aktívne príjmy bude možné spojiť a žiadať o vyplatenie DB), počítam ak bude príjem 8000,- výdavky nula , základ dane bude 8000,- a pri jednom dieťati bude 1600 ,- možnosť vyplatenia DB
pri dvoch deťoch 2160,- €
ak by bola manželka poberateľkou RP, teda bez príjmu daňová povinnosť bude nula....
poistné do SP i ZP minimálne......
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Mila123
Nandrolon
Katy a R
buchač
O dôchodkoch ani nevraviac...malé (respektíve žiadne – jak cigáni) odvody, no dôchodok sa im vypočíta podľa daných tabuliek.
Ďuri - len k tomuto: ... už by si ozaj mohol prestať s týmito nezmyslami - aspoň tu na porade!
Už by si ozaj mohol vedieť, že všetkým sa počíta dôchodok z vymeriavacieho základu! Z takého, aké majú odvody. Opakujem VŠETKÝM - rovnako zamestnancom, rovnako aj SZČO, rovnako aj cigáňom, aj gádžom aj všetkým ....
On ale píše o tom, čo ja.
Zamestnanec si defacto nemá ako upraviť svoj vymeriavací základ, ak nepočítam kozmetické úpravy. Živnostník si ho dokáže optimalizovať na mieru.
choď podnikať, zarobiť na seba, pre rodinu, na štát, na biele goliere.......
Som to vymazal a dôvod som uviedol ako "škoda reči". Myslím si, že mám veľmi slušný a nadpriemerný príjem, robím to, čomu rozumiem a platia ma za to.
V čom by som mal podnikať a hlavne prečo???
Murár nie som a kým by som ako účtovná firma, ktorých je dnes ako sračiek, začal reálne zarábať, terajšie príjmy zo závislej činnosti by som už možno nedohnal.
Prečo mne radíš, nech idem podnikať, ale skuvíňajúcim živnostníkom neradíš nech sa zamestnajú?
Že by preto, že ako zamestnanci by vzhľadom na svoju odbornosť končili vačšinou na minimálke prípadne na úrade práce???
Ešte raz to zopakujem. Živnostník si dokáže optimalizovať dane a odvody. Ak by takúto možnosť mali aj zamestnanci, mohli by nás rovno pripojiť k nejakému inému štátu, lebo správny aparát by prestal existovať...
... ale ešte k tomu tvojmu: "choď podnikať, zarobiť na seba, pre rodinu, na štát, na biele goliere....... " by som dodal zopár bodov:
1. zarábam na seba odjakživa
2. pre rodinu taktiež
3. na štát odvádzam viac ako väčšina živnostníkov, tu by bol zaujímavý údaj tzv. medián
4. na biele goliere ako zamestnanec s nadpriemerným platom odvádzam viac ako ty a ostatní drobní živnostníci
5. konečne si začala tykať, už to vypadá normálnejšie ako predtým.
Naposledy upravil Nandrolon : 02.08.22 at 19:15
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Jarka, neprepočítavala som nárok u živnostníka, vychádzala som z Mihálovej tabulky, z odkazu ktorý priložil buchač.
Ak si však živnostník neuplatní výdavky paušálom ani odvody, zaplatí daň z príjmu a bude na tom možno ešte horšie ...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
veronikasad
Nandy ani buchač nikdy neokusili podnikatelský chlebíček, inak by takto nepindali ... (pre Juraja - robiť na živnosť u živnostníka nie je podnikanie)
Ako takto ? Toto ty považuješ za pindanie ? Doteraz to bol len taký povzdych nad tým všetkým...
Sorry...ale ja ti nejak nepovažujem nejaké účtovanie za podnikanie.
Podnikanie ako také je o niečom úplne inom.

Mila123
presne tak, vyjadrujú sa ku ZP všetci "na slovo vzatí odborníci".....
Pani zlatá...a vy sa prečo vyjadrujete k vojenskej problematike ?
Vy ste na slovo vzatá odborníčka ? Môžem vedieť, že aké máte vojenské vzdelanie, akú vojenskú prax máte v dokladoch ?
Jáááj, že žiadnu (a určite do praxe nerátam nejaké priblbé, nasprostaté, vraj "vtipné" obrážťoky) ? Tak to si potom trúfnem povedať, že som lepší účtovník ako vy ste vojačka.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

buchač
veronikasad
Nandy ani buchač nikdy neokusili podnikatelský chlebíček, inak by takto nepindali ... (pre Juraja - robiť na živnosť u živnostníka nie je podnikanie)
Ako takto ? Toto ty považuješ za pindanie ? Doteraz to bol len taký povzdych nad tým všetkým...
Sorry...ale ja ti nejak nepovažujem nejaké účtovanie za podnikanie.
Podnikanie ako také je o niečom úplne inom.

Mila123
presne tak, vyjadrujú sa ku ZP všetci "na slovo vzatí odborníci".....
Pani zlatá...a vy sa prečo vyjadrujete k vojenskej problematike ?
Vy ste na slovo vzatá odborníčka ? Môžem vedieť, že aké máte vojenské vzdelanie, akú vojenskú prax máte v dokladoch ?
Jáááj, že žiadnu (a určite do praxe nerátam nejaké priblbé, nasprostaté, vraj "vtipné" obrážťoky) ? Tak to si potom trúfnem povedať, že som lepší účtovník ako vy ste vojačka.
tento príspevok nie je na vedľajšej koľaji, ale fakt už na slepej.......
porovnávate neporovnateľné.......
uvádzate príklady, ktoré sú stupídne , tak ako by som sa ja Vás (chlapa) pýtala ako je to donosiť a porodiť dieťa, deti.........absurdné príklady dávate (nikdy som sa k vojenskej problematike nevyjadrovala, nerozumiem jej), pre mňa ste proste taký chytrák na druhú, niekedy už na tretiu.......
a oslovenie (pani zlatá) si nechajte pre iných, iné.......
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Mila123
....absurdné príklady dávate (nikdy som sa k vojenskej problematike nevyjadrovala, nerozumiem jej),
----------------------
pre mňa ste proste taký chytrák na druhú, niekedy už na tretiu.......
-----------------------
a oslovenie (pani zlatá) si nechajte pre iných, iné.......
Vedia oni, že aký je rozdiel medzi chytrákom a chytrým jedincom ?
Takže potom si ich dovolím poopraviť v tom zmysle, že ja som ten chytrý.
-----------------------
..a ako chytrý chytrák si dovolím poopraviť ich aj po druhý krát.
Ide o to, že ja som nedával príklady...ja som totiž dával otázky...či ?
A mám za to, že v tom je teda veľký rozdiel.
-----------------------
Pani zlatá sa im nepáči ? Tak dobre...nabudúce ich oslovím inak...povedzme, že stará čarodejnica.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nový šéf VW: Na lacné autá zabudnite. Onedlho bude 'dobrá cena' 25-tisíc eur

Malé autá zrejme zdražejú tak, že ich výroba nebude viac pre automobilky rentabilná.
Na vine je najmä dlhodobý tlak Európskej únie na zvyšovanie ich bezpečnosti a znižovanie produkovaných emisií.
Ak si porovnáme ceny malých a mini áut s cenami z rokov 2018 až 2019, tak sa ukáže, že ich základné ceny sa „posunuli“ nahor v priemere o 30 až 50 percent. Inak povedané – auto, ktoré ste ešte pred nejakými štyrmi rokmi mohli kúpiť za 8– až 9-tisíc eur štartuje teraz na cenách niekde na úrovni 12– až 13-tisíc eur. A pokiaľ si niekto myslí, že s výrazným rastom cien áut je koniec, mýli sa.
Na vine je podľa neho chystaná norma Euro 7, ktorá spôsobí nárast cien technológií, nevyhnutných na ďalšie výrazné zníženie emisií, ktoré bude táto norma požadovať. Navýšenie výrobných nákladov sa v praxi najviac odrazí na cenách najlacnejších vozidiel na trhu a to zrejme až natoľko, že sa automobilkám vôbec neoplatí takéto modely vyrábať.
v tomto smere nepridáva ani politický kurz, ktorý je aktuálne nastavený na podporu elektrických áut.
Čítať celé...
https://auto.pravda.sk/magazin/clano...leskove_spravy

Z diskusie :
Keď nedávno niekto napísal, že cieľom EU je, aby chudobnejšie vrstvy nedosiahli na kúpu nového auta, bol označený za klamára. Načo tu zdĺhavo opisujete dôvody zdražovania.
ramgad

P.S.:
...a jazdenky bez tých peysexovaných vychytávok pôjdu s cenou hore tiež...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Elektroauta sú nenormálne a nespravodlivo podporované na úkor spaľovacích motorov, pričom ak berieme auto od prvopočiatku do konca životnosti, tak podľa jednej štúdie vyšli ako najekologickejšie autá s dieslovými motormi.
Tiež som sa čudoval prečo nie s benzínovými, ale pozabudol som na jeden podstatný fakt a to je obecne nižšia spotreba paliva naftových motorov oproti benzínovým vzhľadom na fyzikálne vlastnosti a spôsob spaľovania nafty a benzínu.
Aj z toho dôvodu kamióny a autobusy jazdia na naftu a nie benzín.
Okrem toho sa pripravujú v EU nové vychytávky typu max. rýchlosť na diaľnici 110 /nakoľko ak chce mať elektroauto aký taký dojazd, viac na ňom dotyčný nejde/.
Ďalšia vec je obmedzenie obsahu palivovej nádrže u spaľovacích motorov, aby sa trochu priblížili dojazdu elektromobilov.
Plus do toho rôzne dane na spaľovacie motory, zákazy jazdy do určitých oblastí atď.
Prečo tu neprebieha korektná súťaž, ale násilne sa tu do niečoho núti?
Ale zástancovia elektromobility si neuvedomujú, že celá finančná záťaž spojená so spaľovacími motormi sa prenesie jedného dňa na nich, lebo tu bude obrovský výpadok DPH a dane z palív, ktorý bude treba nahradiť novými daňami pre elektromobilistov a prevádzkovateľov FVE.
ČR je už v tomto trochu ďalej, hlavne čo sa týka FVE.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
Elektroauta sú nenormálne a nespravodlivo podporované na úkor spaľovacích motorov, pričom ak berieme auto od prvopočiatku do konca životnosti, tak podľa jednej štúdie vyšli ako najekologickejšie autá s dieslovými motormi.
Tiež som sa čudoval prečo nie s benzínovými, ale pozabudol som na jeden podstatný fakt a to je obecne nižšia spotreba paliva naftových motorov oproti benzínovým vzhľadom na fyzikálne vlastnosti a spôsob spaľovania nafty a benzínu.
Aj z toho dôvodu kamióny a autobusy jazdia na naftu a nie benzín.
Okrem toho sa pripravujú v EU nové vychytávky typu max. rýchlosť na diaľnici 110 /nakoľko ak chce mať elektroauto aký taký dojazd, viac na ňom dotyčný nejde/.
Ďalšia vec je obmedzenie obsahu palivovej nádrže u spaľovacích motorov, aby sa trochu priblížili dojazdu elektromobilov.
Plus do toho rôzne dane na spaľovacie motory, zákazy jazdy do určitých oblastí atď.
Prečo tu neprebieha korektná súťaž, ale násilne sa tu do niečoho núti?
Ale zástancovia elektromobility si neuvedomujú, že celá finančná záťaž spojená so spaľovacími motormi sa prenesie jedného dňa na nich, lebo tu bude obrovský výpadok DPH a dane z palív, ktorý bude treba nahradiť novými daňami pre elektromobilistov a prevádzkovateľov FVE.
ČR je už v tomto trochu ďalej, hlavne čo sa týka FVE.
ak sú elektromobily najefektívnejšie ako sa tvrdí, tak prečo to neplatí pri elektrickom vykurovaní domov, načo teplárne, stačilo by odteraz stavať byty s elektrickým vykurovaním
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Na ostrovoch sa už nebude kľačať pred každým duelom. Dva tímy to neurobia vôbec
Futbalisti anglickej Premier League už nebudú kľačať na jednom kolene pred každým zápasom nadchádzajúcej sezóny.
-----------------
No nééé...už budú ležať, blbci ?
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Tesla,Ford...bez bateriek z Číny aj epl..... včera nejaký talent z eu...sankcie na kínu väčšie ako na putina treba.....
0 0
romana147 romana147

romana147 je offline (nepripojený) romana147

pavol54
Nandrolon
Elektroauta sú nenormálne a nespravodlivo podporované na úkor spaľovacích motorov, pričom ak berieme auto od prvopočiatku do konca životnosti, tak podľa jednej štúdie vyšli ako najekologickejšie autá s dieslovými motormi.
Tiež som sa čudoval prečo nie s benzínovými, ale pozabudol som na jeden podstatný fakt a to je obecne nižšia spotreba paliva naftových motorov oproti benzínovým vzhľadom na fyzikálne vlastnosti a spôsob spaľovania nafty a benzínu.
Aj z toho dôvodu kamióny a autobusy jazdia na naftu a nie benzín.
Okrem toho sa pripravujú v EU nové vychytávky typu max. rýchlosť na diaľnici 110 /nakoľko ak chce mať elektroauto aký taký dojazd, viac na ňom dotyčný nejde/.
Ďalšia vec je obmedzenie obsahu palivovej nádrže u spaľovacích motorov, aby sa trochu priblížili dojazdu elektromobilov.
Plus do toho rôzne dane na spaľovacie motory, zákazy jazdy do určitých oblastí atď.
Prečo tu neprebieha korektná súťaž, ale násilne sa tu do niečoho núti?
Ale zástancovia elektromobility si neuvedomujú, že celá finančná záťaž spojená so spaľovacími motormi sa prenesie jedného dňa na nich, lebo tu bude obrovský výpadok DPH a dane z palív, ktorý bude treba nahradiť novými daňami pre elektromobilistov a prevádzkovateľov FVE.
ČR je už v tomto trochu ďalej, hlavne čo sa týka FVE.
ak sú elektromobily najefektívnejšie ako sa tvrdí, tak prečo to neplatí pri elektrickom vykurovaní domov, načo teplárne, stačilo by odteraz stavať byty s elektrickým vykurovaním
do vlanajška bolo teplo z plynu okolo 57% ceny tepla z elektriny
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

neviem, čo sa deje, keď dám body hneď naskočí aj mínuska, radšej nikomu body nedávam
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

A už to začína, oprávnený hnev.
https://m.topky.sk/cl/10/2357195/V-B...dostal-pokutu-

Napr. v takej Oščadnici by ich väčšina ľudí /tí, ktorí na nich "neryžujú"/, už zaživa upálili.
Že cigáni sú voči Ukrajincom iba slabý odvar, v podstate slušní ľudia....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať